<

Zobacz wyniki ankiety: Jak jest z Twoim wyznaniem?

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Chrześcijanin

    40 67.80%
  • Ateista

    11 18.64%
  • Agnostyk

    3 5.08%
  • Inne

    5 8.47%
  • Inna religia niż chrześcijaństwo (islam, etc)

    0 0%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 4 5 6
Pokaż wyniki od 51 do 51 z 51
  1. #51
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Religie - ankieta.

    Osobiście miałem przyjemność być 2 lata gorliwym katolikiem, teraz mam przyjemność być gorliwym ateistą - i z doświadczenia wiem o czym piszę.

    Nie czytam "Newsweeka" - za to jeżeli chodzi o "Politykę" to "faszystami" nie nazywa się katolików. Tylko narodowców - którzy czy tego chcesz czy nie mają ciągoty faszystowskie. Taki ONR dopiero rok temu zdjął ze swojej strony postulat likwidacji demokracji, ograniczenia swobód obywatelskich jako uwaga: sposób walki z islamem, a nijaki pan Winnicki, z którym zdarzyło mi się robić wywiad uznał, że takie poglądy to nic złego. Że często są oni katolikami to inna rzecz. Swoją drogą zdziwiłbyś się swoją droga ilu ateistów, przekonanych o tym, że wiara jest potrzebna prostemu ludowi, znalazłbyś w tym towarzystwie.
    Zacytuj mi jesze artykuł, w którym użyto sformułowań "katol" i "oszołom" używa się wymiennie, ostatecznie już 3 miesiące nie czytałem "Polityki" może się coś zmieniło.
    Z resztą, czy są antyklerykalne media? Jasne, że tak. Podobnie jak są media, które są skrajnie konserwatywnokatolickie i dla które nazywają mi podobnych zdrajcami narodu, a moich przyjaciół chorymi psychicznie pederastami. Cóż z tego, takie uroki demokracji, zwyczajnie UważamRze nie muszę czytać (czasem przejrzę z ciekawości, nadal szanuje dobry warsztat). Cóż, że na moim osiedlu przynoszę wstyd rodzicom nie chodząc do Kościoła - z dnia na dzień społeczeństwa nie zmienisz. Czasem wprawdzie bywa to irytujące do bólu, kiedy zmarłych, zadeklarowanych ateistów, na siłę chce się zrobić dobrym chrześcijanami, wtykając krzyże w ich groby i robiąc wielkie publiczne modły za ich duszę - ale ostatecznie zmarłym też wszystko jedno.
    Ergo: istnieje pewne, bynajmniej nie dobra, ale równowaga w mediach - przy czym twierdzenie, że "Newsweek" atakuje wierzących, porównywalnie do mediów prawicowych laicką zarazę jest bardzo mocnym stwierdzeniem. Niemniej, nie o to się rozchodzi - wolność słowa.
    Ewidentnie nie istnieje równowaga w społeczeństwie. Tzn. przytłaczająca większość jest katolikami, do tego stopnia, że nie przyjmuje do wiadomości innego światopoglądu, nie że z nim polemizuje czy go obraża. Chociaż zgoda, że w naszym studenckim środowisku ateizm jest czymś normalnym. I podejrzewam, że istnieje w tym środowisku dużo więcej agresywnych ateistów niż agresywnych katolików - z tego jednak mam nadzieje się wyrasta.
    I oczywiście ewidentnie instytucje państwowe nie są neutralne światopoglądowo.

    Wniosek - mówienie, że katolicyzm jest prześladowany, w kraju w którym wg oficjalnych statystyk (nie znam metodyki, więc można zaryzykować, że prawdziwych) 90% ludności jest katolikami jest śmieszne.
    Ostatnio edytowane przez Fileas ; 18-11-13 o 19:38
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 4 5 6

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę