<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Wątek: Film

  1. #11
    Zafascynowany FNiN Awatar Jaguar
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    305

    Domyślnie Odp: Film

    Efektów musi być dużo, inaczej nie uda się wypuścić tego filmu. Renderowane będą zapewne (według mnie): rosiczka, pierścień, gravy, wiele warszawskich budynków z 2060 roku i wiele innych rzeczy jak wirtualne reklamy i.t.d., ujęcia z Symfonią Mórz, wybuch dynamitu wrzuconego do Tamizy (o ile będzie), Bezkształt i inne. Ponadto zjawy żołnierzy będą wymagały obróbki cyfrowej, a prawdziwym wyzwaniem będzie pokazanie czwartego wymiaru na ekranie (według mnie to akurat nie wyjdzie i będzie wyglądało co najmniej dziwnie). Jest sporo elementów wymagających efektów specjalnych i może się niestety okazać, że będą one kiepskie (np. będą "zalatywać" cyfrą) lub aktorzy nie wypadną dość wiarygodnie w interakcji z elementami dodanymi w postprodukcji. Wszyscy oczekują dość dużo od tego filmu, ale on nie pasuje do polskich realiów produkcji. Obraz z taką ilością efektów specjalnych mógłby ze spokojem powstawać w Hollywood.
    http://www.000webhost.com/440646.html
    Darmowy i stabilny hosting, polecam i zachęcam do rejestrowania się.

  2. #12
    Zaciekawiony FNiN Awatar Felix Polon
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Film

    Ja się cieszę, że efekty robi bardzo znana firma, a nie jakaś nie wiadomo skąd. Przynajmniej mamy gwarancję, że efekty będą na wysokim poziomie (przynajmniej tak mi się wydaje).

  3. #13

    Domyślnie Odp: Film

    A ja mam pytanie co do miast/wsi w których będzie kręcony film. Przeczytałem na felixnetinika.pl że będzie kręcony w Wilkowie. Czy to Wilków z woj. Lubelskiego? I jeszcze Radiówek - ten spod Wawki? I czy jeszcze te zdjęcia będą realizowane czy już po wszystkim? No i kiedy

    A co do filmu to nie wiem jak doczekam jesieni 2011... ;] Mam nadzieje, że nie zepsują tej produkcji, bo jestem wielkim fanem serii
    Ostatnio edytowane przez Hiszpan ; 02-08-10 o 01:34

  4. #14
    Zaciekawiony FNiN Awatar tojestemja
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: Film

    a co myślicie o tym że temat Instytutu zostanie ominięty? Bo jakoś mi tak nie pasuje...przecież to wszystko dzieje się dzięki Instytutowi
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik
    'Sądzimy po pozorach, łatwo i często oceniamy. Tymczasem nie wszystko jest tym, czym się wydaję"

  5. #15
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Film

    Cytat Zamieszczone przez tojestemja Zobacz posta
    a co myślicie o tym że temat Instytutu zostanie ominięty? Bo jakoś mi tak nie pasuje...przecież to wszystko dzieje się dzięki Instytutowi
    Po tym co się dzieje z filmem <np to że zaczynają kręcić go od drugiej części> widać, że autorom jakoś szczególnie nie zależy na tym, by odwzorować książkę, bardziej by zrobić po prostu dobry materiał. Ma być on "przyswajalny" dla przeciętnego widza (czyli w tym wypadku dzieciaka), nie tylko fana FNiN, ma przynieść zysk. A co oznacza? Zlikwidowanie skomplikowanych i potencjalnie mających małe znaczenie na przebieg wątku głównego wątków pobocznych, bez których tak naciągając można się obejść, jak np. pobyt w Jagodowym Borze, a nawet, jak doszli do wniosku producenci... IBN. Muszą to jakoś zaadaptować, do potrzeb widzów.
    Ja osobiście wolałabym, aby film był podobny do książki, i aby IBN jednak widzom przedstawili, bo może to być problem przy potencjalnej ekranizacji kolejnych części, gdzie IBN odgrywa już bardzo znaczącą rolę, np w OS, a jego brak może zabić cały duch opartej na książce produkcji. Ale nigdy nie wiadomo. Może kolejnych części nie będzie, bo będą niewygodne dla producentów?

  6. #16
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Film

    A ja osobiście wolałabym, żebyś się przestała wymądrzać, Liss. Nie wiem, na jakim ty świecie żyjesz, ale ja żyję na świecie, w którym egzystuje się tylko dzięki pieniądzom. Też mi przykro, bo pewnie pominą wiele zabawnych i ciekawych wątków, ale film nie może trwać za długo. Na standardy dla dzieci to pewnie najwięcej 2,5 godziny. Nic na to nie poradzimy, tak to już jest, a ja wcale się nie dziwię panu Rafałowi, że część scen usunął i się chce 'wpasować pod widownię'. Ty też byś nie chciała zmarnotrawić ogromnej kasy, która zostanie wpompowana w ten film. Co oczywiste, pan Kosik nie płaci za to wszystko, ale też nie chciałby, żeby cały jego wysiłek poszedł na marne, a projekt kolapsnął. Musimy się cieszyć, że produkcja w ogóle jest realizowana po tym, jak zbankrutowała "Czołówka". Świetnie dobrali aktorów, gazety rozpisują się o nowej superprodukcji. Na razie cieszmy się z tego i nie przewidujmy klęski. Narzekać będziemy po filmie.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  7. #17
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Film

    Moim zdaniem i tak narzekać nie będzie na co. Zgodność z książką to akurat rzecz, o którą martwić się nie trzeba. Przy scenariuszu pracował przecież Rafał Kosik. To co można było sfilmować, na pewno zostało w scenariuszu. Oczywiste jest, że aby wiernie odwzorować tak obszerną książkę jak TMK nie wystarczy budżet... właśnie, ile on w końcu wynosi? Mamy jakąś wiarygodną informację na ten temat, bo już sam nie wiem czy tylko plotki czytałem? W Polsce przeważnie nie powstają filmy dłuższe niż 2 godziny. No... wyjątkiem było "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" podzielone na 3 części z racji swojej długości .

    A co do kręcenia od drugiej części... Kiedy planowano kręcenie filmu, rozważano również nakręcenie serialu na podstawie pierwszej części. Więc oczywiste jest, że nie było sensu kręcić jeszcze raz tego samego w pełnym metrażu, prawda? Co z tym serialem, nie wiem, może coś przeoczyłem, a może wszyscy zapomnieli. Chyba zdechło. No, ale film poszedł dalej. Jak pomysł z serialem zostanie na dobre skreślony, a film odniesie sukces, to z pewnością twórcy rozważą ekranizację GNL. Ale moim zdaniem jedynka nie nadaje się do tego. Wiecie... To była wtedy taka część pilotażowa i najmniej porywająca ze wszystkich, przewidywalna (żeby nie powiedzieć "najgorsza" ). Poza tym cały czas mam wrażenie, że również jakby napisana innym stylem. Dopiero w TMK dało się poczuć MOC tej serii. Jakby przy GNL Kosik nie był do końca pewien od której strony zabrać się do pisania książek dla młodzieży .
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  8. #18
    Zainspirowany FNiN Awatar Konpopoz_i_Roznakin
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Film

    Przecież wyjdzie film, aktorzy urosną, więc przez półtora semestru będą starsi niż w wakacje po roku szkolnym.
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 11-08-10 o 21:08

  9. #19
    Zafascynowany FNiN Awatar Jaguar
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    305

    Domyślnie Odp: Film

    Pan Kosik chyba gdzieś pisał, że serialu nie będzie - pomysł został porzucony. Ja uważam, że lepiej robić filmy na podstawie następnych części, a nie cofać się do pierwszej, bo wyjdzie bezsens (tak jak napisał Konpopoz_i_Roznakin - aktorzy urosną). A co do TMK, to pierwsza wersja scenariusza zawierała prawie wszystkie wątki poboczne, ale trzeba ją było skroić, bo inaczej film trwałby ponad 7 godzin.
    http://www.000webhost.com/440646.html
    Darmowy i stabilny hosting, polecam i zachęcam do rejestrowania się.

  10. #20
    Zaciekawiony FNiN Awatar tojestemja
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: Film

    Moim zdaniem chyba dalsze części nie będą ekranizowane, nie wie ale np. OS nie wyobrażam sobie, ale wszystko możliwe. scenariusze do serialu były napisane już nawet do PS. Mam nadzieje że TMK mnie nie zawiedzie i że będzie się fajnie oglądać i że może ludzie którzy nie czytają FNiN sięgną po książkę ciekawi dalszych losów bohaterów. Moim zdaniem fajnie by wyszedł serial animowany, nie wiem dlaczego ale jakoś tak sobie wyobrażam że fajne by to było i Kosik by mógł rysować.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik
    'Sądzimy po pozorach, łatwo i często oceniamy. Tymczasem nie wszystko jest tym, czym się wydaję"

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę