<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44
  1. #31
    Zafascynowany FNiN Awatar Avalyah
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    328

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Rozmawiać zawsze można, ale taka rozmowa jest bezcelowa jakby popatrzeć na nią z szerszej perspektywy to zupełnie inne byłyby wnioski. Poza tym śmieszne jest czytać dzieci nie mające pojęcia o życiu piszące o naprawdę poważnych sprawach (nie mówie, że ja jestem tym dorosłym, do dzieci się zaliczam xd) ale tak naprawdę nie mamy żadnych podstaw, żeby poruszać niektóre tematy. Ale i tak to wszystko nie zmienia faktu, że do tej pory nie było jeszcze takiego tematu, który by naruszał to, o czym mówię.

  2. #32
    Zainspirowany FNiN Awatar Onyks
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Rozmawiać zawsze można, ale taka rozmowa jest bezcelowa jakby popatrzeć na nią z szerszej perspektywy to zupełnie inne byłyby wnioski. Poza tym śmieszne jest czytać dzieci nie mające pojęcia o życiu piszące o naprawdę poważnych sprawach (nie mówie, że ja jestem tym dorosłym, do dzieci się zaliczam xd) ale tak naprawdę nie mamy żadnych podstaw, żeby poruszać niektóre tematy. Ale i tak to wszystko nie zmienia faktu, że do tej pory nie było jeszcze takiego tematu, który by naruszał to, o czym mówię.
    Na tym polega nauka. Piszą jakieś przekonania na różne tematy, potem zostają zgromione i poprawione, i już wiedzą
    Rozmawiać się powinno, ale oczywiście nie przesadzajmy. Większość "forumowa" () to raczej nastolatkowie, więc nie powinniśmy naruszać niektórych tematów, a jak ktoś koniecznie chce, to proszę bardzo, w internecie są setki forów gdzie może o tym porozmawiać.
    Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    "Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami."

  3. #33
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Ten temat zamienia się w "propozycje co do strony". Kampania jako tako trafiona, ale w tym temacie nic się nie dzieje. Trza by tu jakąś odnowę zrobić. Odnowa zarządu jest dobrym pomysłem, chociaż do Procka akurat tutaj żadnych zastrzeżeń nie mam. Zresztą niebezpiecznie jest mówić, kto z modów jest dobry, a kto nie, więc siedzę w tej sprawie cicho. Co dalej, to dobrze wybrany Admin może niekoniecznie dobrze wybrać modów, choć jest to dobry patent z tego względu, że jest on Bossem z faktyczną nad nimi władzą. Potrzeba kogoś, kto będzie umiał z wyczuciem zwrócić uwagę na poziom postów, ich treść, przekleństwa i wartość i będzie umiał te wady userom wskazać. Sama poprawa literówek to nie to, co powinien robić Mod. Jakże górnolotnie to brzmi. Ale myślę, że jakby się takich kilka osób znalazło, to bez bólu forum by wskoczyło poziom wyżej. Reżim tu nic nie da.

  4. #34
    Zafascynowany FNiN Awatar Jaguar
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    305

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Po części trochę odkopuję temat, ale nie mogę się powstrzymać od wypowiedzi.

    Wróciłem. Przez długi (a nawet bardzo długi) okres czasu mnie nie było. Większość mnie pewnie nie pamięta, ale jestem na tym forum od początku 2007 roku, podobnie jak Zegarmistrz i luk. Od tej daty jestem oficjalnie, bo wcześniej czytywałem forum będąc niezarejestrowanym. Doskonale pamiętam początki (może nie same początki, ale pierwszą fazę działalności forum) i muszę powiedzieć, że wiele się od tamtej czasy zmieniło. Procesor pisał w tym temacie, że to już nie jest, niestety, kameralny fanclubik książki. Możecie nie wierzyć, ale początkowo pisało tu bardzo mało użytkowników (może około 10, 15 - poprawcie mnie jeśli się mylę) i panowała tu bardzo przyjemna atmosfera takiej przyjaźni połączonej z fascynacją dziełem Pana Kosika. Należeliśmy do małej grupki czytelników FNiN. Jednak w roku 2008 forum zaczęło się rozrastać. Przyszedł Procesor (który odwalił tutaj masę świetnej roboty swoją drogą), a odeszli m.in. Rollkin, Roverbot, Olemka i Toth, która była użytkowniczką bardzo, ale to bardzo aktywną (i w dodatku moderatorem). To były pierwsze ofiary rozrostu forum (tak mi się wydaję). Nie byłoby to niepokojące, gdyby nie fakt, że to dzięki m.in. tym osobom FanClub istniał (oczywiście niepodważalna zasługa w tym bim'a i bartg'a, którzy umożliwili wszystkim udział w tej społeczności i nadal go umożliwiają). To właśnie te osoby promowały FanClub, opiekowały się nim i chyba padły ofiarą własnych działań. Jakoś tak się stało, że znikło dużo adminów, modów i pomocników. Moderatorem zostałem ja (za co dzisiaj również pragnę podziękować). Bardzo się z tego powodu cieszyłem, ale nie trwało to długo...

    Nikt nie odebrał mi moda. Odszedłem z forum. Dlaczego? Dalej się rozrastało. Wiele dawnych znajomych znikło, a atmosfera... Nie wiem czy się zmieniła... Ja uważałem, że bardzo i to mi nie odpowiadało. To forum przestało być dla mnie ciekawe. O FNiN pisało się coraz mniej, nie licząc nielicznych momentów wydania nowej części. Wszystkie posty były w hydepark, czyli było to gadanie o niczym. Forum, jak widmo, pustoszało i zapełniało się nowymi użytkownikami, i cykl się powtarzał. Masowy napływ nowych użytkowników oznaczał też napływ bezsensownych tematów i postów, a tej "elity", która znała FanClub od podszewki już nie było. Dlatego odszedłem. Bez pożegnań - nie była to spontaniczna decyzja. Wchodziłem tu coraz rzadziej - nie miałem co czytać, ani o czym pisać, aż ostatecznie przestałem tu wchodzić w ogóle.

    Przepraszam, jeśli kogoś w tej mojej historii pominąłem, coś przekręciłem, ale mówię o dość odległych dziejach i pamięć już zawodzi. Przepraszam, jeśli kogoś tą historią uraziłem, ale takie były i są moje odczucia. Absolutnie nie chcę w żaden sposób piętnować nowych użytkowników. Wielu z nich, jak widzę, rozumie problem jakości forum i stara się tworzyć tu świetną atmosferę oraz trzymać poziom.

    Pewnie niewiele osób to pamięta, ale w pewnym momencie padł nawet pomysł zmiany forum na ogólnodyskusyjne, literackie z pewnym wskazaniem na serię FNiN. Taka była sytuacja. Więcej się pisało o innych książkach niż o FNiN.

    Teraz wróciłem. Z powodu filmu głównie. Będzie o czym podyskutować. Jak długo tu zostanę? Nie wiem... Może się tak zdarzyć, że znów odejdę. Moim zdaniem to stare forum i atmosfera nie powróci już nigdy i o ile ten temat ma sens, ponieważ trzeba trzymać jak najwyższą jakość forum to nie wierzę w przywrócenie dawnego poziomu i atmosfery. Częściowo odeszła z tymi starymi wyjadaczami...

    Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to niech się nimi podzieli, ale ja nie wierzę w sukces...
    http://www.000webhost.com/440646.html
    Darmowy i stabilny hosting, polecam i zachęcam do rejestrowania się.

  5. #35
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Cytat Zamieszczone przez Jaguar Zobacz posta
    (...) ale początkowo pisało tu bardzo mało użytkowników (może około 10, 15 - poprawcie mnie jeśli się mylę)
    10-15 to już później... Jak ja przyszedłem pisało mniej, a Ty już miałeś konto. No i luk doszedł spory kawałek czasu po moim przybyciu. (daty rejestracji są pomieszane, nie mają pokrycia w rzeczywistości. Na przykład ja na 100% miałem konto, jak jeszcze bim to były dwie osoby, a pokazuje, że bartg zarejestrował się wcześniej...)

    Stara atmosfera odeszła i nigdy nie wróci, to pewne. Starzy użytkownicy także, choć Ci mogą jeszcze powrócić . Malutkie, kameralne forum z dziesięcioma aktywnymi użytkownikami było fajne, ale... Pozbawione sensu. Przecież można było założyć drugie, zablokować rejestrację i na siłę trwać w tym stanie, po pewnym czasie i tak wszyscy przestaliby pisać cokolwiek. Nowi użytkownicy wnoszą dużo do naszej społeczności i bez nich najprawdopodobniej forum by upadło. Wystarczy spojrzeć na takiego luka, Jasti czy Klaudię. Napływające fale ich przypływu i odpływu starych to norma, choć przy takiej ilości jaką mamy dziś, nie jest to aż tak zauważalne.

    A odpływ starych może być spowodowany przeróżnymi rzeczami, a najczęściej to jest... Nic konkretnego. Po prostu wchodzisz na forum coraz rzadziej, nie chcę Ci się pisać nic nowego, nie czytasz wszystkich postów, nie masz ochoty wdawać się w dyskusje... Znikasz z forum na kilka dni, zaglądasz tam coraz rzadziej i już. Sam miałem wiele takich momentów, najdłużej nie było mnie na forum, ja wiem, kilka miesięcy chyba (!). Całe szczęście, nadal się trzymam, a funkcja moderatora w pewnym stopniu mnie to tego zobowiązuje. (choć też bywało tak, że nic w tej kwestii nie robiłem przez dłuższy czas) To nie wina nowych użytkowników, a po prostu nieuniknionej, koniecznej i niezbędnej zmianie atmosfery panującej na forum (którą kształtują aktywni w tym momencie ludzie)... I po części nas samych. Powiedz, ile miałeś lat, jak się zarejestrowałeś? A ile masz teraz? No właśnie .

    Podsumowując, tak to już jest, i tak też będzie. Trzeba się przyzwyczaić i mieć nadzieję, że akurat obecny poziom (i panująca tu atmosfera) będzie na jak najwyższym poziomie. Tyle ode mnie.

  6. #36
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    No, faktycznie Zeg jesteś tu dłużej . Ja zarejestrowałem się później, choć bywałem i wcześniej. Nie pamiętam, czy bimy się już wtedy podzieliły na dwa konta, czy nie... W ogóle najodleglejsza rzecz jaką pamiętam, to losowanie... chyba PS. Rollkin wtedy napisał mały programik. A 3bik się śmiał, że wszedł z nim w układy i że książkę ma zapewnioną .
    Cóż... Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Ale wiecie... Coś się kończy, coś się zaczyna . Teraz jest inaczej niż kiedyś. Ani gorzej, ani lepiej, po prostu inaczej. Trzeba się przestawić, bo to co było już nie wróci .
    A tak właściwie to ja też dawno nic sensownego w tematach związanych z FNiN nie napisałem. Jednak czepianie się hydeparku i mówienie, że tam się "pisze o niczym" to chyba przesada, Jaguar. Tam się rodziły najciekawsze forumowe dyskusje. Wielkie dysputy z betonowymi argumentami . Nie da się nikogo zmusić, nawet samego siebie, żeby rozmawiać tylko na temat jednej serii książek i jednego autora. Poza tym... To naturalne, że po wydaniu kolejnej części, przeczytaniu jej i wyczerpaniu tematów z nią związanych następuje cisza. Szczególnie, kiedy nie ukazują się już opowiadania.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  7. #37
    Zafascynowany FNiN Awatar Jaguar
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    305

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    W Hydeparku zwyczajnie był wielki bałagan i wszystko wymieszane. Po utworzeniu nowych działów sytuacja, jak widzę, znacznie się poprawiła.
    http://www.000webhost.com/440646.html
    Darmowy i stabilny hosting, polecam i zachęcam do rejestrowania się.

  8. #38
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Cytat Zamieszczone przez Jaguar Zobacz posta
    W Hydeparku zwyczajnie był wielki bałagan i wszystko wymieszane. Po utworzeniu nowych działów sytuacja, jak widzę, znacznie się poprawiła.
    Boję się, jak to będzie wyglądać po premierze filmu. O kameralności fanklubu będzie można zapomnieć, bo mimo wszystko nadal jest to średnich rozmiarów forum, a nie mutant z przypływem userów 1000 dziennie. Po premierze filmu może się to zmienić.

  9. #39
    Zafascynowany FNiN Awatar Jaguar
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    305

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Niewątpliwie, ale wydaje mi się, że administratorów i moderatorów jest dosyć i że będą w stanie zapanować nad tym przypływem userów i tematów. Jedyne o co można się martwić to ich jakość i powtarzalność. Na dużych forach na porządku dziennym jest kilkanaście wątków, które już były omawiane i istnieją. To będzie spore wyzwanie dla FanClubu.
    http://www.000webhost.com/440646.html
    Darmowy i stabilny hosting, polecam i zachęcam do rejestrowania się.

  10. #40
    Fan FNiN Awatar bim
    Dołączył
    May 2006
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    756

    Domyślnie Odp: Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    Jeśli moderatorzy zgłoszą prośbę o powiększenie ich ilości, nie ma problemu by to zrobić. Tak jak mówi procesor, po premierze filmu (jeśli będzie dobry) forum może nieźle urosnąć. Ja się nawet nie martwie samą społecznością, bo na to mam mały wpływ, martwię się serwerem. Jeśli to będzie rosnąć powoli to nie ma problemu, w pewnym momencie się przeniesiemy. Jeśli to będzie nagle to będzie duży problem.

    Jedno jest pewne, forum się zmienia

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę