<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 74

W±tek: B³êdy w 3K

  1. #1
    Lunatyk Awatar Drago
    Do³±czy³
    Sep 2008
    P³eæ
    Wiek
    32
    Posty
    1,226

    Domy¶lnie B³êdy w 3K

    Jak sama nazwa tematu wskazuje- piszcie tu o b³êdach jakie znale¼li¶cie w ksi±¿ce FNiN 3K...
    Cytat Zamieszczone przez Rafa³ Kosik, Vertical
    A tak naprawdê, otrzymaæ po ¶mierci £askê Jasno¶ci mo¿e tylko cz³owiek doskonale niewierz±cy, bo tylko jego prawe uczynki p³yn± ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed str±ceniem w Wieczny Mrok.

  2. #2
    Zagorza³y Fan FNiN Awatar Patryx
    Do³±czy³
    Oct 2008
    P³eæ
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w 3K

    Chwilowo nic nie pamiêtam (jako¶ tak ma³o by³o b³êdów), ale chcia³bym uzupe³niæ post Drago.
    Nie piszcie literówek. Co z tego, ¿e w jakim¶ wyrazie zosta³a zjedzona litera? Ka¿dy to pewnie zauwa¿y³ i nie ma sensu wypisywania.
    Jak sobie przypomne jaki¶ b³±d to napiszê.

  3. #3
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Do³±czy³
    Jun 2008
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w 3K

    Wypisywanie literówek ma sens je¶li pan Kosik planuje jakie¶ wydanie poprawione czy co¶, bo tak to na niezbyt wiele to siê zda, a w ca³ej serii by³o naprawdê sporo literówek. Tak poza literówkami to ja nic nie zauwa¿y³am, ale, pomijaj±c Pottera, zwykle przy czytaniu nie zauwa¿am b³êdów, bo skupiam siê na g³ównym przes³aniu, nie na pierdó³kach. Zupe³nie inaczej dzia³a to w czyich¶ opowiadaniach itd., gdzie wietrzê b³êdy. Jak czytam ksi±¿kê to nie jestem przygotowana na to, ¿e mo¿e byæ co¶ ¼le i po prostu poch³aniam tre¶æ
    "Bar Najlepsze ¯eberka Hargi w pobli¿u portu prawdopodobnie nie zalicza siê do najlepszych lokali miasta. Obs³uguje klientów, którzy preferuj± ilo¶æ nad jako¶æ i rozbijaj± sto³y, je¶li jej nie dostan±. Nie szukaj± potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wol± dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w pow³oce jelit, plastry cia³a ¶wiñ czy bulwy bylin przypalane w zwierzêcym t³uszczu; w ich gwarze okre¶la siê je jako jajka, kie³basê, bekon i frytki."

  4. #4
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Do³±czy³
    Nov 2009
    P³eæ
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w 3K

    Ja znalaz³am jeden b³±d. Mo¿na go nazwaæ rzeczowym, bo panu Rafa³owi chyba pomyli³y siê imiona.
    Na str.357, Net i Felix id± na strych zmontowaæ, ten `sygnalizator ¶wietlny` i Laura mówi, ¿e pójdzie z nimi, bo "co sze¶æ r±k to nie cztery", wiêc ewidentnie wychodzi na to, ¿e na strych posz³y 3 osoby. Tymczasem na str. 360, ni z gruszki, ni z pietruszki Regina wo³a "Tam!". Sprawdzi³am kilka razy i nie ma ¿adnego fragmentu, w którym gotka do³±cza³aby do Laury i ch³opaków. Dalej Regina odzywa siê dopiero, kiedy ca³a trójka schodzi na dó³ i mówi, ¿e blado wygl±daj±. Czyli raczej wcze¶niej z nimi nie by³a na górze.
    Tam zamiast tej Reginy powinna byæ Laura moim zdaniem, ale mo¿e co¶ przegapi³am.

  5. #5
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Do³±czy³
    Jan 2007
    P³eæ
    Posty
    3,648

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w 3K

    Cytat Zamieszczone przez Patryx Zobacz posta
    Nie piszcie literówek. Co z tego, ¿e w jakim¶ wyrazie zosta³a zjedzona litera? Ka¿dy to pewnie zauwa¿y³ i nie ma sensu wypisywania.
    Uwa¿am, podobnie jak Jasti, ¿e jednak ma sens. Korektor przeczyta ksi±¿kê max dwa razy, trzeba mu zap³aciæ, a jak widaæ, b³êdy i tak s±. My czytamy ksi±¿kê, widzimy b³êdy, wielu osobom one przeszkadzaj±... Wiêc dlaczego nie pomóc i ich nie wypisaæ? Na pewno oszczêdzi to wiele czasu i pracy.

    A przyznam szczerzê, ja ¿adnych literówek nie zauwa¿y³em . Mam tak, ¿e w co drugim wyrazie mo¿e byæ b³±d, ale jak siê wczujê, to i tak tego nie widzê. Znalaz³em za to pewn± nie¶cis³o¶æ w ksi±¿ce, nawet tego b³êdem nie mo¿na nazwaæ. Otó¿ w pewnym momencie (nawet nie pamiêtam czy na pocz±tku czy na koñcu) feriowicze dostaj± górê kanapek z d¿emem. W takim wypadku czê¶æ kanapek powinna byæ u¶winiona od do³u . Nie mam pojêcia dlaczego, ale zwróci³o to moj± uwagê podczas czytania xD. Nikt normalny nie robi góry kanapek z d¿emem .

  6. #6
    Zagorza³y Fan FNiN Awatar Asru
    Do³±czy³
    Nov 2008
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w 3K

    Otó¿ w pewnym momencie (nawet nie pamiêtam czy na pocz±tku czy na koñcu) feriowicze dostaj± górê kanapek z d¿emem. W takim wypadku czê¶æ kanapek powinna byæ u¶winiona od do³u . Nie mam pojêcia dlaczego, ale zwróci³o to moj± uwagê podczas czytania xD. Nikt normalny nie robi góry kanapek z d¿emem .
    Niby czemu?

    _
    D
    _

    gdzie _ to skibka chleba a D do d¿em.
    Olejmy wszystko, liczy siê tylko to co teraz
    Ty jeste¶ blisko, wiêc mogê nawet dzi¶ umieraæ
    I tak prze¿y³em wiêcej ni¿ przeciêtniacy
    Bo nie ba³em siê wzi±æ swojego ¿ycia w swoje ³apy

  7. #7
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Do³±czy³
    Jan 2007
    P³eæ
    Posty
    3,648

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w 3K

    Ahh... O tym nie pomy¶la³em No, ale to jest nieistotny bzdet, a piszê o nim tu tylko dlatego, ¿e nie wiedzieæ czemu, zwróci³ moj± uwagê .

    PS
    Fajnie brzmi:
    gdzie _ to skibka chleba a D do d¿em.

  8. #8
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Do³±czy³
    Apr 2009
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w 3K

    Gdzie¶ pisa³em ju¿ o b³êdach jakie znalaz³em, ale napiszê jeszcze raz.

    1. W jednym miejscu by³o 'coma', a w drugim 'koma'. I to w tym samym znaczeniu.

    2. Kilka literówek, do¶æ dziwnych. Ale nie pamiêtam jakich,
    Dobranoc.
    Doba powinna trwaæ 30 godzin!

    Skargi, pro¶by, odwo³ania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znale¼li¶my?
    - Zobaczysz. Idziemy do pa³acu. Sprowad¼ Anguê, mo¿e byæ nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy m³ot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar Paulla
    Do³±czy³
    Nov 2009
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    29

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w 3K

    Hm, ja tam jak czytam zajmuj±c± ksi±¿kê to nie zwracam uwagi na b³êdy, aczkolwiek rzuci³o mi siê w oczy "litpowy" zamiast "lipowy" (chodzi³o o autokar). Dla mnie tam nie ma wiêkszej ró¿nicy.

  10. #10
    Zafascynowany FNiN Awatar Jaguar
    Do³±czy³
    Jan 2007
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    305

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w 3K

    Str. 70:
    Feiowicze w wiêkszo¶cu wygl±dali, jakby siê nudzili
    Poprawnie powinno byæ: "Feriowicze w wiêkszo¶ci..."

    Str. 336:
    Je¶³i w ogóle istnieje.
    Literówka, zamiast "l" jest "³".

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê