<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: Błędy w 3K

  1. #1
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Błędy w 3K

    Jak sama nazwa tematu wskazuje- piszcie tu o błędach jakie znaleźliście w książce FNiN 3K...
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Chwilowo nic nie pamiętam (jakoś tak mało było błędów), ale chciałbym uzupełnić post Drago.
    Nie piszcie literówek. Co z tego, że w jakimś wyrazie została zjedzona litera? Każdy to pewnie zauważył i nie ma sensu wypisywania.
    Jak sobie przypomne jakiś błąd to napiszę.

  3. #3
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Wypisywanie literówek ma sens jeśli pan Kosik planuje jakieś wydanie poprawione czy coś, bo tak to na niezbyt wiele to się zda, a w całej serii było naprawdę sporo literówek. Tak poza literówkami to ja nic nie zauważyłam, ale, pomijając Pottera, zwykle przy czytaniu nie zauważam błędów, bo skupiam się na głównym przesłaniu, nie na pierdółkach. Zupełnie inaczej działa to w czyichś opowiadaniach itd., gdzie wietrzę błędy. Jak czytam książkę to nie jestem przygotowana na to, że może być coś źle i po prostu pochłaniam treść
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  4. #4
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Ja znalazłam jeden błąd. Można go nazwać rzeczowym, bo panu Rafałowi chyba pomyliły się imiona.
    Na str.357, Net i Felix idą na strych zmontować, ten `sygnalizator świetlny` i Laura mówi, że pójdzie z nimi, bo "co sześć rąk to nie cztery", więc ewidentnie wychodzi na to, że na strych poszły 3 osoby. Tymczasem na str. 360, ni z gruszki, ni z pietruszki Regina woła "Tam!". Sprawdziłam kilka razy i nie ma żadnego fragmentu, w którym gotka dołączałaby do Laury i chłopaków. Dalej Regina odzywa się dopiero, kiedy cała trójka schodzi na dół i mówi, że blado wyglądają. Czyli raczej wcześniej z nimi nie była na górze.
    Tam zamiast tej Reginy powinna być Laura moim zdaniem, ale może coś przegapiłam.

  5. #5
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Cytat Zamieszczone przez Patryx Zobacz posta
    Nie piszcie literówek. Co z tego, że w jakimś wyrazie została zjedzona litera? Każdy to pewnie zauważył i nie ma sensu wypisywania.
    Uważam, podobnie jak Jasti, że jednak ma sens. Korektor przeczyta książkę max dwa razy, trzeba mu zapłacić, a jak widać, błędy i tak są. My czytamy książkę, widzimy błędy, wielu osobom one przeszkadzają... Więc dlaczego nie pomóc i ich nie wypisać? Na pewno oszczędzi to wiele czasu i pracy.

    A przyznam szczerzę, ja żadnych literówek nie zauważyłem . Mam tak, że w co drugim wyrazie może być błąd, ale jak się wczuję, to i tak tego nie widzę. Znalazłem za to pewną nieścisłość w książce, nawet tego błędem nie można nazwać. Otóż w pewnym momencie (nawet nie pamiętam czy na początku czy na końcu) feriowicze dostają górę kanapek z dżemem. W takim wypadku część kanapek powinna być uświniona od dołu . Nie mam pojęcia dlaczego, ale zwróciło to moją uwagę podczas czytania xD. Nikt normalny nie robi góry kanapek z dżemem .

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Otóż w pewnym momencie (nawet nie pamiętam czy na początku czy na końcu) feriowicze dostają górę kanapek z dżemem. W takim wypadku część kanapek powinna być uświniona od dołu . Nie mam pojęcia dlaczego, ale zwróciło to moją uwagę podczas czytania xD. Nikt normalny nie robi góry kanapek z dżemem .
    Niby czemu?

    _
    D
    _

    gdzie _ to skibka chleba a D do dżem.
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  7. #7
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Ahh... O tym nie pomyślałem No, ale to jest nieistotny bzdet, a piszę o nim tu tylko dlatego, że nie wiedzieć czemu, zwrócił moją uwagę .

    PS
    Fajnie brzmi:
    gdzie _ to skibka chleba a D do dżem.

  8. #8
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Gdzieś pisałem już o błędach jakie znalazłem, ale napiszę jeszcze raz.

    1. W jednym miejscu było 'coma', a w drugim 'koma'. I to w tym samym znaczeniu.

    2. Kilka literówek, dość dziwnych. Ale nie pamiętam jakich,
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar Paulla
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Hm, ja tam jak czytam zajmującą książkę to nie zwracam uwagi na błędy, aczkolwiek rzuciło mi się w oczy "litpowy" zamiast "lipowy" (chodziło o autokar). Dla mnie tam nie ma większej różnicy.

  10. #10
    Zafascynowany FNiN Awatar Jaguar
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    305

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Str. 70:
    Feiowicze w większoścu wyglądali, jakby się nudzili
    Poprawnie powinno być: "Feriowicze w większości..."

    Str. 336:
    Jeśłi w ogóle istnieje.
    Literówka, zamiast "l" jest "ł".

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę