<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Exclamation Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Pozwolę sobie na żywca skopiować post luka:

    <cytat luka mode on>
    Po pierwsze, muszę się wyżalić. Nie w sposób jaki niegdyś robiła to marchewa, ale... przypuszczalnie też dość upierdliwy. No, ale cóż... Kto nie chce, nie musi przecież czytać . Po drugie, mam trochę za dużo czasu ostatnio. Leżę cały czas chory w łóżku i już powoli nudzi mi się przechodzenie któryś raz Diablo II , a "trailer music" pobudza szare komórki i daje kopa do działania, o co raczej trudno leżąc chorym. No więc zamierzam sobie trochę pogadać... znaczy popisać, bo jeszcze nie jest ze mną tak źle, żebym mówił do monitora. A jaki temat chcę poruszyć? Ten, który chwilę temu był na shoucie, czyli zależność między wiekiem userów, ich poziomem intelektualnym, poziomem pisanych postów a popularnością forum. I tak też zatytułowałem tegoż posta .

    Zależność między wiekiem userów, ich poziomem intelektualnym, poziomem pisanych postów a popularnością forum.


    1. Krótka lekcja historii

    Forum to istnieje już od kilku lat. Jak zapewne wszyscy wiemy, jego założycielami są Bim i Bartg. Forum na onecie dalekie było od ideału, dlatego bracia postanowili ulepszyć zaplecze fanów, zakładając ten oto fanclub. Mam nawet fragment (a może całość? Tego nie wiem ) maila wysłanego na adres p. Kosika przez Bima (miał wtedy 12 lat).

    A i jak Pan chce to moge założyc na moim serwie dla Pana forum, (php BB
    lub inne), bo onetowskie jest troche głópie.
    Sorry Bim, że to zamieszczam. Nie chcę Cię ośmieszyć, tylko przybliżyć ludziom historię .
    Tak się zaczęło. Pierwszym krokiem był portal felixnetinika.prv.pl, powstały po wydaniu GNL. Miałem nawet okazję kiedyś go odwiedzić. ?ałuję, że nie zrobiłem screena, bo dziś byłby on perełką, no ale wtedy się o takich rzeczach nie myślało . Z początku ani forum ani portal nie cieszyły się popularnością. Było też sporo problemów natury technicznej, jak i finansowej. Do momentu, kiedy nie została zakupiona domena i serwer, opłacany przez państwo Kosik. W tym czasie forum i portal przeszły wiele zmian estetycznych i technicznych, aż w efekcie mamy to co dzisiaj (z felixnetinika.prv.pl do fnin.eu). Również w międzyczasie połączyliśmy się z fanclubem "bodzia", który później rozpłynął się w powietrzu, w efekcie czego dzisiaj się już o nim nie mówi (administracja została mu zabrana i zatonął on w oceanie nieaktywnych użytkowników, że się tak wyrażę). Oficjalny fanclub ruszył 20.09.06, a wyglądało to mniej więcej tak:

    Bim: "chciałbym się spytać czy możemy być oficjalnym fanclubem FelixNetINika?"
    Mr. Kosik: "możecie być oficjalnym fanclubem "
    Pierwszą moderatorką była olemka (również dzisiaj już nieaktywna), która jeśli dobrze się orientuję była zarazem pierwszym zarejestrowanym userem. Pierwsi admini za wyjątkiem Bimów to Roverbot, a następnie (Wujek) Rollkin (ich także już tu nie ma). Więc jak widać z osób, które pamiętałyby tamte czasy nie ma już nikogo poza samymi Bimami . Niemniej Zeg i Jasti to także starzy userzy, starsi ode mnie. I szczególnie w tym poście chciałbym właśnie przemówić do ich rozsądku, najbardziej Zega, który to pewnie pamięta jak było kiedyś i może widzi, jak jest dzisiaj .

    A tak właściwie to skąd ja to wiem i skąd mam maile Bima? Miałem kiedyś kilka pomysłów, np. WikiFNiN. Był też pomysł na kronikę forum. Pomysł zdechł, ale krótki wywiadzik z Bimem pozostał .

    2. Dłuższy wykład moralizujący

    To teraz przypomnijcie sobie wszyscy swoją pierwszą wizytę na forum. Taką w 100% pierwszą. Kiedy to jeszcze nie byliście zarejestrowani. Jak to było? Przyszliście tu i co zobaczyliście? Może shouta? Może jakiś temat np. z wywiadami albo opowiadaniami? Cokolwiek to było, musiało Was zaciekawić, bo tu zostaliście . A teraz wyobraźcie sobie, że wchodzicie pierwszy raz na to forum i widzicie temat o goleniu jaj, albo rozmówki alkoholowe na shoucie. Hmm? Jakie to teraz robi wrażenie, co? Co byście sobie pomyśleli o takim forum? Ja bym źle pomyślał, choć możliwe że tylko ja. Ale dodajcie do tego jeszcze swój młody wiek. Załóżmy, że macie 12 lat, tak jak Bim kiedy rozkręcał to wszystko. Jak to teraz widzicie, hmm? Jak myślicie, może właśnie to jest przyczyną podwyższenia się średniej wieku userów (już nie licząc nawet takich wyjątków jak djdomin)? Zeg, ile Ty miałeś lat kiedy tu zawitałeś? Ja miałem chyba jakieś 13 . Nie miałem wtedy wielkiego pojęcia o świecie i o internecie . Ty zapewne też. Do dziś pojawia mi się uśmiech na twarzy, kiedy przypomnę sobie Zega piszącego parozdaniowe posty, w dodatku jeden pod drugim i w dziwnym troszkę dziecinnym stylu . Dlatego właśnie szkoda, że te pierwsze prehistoryczne posty przepadły (choć przypuszczam, że Bimy wciąż mają gdzieś na dysku bazę). To był wtedy jeszcze standard, bo wszyscy byliśmy dziećmi (a nie młodzieżą ), a na forum nie było takiego ruchu jak dzisiaj. Jednak ten okres był chyba najlepszym okresem forum (nie żeby forum miało okresy... No wiecie ech...). Nie było chamstwa, nie było debilizmu. Była głupota i bałagan, które reprezentował Apart i była dyscyplina, w tej roli Jasti . Forum trzymało poziom, jak Jasti wspomniała na shoucie, było bardziej elitarne. Debile mieli oneta, a my mieliśmy forum.fnin.eu. Czujecie różnicę? Ja mam wrażenie, że teraz ta granica powoli się zaciera. Dlaczego tak jest? Nie rozumiem tego. Czy to, że liczymy więcej wiosen niż kiedyś oznacza, że powinniśmy obniżać poziom rozmów? Czy to, że dorastamy upoważnia nas do wydzwaniania do innych userów, będąc nie do końca trzeźwym? Ludzie, co z Wami jest? Przypuszczam, że gdyby ktoś postawił przede mną Zega sprzed roku i Zega dzisiejszego, to bym ich nie rozróżnił i upierał się, że to dwie różna postacie. Tak jak z tym telefonem. W życiu bym Cię o coś takiego nie posądzał stary. I nie chodzi tu o to, że zmarnowałeś te moje 3 minuty życia i tak dalej... Ale ty weź się ogarnij, jesteś moderatorem! Powinieneś dawać przykład. Poza tym co za frajda dzwonić do obcego tak na prawdę człowieka i z kumplami się śmiać przez słuchawkę? Nie rozumiem. I chyba nigdy tego nie pojmę. Możecie mnie nazwać sztywniakiem, możecie mówić że zgrywam poważnego czy coś w tym rodzaju. Spoko, w życiu już wiele razy to słyszałem. Niemniej, nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego niszczycie coś, co przez tak długi czas razem, wspólnie budowaliśmy. Zaślepia Was własny debilizm. Przepraszam, że wciąż powtarzam to słowo, ale jego definicja to dokładnie to co mam na myśli. Może to wina dojrzewania? Hormony buzują? Chcecie się poczuć fajnie, dojrzale, to idziecie na piwko, bierzecie telefon i dzwonicie do kogoś - "Hue, hue, ale fun. Co tam słuchać luk? Czemu Cie na forum nie ma?" albo ucinacie sobie pogawędki na shoucie co któregoś posta dodając jakże popularne u młodzieży w dzisiejszych czasach słowo "polej", czy też jakiś podtekst na tle erotycznym, ażeby było ciekawiej, tak... pikantniej. Taa? No to ja mam na to wszystko odpowiedź taką jak na shoucie:
    #8:46 pm luk> No po prostu żal dupę ściska, że się tak wyrażę...
    Jeśli to tak ma wyglądać, to na prawdę szkoda mi mojego trudu i czasu przez te trzy lata. Miałbym kilkaset godzin więcej na robienie czegoś bardziej owocnego. Jak widać w tej części posta zabrakło emotikon. Cóż... Po prostu nie znam żadnej, która byłaby odpowiednia. Najlepszym wyrazem będzie więc chyba ich brak. Weście się ludzie ogarnijcie i poważnie zastanówcie, zanim kolejny raz napiszecie słowo "polej" albo "ku*wa" na shoucie. Rozpoczynam Kampanię na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum, odsyłam do podpisu. Apeluję o pomoc innych userów . Są teraz dwie opcje - zostanę obrzucony pomidorami itp., albo jednak znajdzie się ktoś kto zrozumie te wszystkie linijki tekstu powyżej.

    PS: Niczym zadufany faryzeusz myślę sobie teraz "Boże, dzięki Ci, że nie jestem takim debilem jak oni. Dzięki Ci, że jestem lukiem". Amen
    <cytat luka mode off>

    Post luka ogarnia zupełnie wszystko. To forum ma odzyskać dawny blask, utracone dni chwały. Czekam na propozycje. Ja osobiście nie mam pomysłu, jak to zrobić. Należałoby chyba zaplanować od nowa działy i zrekrutować moderatorów na jakiś czas, jako pomoc w klasyfikowaniu, zmienianiu tytułów i przenoszeniu tematów do odpowiednich działów.
    Zaostrzyć regulamin, a najlepiej napisać od zera. Można by go też... znieść, ale to forum zbytnio urosło, żeby nie mieć regulaminu. To już nie jest mały kameralny fanclubik, niestety, tylko średniej wielkości forum.

    Rezygnuję z funkcji admina, jeżeli nie zajdą tutaj zmiany. Przestało mi sprawiać przyjemność adminowanie tym burdelem.

  2. #2
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    I czemu ten temat ma służyć? W sensie, że jakie posty mają się w nim pojawiać? To ma być takie jakby ogłoszenie czy temat do dyskusji. Jeśli ogłoszenie, to proponowałbym zamknąć i przypiąć, jeśli dyskusja, to się zastanawiam, po co ją powtarzać. Temat filozoficzny się do tego nadaje, moim zdaniem, a już kilka postów więcej zostało napisane. Ewentualnie bym przeniósł tamte posty tutaj, ale nie wiem czy ma sens takie komplikowanie wszystkiego .

  3. #3
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Cytat Zamieszczone przez Procesor
    Post luka ogarnia zupełnie wszystko. To forum ma odzyskać dawny blask, utracone dni chwały. Czekam na propozycje. Ja osobiście nie mam pomysłu, jak to zrobić. Należałoby chyba zaplanować od nowa działy i zrekrutować moderatorów na jakiś czas, jako pomoc w klasyfikowaniu, zmienianiu tytułów i przenoszeniu tematów do odpowiednich działów.
    Zaostrzyć regulamin, a najlepiej napisać od zera. Można by go też... znieść, ale to forum zbytnio urosło, żeby nie mieć regulaminu. To już nie jest mały kameralny fanclubik, niestety, tylko średniej wielkości forum.

    Rezygnuję z funkcji admina, jeżeli nie zajdą tutaj zmiany. Przestało mi sprawiać przyjemność adminowanie tym burdelem.
    No, jak miło. Administracja wreszcie się ruszyła . Ok, to ja powiem wprost co myślę. Tak jak Tobie Procek administrowanie tym burdelem nie sprawia przyjemności, tak mi nie sprawia przyjemności bycie administrowanym przed administrację . I przypuszczam, że inni myślą podobnie. Ani widu, ani słychu tutaj adminów na tym forum. Są chyba rzadziej niż ja ostatnio. Bimów jako Bimów to jeszcze rozumiem. Zrobili się od spraw technicznych, więc nie muszą tu zaglądać jak nie chcą. To już nie ich działka. Zostawili ją Tobie, Procek. No i moderatorom. Razem tworzycie zarząd, nazwany chyba troszkę zbyt poważnie patrząc na to, co się tu dzieje. Bowiem rządów to tu nie ma żadnych. Brakuje admina z twardą ręką. Brakuje faktycznego autorytetu, dobrego nauczyciela, jak ujął to Avalyah. Kogoś, kto nie wprowadzi reżimu tak jak ja bym to zrobił (), ale będzie umiał powiedzieć "dość". I to takie usprawiedliwione "dość". Brakuje tu admina z wyczuciem. Rollkina brakuje po prostu, albo kogoś kto by go godnie zastąpił. Tak jak Jasti zastąpiła Toth . Sam Procek to chyba za mało. I wiecie co proponuje? Zacząć wszystko od początku. Zebrać kandydatów i drogą głosowania wybrać admina, który z kolei wybierze moderatorów. W ten sposób utworzony zarząd wysunie projekt solidnego regulaminu i wystawi pod ocenę i ewentualne poprawki userów. Tak ja proponuję to rozstrzygnąć
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Coraz bardziej idzie to w stronę "wklepmy Asru perma i będzie spokój"

    W sumie aż dziwne że tak powoli, cóż.
    Ostatnio edytowane przez Asru ; 03-03-10 o 18:36
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  5. #5
    Zainspirowany FNiN Awatar grey lady
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Asru, naprawdę mi przykro Cię wyprowadzać z błędu, ale, wbrew Twoim wyobrażeniom, nie wszyscy są nastawieni przeciw Tobie. Po prostu taki jesteś, jaki jesteś.

    Myślę, że najlepiej będzie zrobić regulamin od nowa. Ogólnie porządek. Stare tematy też można powywalać. Proponuję też coś zrobić też z userami, którzy zarejestrowali się niewiadomo kiedy i nie napisali ani jednego posta. Co do ewentualnego wyboru admina i modów. Może być lepiej, ale może gorzej. Proponowałabym najpierw wypróbować zmianę regulaminu, ogólnoforumowe porządki i prośbę do admina i modów o przyłożenie się do roboty.
    Gwiazdy, światła nieba,
    czuwają nad ludźmi, o których
    rozmarzony wzrok rywalizują.
    Ale jedno jest przeznaczenie. Jedna jest droga.

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Cytat Zamieszczone przez Asru Zobacz posta
    Coraz bardziej idzie to w stronę "wklepmy Asru perma i będzie spokój"
    Kurczę, Asru, to tak nie działa. Ty zaliczasz się do wartościowych użytkowników, potrafisz bronić swojego zdania wieloma argumentami, innymi słowy napędzasz dyskusję.

    To nie jest łatwa robota, przydałoby się kilka dodatkowych rąk do pracy. Modów proszę o wypowiedzenie się w dziale zarządu
    Ostatnio edytowane przez Procesor ; 03-03-10 o 18:56

  7. #7
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Ale jednocześnie prócz rozmów wnoszę jakże wielgachne zdemoralizowanie na forumek.

    Wszelakie podteksty, większość rozmówek jakże nieodpowiednich dla naszej kochanej dobrej grzecznej dzieciarni toczy się przy jakimśtam udziale mojej osoby.
    I Logicznie rzecz biorąc to prowadzi do tego, że przed czy po owej zmianie dostanę zapewne perma, a że łatwiej przed - problem solved, huh?
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  8. #8
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Nie Asru... ?le na to patrzysz. Biorąc pod uwagę fakt, że prawo nie działa wstecz, jesteś czysty . Tak myślę. Do momentu, kiedy znowu jakiejś dzikiej pogaduchy sobie nie urządzisz.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  9. #9
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Cytat Zamieszczone przez luk Zobacz posta
    No, jak miło. Administracja wreszcie się ruszyła . Ok, to ja powiem wprost co myślę. Tak jak Tobie Procek administrowanie tym burdelem nie sprawia przyjemności, tak mi nie sprawia przyjemności bycie administrowanym przed administrację . I przypuszczam, że inni myślą podobnie. Ani widu, ani słychu tutaj adminów na tym forum. Są chyba rzadziej niż ja ostatnio. Bimów jako Bimów to jeszcze rozumiem. Zrobili się od spraw technicznych, więc nie muszą tu zaglądać jak nie chcą. To już nie ich działka. Zostawili ją Tobie, Procek. No i moderatorom. Razem tworzycie zarząd, nazwany chyba troszkę zbyt poważnie patrząc na to, co się tu dzieje. Bowiem rządów to tu nie ma żadnych. Brakuje admina z twardą ręką. Brakuje faktycznego autorytetu, dobrego nauczyciela, jak ujął to Avalyah. Kogoś, kto nie wprowadzi reżimu tak jak ja bym to zrobił (), ale będzie umiał powiedzieć "dość". I to takie usprawiedliwione "dość". Brakuje tu admina z wyczuciem. Rollkina brakuje po prostu, albo kogoś kto by go godnie zastąpił. Tak jak Jasti zastąpiła Toth . Sam Procek to chyba za mało. I wiecie co proponuje? Zacząć wszystko od początku. Zebrać kandydatów i drogą głosowania wybrać admina, który z kolei wybierze moderatorów. W ten sposób utworzony zarząd wysunie projekt solidnego regulaminu i wystawi pod ocenę i ewentualne poprawki userów. Tak ja proponuję to rozstrzygnąć
    OK. Ja sobie nie daję tu rady. Przydam się mu do pomocy, bo bimy właściwie symbolicznie raz na miesiąc wejdą. Założę odpowiedni temat. Luk, nadawałbyś się. Odpowiedzialny, pracowity...
    Ostatnio edytowane przez Procesor ; 03-03-10 o 19:45

  10. #10
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Heh, moim zdaniem tworzenie dziesięciu tematów o tym, jaki to na forum burdel się zrobił nie pomaga w utrzymywaniu porządku .

    Procesor, zachowujesz się trochę jak luk, wybacz. ( znaczy się nie o to chodzi... To wybacz nie odnosi się do luka, a postawy ). Nie ma Cię, przychodzisz i nagle krytykujesz wszystko i wszystkich. Coś z tym trzeba zrobić bez wątpienia (skoro tak uważacie...), ale gruntowna zmiana regulaminu i nowy wybór zarządu to lekko chybiony pomysł, moim zdaniem. Akcję przenoszenia tematów i tworzenia nowych działów już robiliśmy, w Hydeparku. Ogólnie to już raczej jest poukładane i trzeba tylko na bieżąco tego pilnować. Nad kasowaniem nieaktywnych userów trzeba by się zastanowić, ale to raczej dobry pomysł.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę