<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 147

Wątek: Koncerty

  1. #101
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Odp: Koncerty

    Zapomniałam, Valixy mi przypomniała. Byłam na Carlu Orffie "Carmina Burana". Niesamowite. Zapiera dech w piersiach. Po raz kolejny nie ma co mówić o pogo, ale zapamiętam do końca życia.

  2. #102
    Fan FNiN Awatar roux_fox
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    545

    Domyślnie Odp: Koncerty

    Z racji że w Lublinie są Juwenalia to się przeszlam z ukochanym na Farben Lehre i powiem że było cudownie. Co prawda z mojej strony przepogowane 2 piosenki, ale i tak fajnie. Z ciekawych utworow grali Erato, Maturę, Spodnie z GS-u, Kwiaty, Should I stay or shoud I go? i na koniec Piosenkę leniwych słoni :p Zostałabbym jeszcze na Huntera ale musiałam wracać, nie ma to jak rodzice ; < Więc wyszłam coś po 22.
    Wanting to be someone else is a waste of the person you are.

  3. #103
    Zafascynowany FNiN Awatar KetevaN
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Koncerty

    27.05 -Katie Melua (Wrocław)
    30.05 -Katie Melua (Zabrze)
    Będzie ktoś ;d?

  4. #104
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Koncerty

    Ja nie, ale jakbyś był w Zabrzu, to możesz się odezwać ;P
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  5. #105
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Koncerty

    Cytat Zamieszczone przez Ketevan
    Katie Melua
    Mnie raczej nie będzie.

  6. #106
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Cool Odp: Koncerty

    Dobra, byłam wczoraj, więc opowiadam

    Wszystko miało się zacząć o 19.30. Dojechaliśmy trochę późno, bo około 15 po, więc większość miejsc była już zajęta (mieliśmy miejsca w strefie nienumerowanej - znowu czas, bo wyprzedano już te z numeracją :/). Koncert odbywał się w starej hali w Nowej Hucie. Z parkingu trzeba było tam dojechać specjalnym autobusem z wdzięcznym kierunkiem "FMF".
    Nastrój był niesamowity. Ekipa odpowiednio oświetliła ściany opuszczonej hali, co dodawało jej grozy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21052011849.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	253.0 KB
ID:	733

    Jeden koniec ogromnego pomieszczenia był jakby "przedpokojem", oddzielonym od reszty zasłoną. Można tam było nabyć przekąski, płyty z różnych filmów oraz koszulki. Pofarciło mi się i dostałam od rodziców płytę z muzyką z "Kodu Leonarda da Vinci" oraz właśnie koszulkę z logo Festiwalu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22052011850.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	435.1 KB
ID:	734

    Na miejscach przy końcu naprawdę niewiele było widać, jeśli chodzi o orkiestrę. Cóż, taka wada hali fabrycznej - wszystkie miejsca mają taką sama wysokość. Nawet nie były ustawione naprzemiennie, więc, mimo mojego dość dużego wzrostu, cały spektakt musiałam siedieć na boku krzesła,by dojrzeć coś obok głowy siedzącej przede mną blondyny... :/
    Ale zaczęło się. Z oklasków przedniej części dowiedzieliśmy się, że chór i orkiestra weszły na scenę, a za nimi dyrygent. Potem pojawiła sie parka prezenterów, którzy rzekli kilka słów i zaprezentowali co ciekawsze instrumenty, takie jak taiko czy bęben irlandzki, a także coś, co właściwie wyglądało jak kawał miedzianej blachy, ale wydawało fajny dźwięk .
    Film był z napisami, i dobrze. Trochę to jednak utrudniało sytuację, jeśli chodziło o mięśnie szyi. Będą zakwasy jak nic, pomyślałam. Orkiestra grała rzecz jasna głośniej, niż zazwyczaj słyszymi w kinie, toteż czasem zagłuszała wypowiedzi, lecz nie żałuję. "Piratów z Karaibów" widziałam już tyle razy, że mogłabym recytować teksty z pamięci.
    W niebieskawym świetle błyskały co jakiś czas poruszające się smyczki, czy energiczne dłonie dyrygenta. Punkt kulminacyjny i filmu, i muzyki, zbiegł się w scenie walki. To, co się wtedy działo z muzykami, moi rodzice określali prostym słowem "zapierniczać". Czułam, jak stopa mojej mamy przytupuje z emocji obok. Chciałam poprosić, żeby przestała, ale zarazem też miałam ochotę tak zrobić.
    Gdy film się skończył, szybko wyślizgnęłam się z rzędu i pobiegłam do granicy strefy numerowanej, czyli metalowej barierki. Teraz było widać, kto przyszedł na film tak po prostu, bo jakieś wydarzenie kulturalne miało miejsce, a kto jest prawdziwym fanem. Połowa miejsc w nienumerowanej części opustoszała, niektóre jeszcze przed samym końcem filmu. A przecież teraz zaczynało się najlepsze.
    Jak to określiła później prowadząca, napisy przy takiej orkiestrze mogłyby trwać w nieskończoność. Muzyka trwała, trwała, trwała. Nareszcie mogłam ujrzeć, co sie działo na podwyższeniu. I było świetnie.
    W powrotnym autobusie widziałam grupkę dziewczyn, które chyba wycyganiły tekturowy zwiastun "Na nieznanych wodach", bo spod okna patrzył wciąż na mnie Sparrow. Paranoja, już myślałam, że wszędzie go widzę! xD

    No, pomysł był cudowny. Jestem wdzieczna organizatorom. Niestety nie mogłam się tym w pełni nacieszyć w drodze do domu, bo mojemu żołądkowi nagle przypomniało się, że jadłam na drugie danie sushi. Chciałam rozpocząć recenzję od "właśnie wróciłam", ale sami rozumiecie, że się nie dało
    Ostatnio edytowane przez Valixy ; 22-05-11 o 08:16
    "Carpe Diem"
    Moda na łacińskie sentencje nie wygasła

  7. #107
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Koncerty

    Wybiera się ktoś na Scorpions do Tarnowa? Jest wtedy co Krakon jakby co, więc mielibyście blisko

  8. #108
    Zafascynowany FNiN Awatar Magix Slayer
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    498

    Domyślnie Odp: Koncerty

    Cytat Zamieszczone przez Mortenka Zobacz posta
    Zapomniałam, Valixy mi przypomniała. Byłam na Carlu Orffie "Carmina Burana". Niesamowite. Zapiera dech w piersiach. Po raz kolejny nie ma co mówić o pogo, ale zapamiętam do końca życia.
    Zazdroszczę strasznie.

    Ja o koncertach w najbliższym czasie nawet nie mam co myśleć... Na razie komputer raz na tydzień graniczy z cudem.

  9. #109
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Koncerty

    Valixy, albo było tak świetnie, albo tak ciekawie to opisałaś, albo jedno i drugie.
    Piraci z muzyką na żywo to jednak musiało być coś. Ja jedynie mogę się zadowolić nowymi Piratami z Karaibów w kinie.

  10. #110
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Domyślnie Odp: Koncerty

    Cytat Zamieszczone przez x3Firankax3 Zobacz posta
    Valixy, albo było tak świetnie, albo tak ciekawie to opisałaś, albo jedno i drugie.
    No, "Piraci" sami w sobie to już coś, a Badelt i Zimmer się też wykazali. Idąc do szkoły teraz non stop słucham "End credits" z najnowszej części
    "Carpe Diem"
    Moda na łacińskie sentencje nie wygasła

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę