<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Wątek: Film

  1. #21
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Film

    Cytat Zamieszczone przez FNiN_addict Zobacz posta
    A ja osobiście wolałabym, żebyś się przestała wymądrzać, Liss.
    Chyba trochę źle mnie zrozumiałaś, chociaż ja też wyraziłam się niejasno. Ja wcale nie oskarżam producentów, że adaptują film i usuwają różne wątki, bo rozumiem, że musi być jakoś "zredukowany i dostosowany", co wyraziłam w poście, chociaż po ponownym jego przeczytaniu muszę przyznać że zabrzmiało to jak oskarżenie. Przecież żaden producent nie robi idealnej kopi książki, tylko film na jej podstawie, właśnie po to, by sie spodobał i co za tym idzie przyniósł zysk. I ja się naprawdę w większości z tymi decyzjami zgadzam. Ale równocześnie oczywiście bym chciała, aby najważniejsze cechy że tak powiem "długoterminowe" zostały zachowane, aby był to prawdziwy FNiN. Jakie cechy? Dowcip, brak rodziców Niki, talent informatyczny Neta, Manfred.
    Jeśli chodzi o serial: zgadzam się z lukiem, że GNL średnio nadaje się, do ekranizacji (bo jest za bardzo "zawątkowany". Podobnie na przykład zgadzam się z tgojestem ja - OS też nie (za mało akcji). Chyba najbardziej nadają się TK. Tajemnica, dreszczyk, no i nie ma szkoły. PS też by dobrze wyszedł - wszystkie wątki z pałacem snów byłyby bardzo efektowne.

  2. #22
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Film

    Akurat w 3K jaki tam dreszczyk jest? trzeszczący dom? Przecież ta część po ekranizacji byłaby najnudniejsza jak dla mnie.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #23
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Film

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Zobacz posta
    Akurat w 3K jaki tam dreszczyk jest? trzeszczący dom? Przecież ta część po ekranizacji byłaby najnudniejsza jak dla mnie.
    Ja też uważam, że akurat książka dreszczyku to nie ma i horroru też, ale film by się dobrze zrobiło. Dodaliby jakąś muzyczkę tajemniczą i zrobili na upiorno kuzynki, Reginę i może byłby z tego jakiś soft horror dla dzieci... Ale co najważniejsze nie ma tam szkoły, akcja rozwija się tylko przez kilka dni, a nie to co w innych częściach, np. OS, że codziennie wstają idą do szkoły i zdarza się może jedna rzecz.
    Moim zdaniem najlepsza do zekranizowania jest TMK, potem 3K, PN (o której poprzednio zapomniałam napisać), PS, długo nic GNL i w końcu OS.

  4. #24
    Zaciekawiony FNiN Awatar agaxd
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Film

    Aktorzy też powinni pisać na forum pod jakimiś pseudonimami, żeby wszyscy wiedzieli, no powinni udzielać informacji na temat filmu.
    Ostatnio edytowane przez Klaudia cD. ; 03-09-10 o 17:35

  5. #25
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Film

    Cytat Zamieszczone przez agaxd Zobacz posta
    Aktorzy też powinni pisać na forum pod jakimiś pseudonimami, żeby wszyscy wiedzieli, no powinni udzielać informacji na temat filmu.
    Proponowałem już coś w tym rodzaju, ale aktorzy fanami FNiN nie są; raczej wzięli tę fuchę, bo aspirują na aktorów większego formatu, grali już przecież w kilku filmach/serialach.

  6. #26
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Film

    Zdjęcia nad morzem może będą w Międzyzdrojach? Fajnie by było, bo mam tylko ponad 100 km.

    //Przykro mi, ale zdjęcia się już skończyły (http://forum.fnin.eu/showthread.php?...�czone)//kam193
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 18-09-10 o 21:08

  7. #27
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Film

    Wiem, że pomysł zrobienia filmu może wydawać się dobry, ale myślę, że to źle wpływa na wyobraźnie, każdy sobie to wszystko inaczej wyobrażał . Według mnie aktorzy szczególnie "Net" nie przypominają postaci opisanych w książce, ale oczywiście każdy może myśleć o tym inaczej. Podchodzę do tego negatywnie ponieważ psuje to zarys wszystkich wydarzeń w wyobraźni, jednak chyba takie ryzyko jest zawsze podczas ekranizacji książki np. Zmierzch, Harry Potter. Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez xX Basia Xx ; 22-12-10 o 21:47

  8. #28
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Film

    Zależy od osoby, która czyta książkę i ogląda film, IMO. Już o tym chyba mówiliśmy tutaj... Ja na przykład tyle razy czytałam książki HP, że moja wyobraźnia zawsze zostanie moją wyobraźnią, a filmy są be. Ale nawet po obejrzeniu ich, nie mam w wyobraźni Harry'ego z żabim ryjem (o przepraszam... o twarzy Radcliffe'a). Ale może to dlatego, że ja nie widzę oczami wyobraźni każdego szczegółu danej postaci. Generalnie skupiam się na akcji i wnętrzu bohaterów, a nie na ich powierzchowności. A jeśli już mam zarys danej postaci, to zwykle widzę to, co przedstawiono na okładce. FNiN, dajmy na to, są u mnie po prostu rysowanymi postaciami, nie 'zwykłymi' ludźmi Ale ja chyba dziwna jakaś jestem, zwłaszcza dochodzę do tego wniosku jak czytam ten nowo stworzony temat 'jak sobie wyobrażasz postać z FNiN' czy cośtam.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  9. #29
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Film

    Cóż, dla mnie to, czy film przeważy nad wyobraźnią zależy tylko od jednego: czy dana osoba najpierw przeczyta książkę, czy obejrzy film.

    Jeśli to pierwsze - wszystko jest ok, czytelnik ma już swój obraz bohaterów i go nie zmieni, chociażby film był całkowicie przeciwny książce (jak np. Eragon, Kroniki Spiderwick czy HP6). Ekranizacja stanowi jedynie miły (lub, nieraz, okropny) dodatek do ksiażki.

    Jeśli jednak najpierw obejrzymy film (co nieopatrznie zrobiłem przy HP - najpierw widziałem 1,2 i 3 część, dopiero potem próbowałem to nadrobić i czytałem 4 przed obejrzeniem, itd. [Pierwszych trzech do tej pory nie czytałem]) to mamy ~60-70% szans na totalną klapę. Owszem, jest jeszcze szansa, że przeczytamy książkę i jakby zmodyfikujemy swój pogląd na daną część/serię, jednak ekranizacja zawsze zostanie w głowie jako podstawa i zawsze będzie to podstawa gorsza od książki.

    Dlatego też mam nadzieję, iż film TMK zrobią baaardzo dobrze (ale oczywiście nigdy nie dorówna książce, bo jest to niemożliwe) i po obejrzeniu ekranizacji pojawią się nowi fani FNiN, którzy nie ograniczą się do jedynie bezmyślnego oglądania filmu, ale znajdą miejsca - szczególnie myślę oczywiście o naszym FanClubie - gdzie zainteresują się oni książkami i przeczytają je. W przeciwnym razie mamy gotową katastrofę

    Pisownia rozłączna:
    Nie raz, nie dwa.
    Nie raz, ale pięć razy.

    Pisownia łączna:
    Nieraz = kilka razy.//Jasti
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 23-12-10 o 19:38
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  10. #30
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domyślnie Odp: Film

    Hm, jest jeszcze taka kwestia, że kiedy ktoś zachwyci się książką i dostanie do obejrzenia jej ekranizację, to w wielu przypadkach negatywnie odbierze każde odchylenie od fabuły, wyglądy jakiejś postaci, etc. Często wielki fan kochający daną serię będzie stanowczo przeciwny umniejszaniu jej, zmienianiu, czy kolorowaniu w inny sposób w filmie, niż w książce. Przykładowo ja, nie czytając żadnej części ze "Świata Dysku" Pratchetta, odebrałam ekranizację jednej z nich, konkretniej "Piekło pocztowe" HBO, jako bardzo fajną, zabawną i wyczuwalnie pratchettowską, tzn. absurdalny humor i akcja od razu narzuciły mi na myśl, że to pewnie na podstawie jego utworów, mimo że znałam tylko fragment czegoś tam, co ów pan napisał. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy wchodzę na jakąś stronę, a tam żale fanów serii, że złe, że inne, że główny bohater miał mieć brązowawy strój, a nie złoty, że Adora nie miała być taka wybuchowa, że w ogóle nieciekawe, książka dużo lepsza. "Kurde, o co biega, toż to super jest..." myślę. No ale tak to już bywa. :]

    Dla mnie osobiście jaki by ten film nie był, i tak będzie świetny, choćby dlatego, że to na pewno przyczyni się do jako takiej popularyzacji FNiN. A że pan Kosik napisał scenariusz, szczerze wierzę, że nie może być źle.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę