<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Zaciekawiony FNiN Awatar SmoMr
    22

Smile "Webmaster's Love" - SmoMr

Webmaster’s Love...
    Czy webmaster może się zakochać? Owszem.

Dookoła mówi się, (np. w żartach) że informatyk (webmaster) nie może mieć dziewczyny… To nieprawda! Sam jestem chodzącym tego przykładem!

Rozdział 1 ? pączkowanie

No więc, jak napisałem kilka zdań temu, to taki stereotyp („Urban Legend” XD).
    Weźmy taki kawał :
    „- Czy uważasz, że gdy ktoś ma 25 lat, i nie ma dziewczyny jest gejem?
    - Nie, może być jeszcze informatykiem!”
    Grrr…. Jak coś takiego mnie wkurza. A informatycy to co?! Ameby społecznościowe i uczuciowe?! Zwierzęta?! Przepraszam, przepraszam ? ja coś takiego sobie wypraszam!
    Czy tacy ludzie dobrze by się czuli, gdyby sami byli informatykami, i to o nich opowiadano takie kawały?! Raczej nie! Protest, protest i jeszcze raz protest!
    Dobra. Koniec tych wygłupów na dziś. Przechodzę do meritum!

Czasami dzieje się cos takiego, że jakaś dziewczyna wpadnie człowiekowi w oko, prawda? Prawda. I co wtedy taki człowiek robi? Zależy do jakiego typu należy…
    Typy to : „Maniak komputerowy”, „Webmaster”, „Administrator”, „Gracz”, „Zwyczajny Użytkownik” i „Ignorant”.
    Ja osobiście uważam się za coś pomiędzy „Administratorem” a „Graczem”, bo ani extra nie jestem, Ani nie jestem też amebą informatyczną
    Mi akurat spodobała się Weronika ? koleżanka z klasy. Nie pamiętam, kiedy mi się zaczęła podobać, ale wiem, że fakt jest faktem. A zaczęło się to tak…..

Rozdział 2 ? pielęgnowanie roślinki.

A zaczęło się to tak : był mały zonk, ponieważ większość klasy po fakcie pewnej dyskusji uważała, że to Weronika we mnie się buja. Dyskusja wyglądała tak ? j. niemiecki, pani Langner rysuje podczas pewnej piosenki ludzika, a ja wtedy mówię :
    - Ej, Patryk. Skąd się wzięło Twoje zdjęcie na tablicy?
    - Chyba Twoje! ? zauważył ironicznie. ? A nie, Ty jesteś za gruby…
    - Ale przynajmniej jest przystojniejszy od Ciebie!!! ? dorzuca się Weronika.
    „Troszkę” mnie zamurowało, ze zdziwieniem popatrzyłem na Weronikę…
    Potem jakoś tak wyszło…
    Na razie to całość, ponieważ piszę to od godziny, ale dokończę XDD Proszę o komentarze
    Pzdr. XDD

Fan FNiN Awatar roux_fox
    25

Domyślnie Odp: "Webmaster's Love" - SmoMr

Styl pisania niezły jak na twój wiek. Ewentualnych błędów ortograficznych a zwłaszcza interpunkcyjnych wyłapywać nie będę bo mi się nie chce No to przejdźmy do treści. W rozdziale 1 jest moim zdaniem sporo przesady. Na świecie jest wiele stereotypów. Chyba każdy zna dowcipy o blondynkach, Niemcach, Murzynach, a nawet o Polakach. Więc myślę, że trochę przesadzasz. A poza tym każdy ma prawo do miłości i nie przypominam sobie by ktoś w tym względzie dyskryminował informatyków. O drugim rozdziale nawet nie bardzo wiem co powiedzieć. Takich scenek z życia klasy znam wiele. Poza tym trochę mi to wszystko przypomina jakąś kartkę z pamiętnika czy wpis z bloga. Ale wydaje mi się, że opowiadanie o osobistych wydarzeniach jest mało kreatywne. Zresztą rozumiem, że jak ktoś jest zakochany to chciałby to całemu światu obwieścić, ale myślę że całe rozdziały o tym jak początkujący informatyk się zakochał mogą nieco pachnieć Modą na sukces.
    Wanting to be someone else is a waste of the person you are.

22

Nie no, co ty! Moda na sukces? No dobra, była przesada w tym opowiadaniu, ale wszystko da się zmienić poprzez edycję posta
    Ale zawsze dzięki.
    Pzdr. XDD

Fan FNiN Awatar roux_fox
    25

Nie ma sprawy. Mówi się że trening czyni mistrza. Więc pisz dalej (mogą to być pojedyncze opowiadania niekoniecznie ze sobą powiązane) i wstawiaj. Styl pisania wygląda nieźle (do której klasy chodzisz?), choć ciężko coś więcej powiedzieć bo fragment krótki.

22

Do 4 klasy chodzę i jakby co, to wszystko tu zmyśliłem To akurat jest słabizna, ale na innym ( nie mam tam neta ) kompie mam lepsze i dłuższe opowiadania.... THX za ocenę i porady
    Pzdr. XDD

Fan FNiN Awatar roux_fox
    25

Cytat Zamieszczone przez SmoMr Zobacz posta
    na innym ( nie mam tam neta ) kompie mam lepsze i dłuższe opowiadania....
    Ale pewnie masz pendrive'a, mp3 cokolwiek czym można przenieść to opowiadanie ?

Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    28

Ekhm. Przykro mi to mówić, ale na razie nic kreatywnego i niezwykłego tu nie ma. Nie lubię oceniać opowiadań tylko przez pryzmat wieku, zresztą mnie zawsze irytowały komentarze w stylu 'jak na Twój wiek...', więc zakładam, że i innych mogą irytować. Na razie oceniać nie będę, nie ma żadnych rażących błędów, tylko, jak zauważyła Fox, to wygląda na wpis w pamiętniku. Przed napisaniem opowiadania proponuję Ci przeczytać na początek kawałek jakiejś książki - nie koncentrując się nawet na treści, tylko na budowie zdań. Zobacz w jaki sposób pisze autor, postaraj się zauważyć różnice w budowie zdań i języku. Notabene, nie może się zdarzyć w tekście emotka, nawet taka jak 'xD'.
    Nie zrażaj się moimi słowami, jak napiszesz coś więcej, to z chęcią poczytam. Im więcej będziesz pisać tym bardziej się rozwiniesz
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    26

Na początku pomyślałem, że to jest bezpośrednio o tobie a nie o jakimś tam bohaterze.
    Do 4 klasy chodzę i jakby co, to wszystko tu zmyśliłem
    To cie uratowało

Ów informatyk nie ma w ogóle do siebie dystansu. Znam wiele blondynek, które śmieją się z kawałów o blondynkach i same siebie czasem porównują do tych "kawałowych". Trzeba być freakiem żeby protestować przeciwko kawałom i informatykach.

rysuje podczas pewnej piosenki ludzika
    Nie wiem po co ona tego ludzika rysowała, ale OK, może to jakiś twój skrót myślowy czy coś...w twoim wieku takie rzeczy się zdarzają, wiem bo też miałem 11 lat. Gdybyście zobaczyli moje wypracowania z tego okresu...ale do rzeczy. ?art o zdjęciu jest na poziomie znacznie niższym niż piąta klasa (zakładam, że bohater do takowej uczęszcza; jeśli chodzi do gimnazjum albo licka to żart tym bardziej wydaje się żałosny).

Mi akurat spodobała się Weronika ? koleżanka z klasy.
    Z tego co mi się wydawało to żarty o informatykach polegają na tym, że nie potrafią oni umówić się z dziewczyną etc. Bo spodobać to się każdemu dziewczyna może.

Poza tym gdyby moja polonistka zobaczyła to...hm...coś to by na zawał zeszła (ale ty prędzej po jej kazaniu). Ni to opowiadanie, ni to fragment powieści, ni to kartka z dziennika. Rozdziały na parę linijek...

A z tym pączkowaniem to o co chodzi? O ile "pielęgnowana roślinka" czy jak to tam było ma jakiś sens to pączkowanie ma więcej wspólnego z pączkami niż sposobem rozmnażania się bezpłciowego (a o to chyba chodziło)

Sory, że tak ostro, ale jak mam nastrój na krytykowanie to jeżdże po wszystkich równo
    Ostatnio edytowane przez Patryx ; 27-04-10 o 19:10

Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    26

Poza tym gdyby moja polonistka zobaczyła to...hm...coś to by na zawał zeszła (ale ty prędzej po jej kazaniu). Ni to opowiadanie, ni to fragment powieści, ni to kartka z dziennika. Rozdziały na parę linijek...
    Pff... Ona to by go własnoręcznie dziennikiem skatowała i poprawiła krzesłem.

Jak dla mnie... Pod względem literackim, nie obraź się, ale dno.
    Jeżeli mam oceniać samą treść, to krótkie i... nijakie. Nie moje klimaty może, ale to naprawdę brzmi jak kartka z dziennika osoby chodzącej do podstawówki. Do klas 1-3, może 4.

Sorka, ale taki już ze mnie cham i krytyk domorosły

Właśnie, muszę się w końcu wziąć za tą pełną wersję sajensfikszyn... To jest za duży potencjał żeby to zostawić

22

Ok, dziękuję za opinie.
    Pzdr. XDD

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów