<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Pióro

  1. #1
    Zainspirowany FNiN Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    57

    Domyślnie Pióro

    No bo tak :
    Felix miał pióro, no i tak czytając sama zapragnęłam takie mieć. No to szukam, ale nie wiem które są dobre a które nie. Tutaj, proszę piszcie i doradzajcie mi pióra, bo tanie nie są a nie chce żeby mi się po 1 dniu rozwaliło... A więc miłego doradzania.

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Pióro

    Może najpierw kup jakieś tanie, zwyczajne, sprawdź, czy ci w ogóle pasuje, bo kupisz pióro za 100 zł i ci się nagle odechce nim pisać

  3. #3
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Pióro

    Ogarnij sobię jakieś za 5 zł pierw, bo tym się pisze trochę inaczej niż długopisem, a potem - coś z dobrej firmy, parkera np, tyle.
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Pióro

    Heh... No wiesz, generalnie to można było o tym napisać na przykład w "Ględzeniu na arenie", no ale...
    Pióro to fajna rzecz, polecam . Tak na prawdę, to im droższe tym lepsze. Absolutnie nie polecam tych najtańszych (no name), bo bardziej się zniechęcisz niż coś czytelnie napiszesz . Z drugiej zaś strony, szkoda wywalać kupę kasy na jedno małe pióro, nie? No, przynajmniej tak myślą ludzie, którzy nie widzą różnicy miedzy długopisem a piórem i nie doceniają tego drugiego. Niby jedno i to samo, do pisania służy . Najlepsze co możesz zrobić to wybrać się do papierniczego. Powiesz, że chcesz pióro i tam najlepiej Ci doradzą i wyjaśnią. Poza tym sama musisz testować. Grubość stalówki jaka Ci będzie pasowała (generalnie im cieńsza tym wygodniej, no ale są ludzie co wolą grubaśną krechą pisać...) i to jak będzie leżało w dłoni. Można to porównać do wyboru różdżki z HP, no ale to już może lekka przesada . Osobiście wyczaiłem świetnego Watermana, normalnie takie są horrendalnie drogie, a ja mam egzemplarz za darmo . Jedyne co musiałem zrobić, to pogodzić się z napisem "Teraz Polifoska" xD. No i zielonym kolorem (całkiem ładny, ale nie w moim stylu).
    Ostatnio edytowane przez Luk ; 03-03-10 o 17:00
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  5. #5
    Zainspirowany FNiN Awatar grey lady
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Pióro

    Ja piszę piórem od kiedy pamiętam. Teraz mam (wygrane w bodajże 4 klasie w konkursie jakimśtam), bardzo fajne, Nie mam pojęcia jakiej firmy, bo od użytkowania napis się starł. Nie kupuj pierwszego pióra za 5 zeta w kiosku, bo się zniechęcisz. No i musisz się przyzwyczaić po pisaniu długopisem, bo jak zaraz po napisaniu przejedziesz po atramencie ręką, to masakra. Jeszcze kwestia tego jakie masz pismo, bo może musisz wybrać szczególną stalówkę.
    Ostatnio edytowane przez grey lady ; 03-03-10 o 18:07
    Gwiazdy, światła nieba,
    czuwają nad ludźmi, o których
    rozmarzony wzrok rywalizują.
    Ale jedno jest przeznaczenie. Jedna jest droga.

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Pióro

    No z tym atramentem, to zależy od atramentu. Jest jest porządniejszy, to wysycha szybciej . Faktycznie z początku piórem pisze się ciężko, trzeba się przyzwyczaić. Jednak ma to o wiele większy urok niż pospolity długopis.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  7. #7
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Pióro

    Też mam Watermana. I też za darmo, nie wiem, skąd wujek skombinował, ale jest fajny i poręczny. Ale do szkoły go nie noszę, bo by się zepsuł.

    Napis jest wybity, czy tylko nadrukowany? Bo jak nadrukowany, to możesz delikatnie zdrapać paznokciem.

  8. #8
    Zainspirowany FNiN Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Pióro

    Ok dzięki za rady, spróbuje ze zwykłym. Napisze jak mi się podoba, gdy już sobie kupie ;D

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar Lisa
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Pióro

    I jak pióro? Chyba jeszcze nie masz bo już byś się chwaliła ;p
    Jeśli jeszcze nie kupiłaś to choć do mnie, mam jedno nieużywane, takie za dyszkę :p
    Mogę ci dać, no bo ja mam swoje
    Ostatnio edytowane przez Klaudia cD. ; 09-03-10 o 18:28

  10. #10
    Zainspirowany FNiN Awatar Onyks
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: Pióro

    Ja piórem pisałem od zawsze. W tym roku się przerzuciłem na długopis, ale chyba wrócę do pióra. O wiele wygodniej (przynajmniej dla mnie) się pisze piórem. I o wiele ładniej mi to wychodzi, bo raczej piszę brzydko. Mam Parkera, trochę grubo pisze, ale miękko. No i to co mówi Procek, trzeba się przyzwyczaić, bo jak sobie przejedziesz ręką po świeżym atramencie to cie szlag może trafić. Dlatego pióro raczej nie jest poręczne dla lewo-ręcznych
    Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    "Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami."

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę