<
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 10 z 74

Wtek: Bdy w 3K

Lunatyk Awatar Drago
    Doczy
    Sep 2008
    Pe

Domylnie Bdy w 3K

Jak sama nazwa tematu wskazuje- piszcie tu o bdach jakie znalelicie w ksice FNiN 3K...
    Cytat Zamieszczone przez Rafa Kosik, Vertical
    A tak naprawd, otrzyma po mierci ask Jasnoci moe tylko czowiek doskonale niewierzcy, bo tylko jego prawe uczynki pyn ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strceniem w Wieczny Mrok.

Zagorzay Fan FNiN Awatar Patryx
    Doczy
    Oct 2008
    Pe

Domylnie Odp: Bdy w 3K

Chwilowo nic nie pamitam (jako tak mao byo bdw), ale chciabym uzupeni post Drago.
    Nie piszcie literwek. Co z tego, e w jakim wyrazie zostaa zjedzona litera? Kady to pewnie zauway i nie ma sensu wypisywania.
    Jak sobie przypomne jaki bd to napisz.

Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Doczy
    Jun 2008
    Pe

Wypisywanie literwek ma sens jeli pan Kosik planuje jakie wydanie poprawione czy co, bo tak to na niezbyt wiele to si zda, a w caej serii byo naprawd sporo literwek. Tak poza literwkami to ja nic nie zauwayam, ale, pomijajc Pottera, zwykle przy czytaniu nie zauwaam bdw, bo skupiam si na gwnym przesaniu, nie na pierdkach. Zupenie inaczej dziaa to w czyich opowiadaniach itd., gdzie wietrz bdy. Jak czytam ksik to nie jestem przygotowana na to, e moe by co le i po prostu pochaniam tre
    "Bar Najlepsze eberka Hargi w pobliu portu prawdopodobnie nie zalicza si do najlepszych lokali miasta. Obsuguje klientw, ktrzy preferuj ilo nad jako i rozbijaj stoy, jeli jej nie dostan. Nie szukaj potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wol dania konwencjonalne, jak embriony ptakw nielotw, mielone organy w powoce jelit, plastry ciaa wi czy bulwy bylin przypalane w zwierzcym tuszczu; w ich gwarze okrela si je jako jajka, kiebas, bekon i frytki."

Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Doczy
    Nov 2009
    Pe

Ja znalazam jeden bd. Mona go nazwa rzeczowym, bo panu Rafaowi chyba pomyliy si imiona.
    Na str.357, Net i Felix id na strych zmontowa, ten `sygnalizator wietlny` i Laura mwi, e pjdzie z nimi, bo "co sze rk to nie cztery", wic ewidentnie wychodzi na to, e na strych poszy 3 osoby. Tymczasem na str. 360, ni z gruszki, ni z pietruszki Regina woa "Tam!". Sprawdziam kilka razy i nie ma adnego fragmentu, w ktrym gotka doczaaby do Laury i chopakw. Dalej Regina odzywa si dopiero, kiedy caa trjka schodzi na d i mwi, e blado wygldaj. Czyli raczej wczeniej z nimi nie bya na grze.
    Tam zamiast tej Reginy powinna by Laura moim zdaniem, ale moe co przegapiam.

Cytat Zamieszczone przez Patryx Zobacz posta
    Nie piszcie literwek. Co z tego, e w jakim wyrazie zostaa zjedzona litera? Kady to pewnie zauway i nie ma sensu wypisywania.
    Uwaam, podobnie jak Jasti, e jednak ma sens. Korektor przeczyta ksik max dwa razy, trzeba mu zapaci, a jak wida, bdy i tak s. My czytamy ksik, widzimy bdy, wielu osobom one przeszkadzaj... Wic dlaczego nie pomc i ich nie wypisa? Na pewno oszczdzi to wiele czasu i pracy.

A przyznam szczerz, ja adnych literwek nie zauwayem . Mam tak, e w co drugim wyrazie moe by bd, ale jak si wczuj, to i tak tego nie widz. Znalazem za to pewn nieciso w ksice, nawet tego bdem nie mona nazwa. Ot w pewnym momencie (nawet nie pamitam czy na pocztku czy na kocu) feriowicze dostaj gr kanapek z demem. W takim wypadku cz kanapek powinna by uwiniona od dou . Nie mam pojcia dlaczego, ale zwrcio to moj uwag podczas czytania xD. Nikt normalny nie robi gry kanapek z demem .

Zagorzay Fan FNiN Awatar Asru
    Doczy
    Nov 2008
    Pe

Ot w pewnym momencie (nawet nie pamitam czy na pocztku czy na kocu) feriowicze dostaj gr kanapek z demem. W takim wypadku cz kanapek powinna by uwiniona od dou . Nie mam pojcia dlaczego, ale zwrcio to moj uwag podczas czytania xD. Nikt normalny nie robi gry kanapek z demem .
    Niby czemu?

_
    D
    _

gdzie _ to skibka chleba a D do dem.
    Olejmy wszystko, liczy si tylko to co teraz
    Ty jeste blisko, wic mog nawet dzi umiera
    I tak przeyem wicej ni przecitniacy
    Bo nie baem si wzi swojego ycia w swoje apy

Ahh... O tym nie pomylaem No, ale to jest nieistotny bzdet, a pisz o nim tu tylko dlatego, e nie wiedzie czemu, zwrci moj uwag .

PS
    Fajnie brzmi:
    gdzie _ to skibka chleba a D do dem.

Antyspiskowiec Awatar kam193
    Doczy
    Apr 2009
    Pe

Gdzie pisaem ju o bdach jakie znalazem, ale napisz jeszcze raz.

1. W jednym miejscu byo 'coma', a w drugim 'koma'. I to w tym samym znaczeniu.

2. Kilka literwek, do dziwnych. Ale nie pamitam jakich,
    Dobranoc.
    Doba powinna trwa 30 godzin!

Skargi, proby, odwoania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znalelimy?
    - Zobaczysz. Idziemy do paacu. Sprowad Angu, moe by nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy mot, sir?

Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

Zaciekawiony FNiN Awatar Paulla
    Doczy
    Nov 2009
    Pe

Hm, ja tam jak czytam zajmujc ksik to nie zwracam uwagi na bdy, aczkolwiek rzucio mi si w oczy "litpowy" zamiast "lipowy" (chodzio o autokar). Dla mnie tam nie ma wikszej rnicy.

Zafascynowany FNiN Awatar Jaguar
    Doczy
    Jan 2007
    Pe

Str. 70:
    Feiowicze w wikszocu wygldali, jakby si nudzili
    Poprawnie powinno by: "Feriowicze w wikszoci..."

Str. 336:
    Jei w ogle istnieje.
    Literwka, zamiast "l" jest "".

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2021. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj wasn Familiad