<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 74

Wątek: Błędy w 3K

  1. #61
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Za dużo ''Strrrasznej Historii'' się naczytałeś.
    Przyjmowali ich, owszem, ale do SS albo Volkssturmu. Ale WH to była stara pruska szkoła i oficerowie po prostu smarkaczy nie brali często.
    A już na pewno nikogo ze szlacheckim nazwiskiem!
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  2. #62
    Zaciekawiony FNiN Awatar Kubeczek
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Dużo zajmujecie się Hansem, a ja zauważyłem dwa inne błędy.

    1. Kiedy Felix i Net wyruszają odszukać Maszynę ?yczeń, Felix opowiada mu o grobie, z którego wyciągnął Laurę. Mówił, że była na nim napisane trzy siostry, urodzone tego samego dnia w 1951 roku, zmarły 18 lutego 1963 roku, i że zmarły, mając 15 lat. Niestety, wedłyg tych obliczeń wychodzi, że zmarły mając lat 12.

    2. Jak wiemy, Leokadia, Leontyna i Leopoldyna transferowały się w 63 w ciała trójki 15 letnich sióstr, a co za tym idzie, ich "stare" ciała połknęły czerwoną tabletkę, od których padły martwe. Zapewne natychmiast trzy kuzynki w nowych ciałach zamieszkały w domku, z którego zrobiły pensjonat, a ich rodzice tego samego dnia dowiedzieli się jakoś o tym, bo postawili im grób na cmentarzu. I nie bardzo rozumiem, kogo w nim pochowali. Stare ciała trzech kuzynek, dzięki czemu dowiedzieli się o tym, co przydarzyło się im córkom? Czy może Leokadia, Leontyna i Leoplodyna udały własną śmierć lub zaginięcie? Kompletnie tego nie rozumiem. Byłobu miło, gdyby ktoś, kto jest pewny jakieś teorii, napisał by ją tu, bo ja nic nie kumam

  3. #63
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Hmm... Może nie do końca te trzy siostry zostały pochowane przez ich rodziców. Mogło być tak, że ktoś powiadomił rodziców o śmierci ich córek, a ciała zostały dostarczone w trumnach. Nikt trumien nie otwierał (np. dlatego, że jako powód śmierci podano coś, co powoduje ... "zniszczenie" zwłok), a zawierały one ciała kuzynek - przecież z nimi też coś trzeba było zrobić. Kuzynki ukryły sie w pensjonacie lub gdzieś indziej i zaczekały, aż rodzina tych dziewcząt umrze lub wyjedzie. Możliwe, że cała Krzywa Wieś została zniszczona właśnie po to, by ich wypędzić.

    Z drugiej strony, jest jeszcze możliwość, iż Krzywa Wieś została zniszczona po to, by zatrzeć ślady - podczas niszczenia zginęło kilka osób i do nich zaliczono trzy siostry.

    To tylko moje teorie, zaznaczam, że nie pamiętam dokładnie książki
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  4. #64
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Trzech sióstr nie zaliczono do osób które zginęły podczas niszczenia Krzywej Wsi 14 czerwca 1963 roku, bo na ich nagrobku widniała inna data, z tego co pamiętam któregoś lutego. Na innych był 14 czerwca.

  5. #65
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Ale my to akurat wiemy. Trzy siostry... hm. Nie wiem, czy to można w ogóle uznać za jakikolwiek błąd. Uważam, że było to celowe zagranie Kosika.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  6. #66
    Zainspirowany FNiN Awatar Olona
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Wg. mnie chodzi o to, że Net rzadko wyraża się normalnie, np. jedwabiście, albo jakieś inne nieistniejące słowo.
    Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość. Bo uczciwi są nieprzewidywalni.. Zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie.. głupiego.
    Hej rybomordy! Chcesz negocjować obślizgły palancie? Spójrz co mam! Mam słoik pełen ziemi! Mam słoik pełen ziemi! I zgadnij co jest w środku?!
    -Jack Sparrow
    -Kapitan Jack Sparrow
    -Chyba najgorszy pirat o jakim słyszałem...
    -ale słyszałeś?
    Kapitan Jack Sparrow

  7. #67
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    To akurat błąd nie jest.
    To jest słowotwórstwo. Sam Kosik to wyraźnie zaznacza, że przyjaciele tworzą słowa, które nie istnieją.
    A ja sam używam 'jedwabiście' na co dzień.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  8. #68
    Zainspirowany FNiN Awatar argi
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Posty
    139

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    431 wers 8 od dołu
    ...dwa raz się nie zdarzają...
    powinno być dwa razy...
    Zaborcza Krystyna!

  9. #69
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Str. 12 "Chłopaki rozmawiały ze sobą..." Powinno być rozmawiali.

  10. #70
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Błędy w 3K

    Chłopaki (w mianowniku) to rodzaj niemęskoosobowy, dlatego rozmawiały jest poprawnie.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę