<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Pióro

Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    28

Domyślnie Odp: Pióro

Też takiego używałem, nawet miałem kilka, jeszcze w SP. Pamiętam, jak jedno miałem nieużywane i po każdym dotknięciu czyściłem je.
    Ach, małe dzieci zawsze dbają o swoje skarby Ja pamiętam jak dostałam swoje pierwsze pióro i jak z namaszczeniem pisałam pierwsze zdanie 'Honorata ma kota' (gdzie ja tam standardowo 'Ala' będę pisać ) xD A później biegłam wyczyścić stalówkę Huh

Nabojów.
    Jesteś pewien? Bo niby nie podkreśla mi żadnej z wersji... Nie wiem czy ma znaczenie czy chodzi o naboje do pióra czy takie do pistoletu.. ale chyba nie, prawda? Ja znam się tylko na pisaniu 'ó', 'h', 'ż' itd. Z interpunkcją, słowotwórstwem, deklinacją to już gorzej

Hmm... chyba kiedyś takich używałem. Rzucę okiem u siebie.
    Huh Mój brat mi znalazł (niebieskie) naboje z podstawówki jeszcze (a na studiach jest ), więc nigdy nie wiadomo co się ma pochowane w domu...
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    28

Ach, małe dzieci zawsze dbają o swoje skarby Ja pamiętam jak dostałam swoje pierwsze pióro i jak z namaszczeniem pisałam pierwsze zdanie 'Honorata ma kota' (gdzie ja tam standardowo 'Ala' będę pisać ) xD A później biegłam wyczyścić stalówkę Huh
    Chyba nawet jeszcze mam je gdzieś w szufladzie - w końcu straszny tam bajzel. Oba połamały się trochę, ale zawsze stalówka była na błysk.
    Pamiętam, że jak zaczęło mi się to coś gumopodobnego odklejać, to zdrapałem to całe, żeby ładnie wyglądało. Nie wyglądało.
    U mnie pierwsze zdanie: 'Moja siostra jest najmądrzejsza', czy coś w ten deseń.

Jesteś pewien?
    Na pewno. Słowa militarne są mi bliskie.
    There are no atheists in foxholes

Ernie Pyle

Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

Antyspiskowiec Awatar kam193
    24

Wracając do koloru atramentu, wiem, że na pewno jest granatowy (którym pisałem przez kilka lat, później przestawiłem się na czarny), czarny, zielony i czerwony. Z nimi spotkałem się u sobie lub u innych, np. czerwony u mojej nauczycielki od j. polskiego w 6 klasie.

Generalnie przez długi czas nienawidziłem pisać długopisem. Obecnie jestem w stanie pisać długopisem, aczkolwiek nie każdym Mimo wszystko wolę pióro.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

28

Andrew:
    Kurczę, że też ja swoich pierwszych piór nie zostawiłam...
    "Pamiętam, że jak zaczęło mi się to coś gumopodobnego odklejać, to zdrapałem to całe, żeby ładnie wyglądało. Nie wyglądało. " - hahahahahaha Rozbroiłeś mnie
    Co do najmądrzejszej siostry - ło kurde Ja to mojego brata aż tak nie uwielbiałam...
    Niech będzie i 'nabojów'... Chociaż ciekawe dlaczego nie podkreśla 'naboi'... O.
    Słownik ortograficzny
    nabój, tego naboju; tych naboi a. nabojów, tym nabojom
    http://slowniki.gazeta.pl/pl/nab%C3%B3j

Kam:
    Co do koloru to ja wolę czarny, bo moim zdaniem fajniej wygląda niż 'zwykły' granatowy. Wprawdzie nie da się go zmazywać, ale to dla mnie i tak za długo trwa, więc ja tam wolę skreślić Ale i tak kolorowe są taaakie fajne! Po prostu mistrzowskie Swoją drogą czuć ten lansik jak trzy osoby w klasie mają fioletowe/turkusowe/czerwone zeszyty/kartkówki, a reszta takie ponure Dobra, żartuję, ale naprawdę strasznie mi się podobają takie fikuśne kolorki
    Odnośnie pisania długopisem - ja tam przez wiele lat pisałam tylko długopisami, więc wszystko wszystkim umiem napisać, niemniej większa wygoda pisania piórem jest zauważalna. Poza tym (zakładając, że nie zniszczę sobie moich piór ), to nie ma motywu 'wykończył mi się mój ulubiony długopis!' i nie trzeba się przestawiać na inny. Ja tam nigdy nie wymieniałam wkładu w długopisie tylko zmieniałam na nowy. Zresztą długopisy to rzecz przychodząca i odchodząca - 'Pożycz długopis!' - 'Masz.', a potem często już nie ma 'Dzięki za długopis, oddaję.'. Często sama tak robiłam (bo zwyczajnie zapominałam kto jest właścicielem...), więc nie mam jakichś pretensji, niemniej pióro pod tym względem jest lepsze - jest moje, nikomu go nie pożyczam (chyba, że na chwilę, ale to co innego ), więc nie ma opcji, żeby mi gdzieś zginęło w akcji.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    28

Co do najmądrzejszej siostry - ło kurde Ja to mojego brata aż tak nie uwielbiałam...
    Ja też nie.
    Byłem pod przymusem.

Niech będzie i 'nabojów'... Chociaż ciekawe dlaczego nie podkreśla 'naboi'... O.
    Obie formy są dopuszczalne.
    There are no atheists in foxholes

Ernie Pyle

Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

Zaciekawiony FNiN Awatar Prawie_Nika
    23

Ja piszę piórem od 5 lat. Najlepszy jest oczywiście PARKER, ale to drogi interes. Moje koleżanki piszą piórami, ale takimi z Biedronki, za 15zł. xp Też dobrze piszą, a tańsze.

Strasznie podobają mi się wkłady z tuszem turkusowym i fioletowym, ale niestety u nas w szkole takimi pisać nie wolno. Poczekam jeszcze pół roczku do gimnazjum i róbta co chceta! Tylko nie wiem, czy do piór angielskich są kolorowe wkłady? ;/ Orientuje się ktoś może? Do piór angielskich są wkłady 2 razy dłuższe niż zwykłe.

Ja z kolei nie pamiętam, co pisałam, znaczy jakie pierwsze zdanie, ale pamiętam, że na rozpoczęciu roku w 2. klasie dostałam minusa, bo wciąż mówiłam: prze pani, prze pani, a można pisać piórem? xp
    Ostatnio edytowane przez Klaudia cD. ; 12-01-11 o 18:23 Powód: Brak wielkich liter i kropek

Antyspiskowiec Awatar kam193
    24

Z tego co wiem, kolorowe wkłady są do wszelkich piór

Odnośnie zmazywania: w pierwszej, drugiej i może troszkę trzeciej klasy miałem granatowy i zmazywałem, ale im bliżej 4-6 tym bardziej od tego odchodziłem, też wolałem skreślać; całkowiecie przestałem zmazywać jeszcze zanim przesiadłem sie na czarny - dużo lepiej wygląda
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

Zegix Awatar Zegarmistrz
    3,648

Pisałem piórem w podstawówce przez jakiś czas, ale teraz pozostaje wierny długopisowi. Najlepiej czarnemu. Pióro to lansik, prestiż i w ogóle, fajnie wygląda. Ale mi lepiej, łatwiej i wygodniej pisze się długopisem, po prostu. Długopis zawsze mogę pożyczyć (i komuś, i od kogoś), co z piórem niekoniecznie można zrobić. Jedyne, czego mi brakuje, to kolekcjonowanie kuleczek wewnątrz wkładów .

Jasti,
    Przykładowo za 21 zł możesz mieć po sześć nabojów pięknego różu, fioletu, zieleni i turkusu (? dla mnie to jasnoniebieski po prostu, ale dobra ), dobrej firmy całkiem. Albo w jakiejkolwiek innej konfiguracji, zobacz to:
    http://allegro.pl/listing.php/search...&change_view=1
    Po dyszce byś się złożyła z koleżanką czy coś, a zawsze to zapas atramentu na jakiś czas .

28

No tak, właśnie, długopisy się pożycza, ale odkąd po jakichś dwóch latach (... ) kupiłam sobie piórnik, mam zawsze wszystko przy sobie, tj. nie mam potrzeby pożyczać długopisu. Kuleczek tak czy siak nie kolekcjonuje Czy długopisem łatwiej się pisze... bo ja wiem. Jak jest fajny długopis (wcale niekoniecznie jakiś firmowy, czasem zwykłym pisze się bardzo dobrze ) to się pisze mięciutko i w ogóle, ale jednak... piórem się płynie po kartce, a długopisem się ryje Nie no, serio, ręka mniej się męczy przy piórze. Ale każdy lubi co innego

Turkus to rzeczywiście taki jasnoniebieski Ale śliczny! I właśnie z Pelikana mam te moje kolorowe naboje. Nie opłaca mi się zamawiać, skoro te same mogę dostać w sklepie (tajniej ). Chodzi tylko o to, że chcę tych zielonych, których aktualnie nie ma w sklepie. I chodzi o to czy zna ktoś jakąś inną firmę niż Pelikan, która np. miałaby inną gamę kolorów.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów