<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 122
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Nov 2009
    P³eæ
    Posty
    3

    Domy¶lnie Co s±dzicie o ksi±¿ce?

    Jak w temacie.. jak podoba³a wam siê ksi±¿ka i co was w niej zastanawia?? Mnie ciekawi gdzie znajdowali siê przyjaciele. Wiemy ze w Sudetach ale Lolkowo nie istnieje wiêc gdzie?? Mi osobi¶cie ksi±¿ka podoba³a siê bardziej ni¿ jej 4 poprzedniczki bo tamte by³y podobne i koncentrowa³y siê na okolicach i samej Warszawie a wyjaszd do "Trzech Kuzynek" by³ odmienny i bardzo podobny do uwielbianej przeze mnie "Teoretycznie Mo¿liwej Katastrofy"
    Ostatnio edytowane przez Procesor ; 06-12-09 o 19:56

  2. #2
    Zafascynowany FNiN Awatar Tussa
    Do³±czy³
    Oct 2009
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    315

    Domy¶lnie Odp: ( Nie przeczyta³e¶ ksi±¿ki nie wchodz )Co s±dzicie o ksi±¿ce??

    TMK by³a najlepsza! A co do 3K, to uwa¿am, ¿e ksi±¿ka jest ¶wietna. Co mnie zastanawia? Równie¿ po³o¿enie pensjonatu. No i jak przed wycieczk± nie mo¿na by³o sprawdziæ autokaru? To przecie¿ obowi±zkowe przy wyjazdach dzieci na obozy/kolonie.
    "Je¶li s±dzisz, ¿e w dobie komputerów sztuka czytania zanik³a, zw³aszcza w¶ród dzieci, to niezawodny znak, ¿e... NIE PRZECZYTA?E¦ FNiN!!!"

  3. #3
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Do³±czy³
    Jun 2008
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domy¶lnie Odp: ( Nie przeczyta³e¶ ksi±¿ki nie wchodz )Co s±dzicie o ksi±¿ce??

    Wolodyjowski, czyta³e¶ tylko 4 ksi±¿ki z 6 poprzednich czy Ci siê pomiesza³o?

    Mnie tam po³o¿enie Trzech Kuzynek jako¶ nie fascynuje... Czy to gdzie to jest ma jakie¶ znaczenie? Nie uwa¿am tego za sprawê pierwszorzêdn±.
    Jestem usatysfakcjonowana tym, ¿e w koñcu relacje miêdzy Nik± a Netem s± bardziej widoczne. Widzê w koñcu, ¿e s± par±, a nie tylko przyjació³mi. Mo¿e jeszcze czego¶ brakuje mi w tej kwestii, ale jest lepiej
    Ciekawe, co z tymi scrabble'ami To zosta³o niewyja¶nione... Z jednej strony to dobrze, bo mo¿na snuæ teorie, z drugiej strony chcia³abym wiedzieæ wszystko
    W sumie fakt, ¿e na tych feriach za du¿o by³o ludzi, którzy nie byli 'zwyk³ymi' feriowiczami, ale my¶lê, ¿e pan Kosik nie chcia³ po prostu wprowadzaæ tyle osób i robiæ zamieszania. W ogóle we FNiNie jest ma³o postaci... Np. klasa superpaczki jest bardzo ma³o liczna, moim zdaniem o wiele ze ma³o... Nie s±dzê, ¿eby normalne gimnazjum w Warszawie mog³o sobie pozwoliæ na takie ma³e klasy Wracaj±c do 3K, wyda³o mi siê trochê sztuczne, ¿e oni na pocz±tku w ogóle siê nie poznawali i tak dalej. Kiedy ostatnio by³am na feriach to mia³am mo¿e z 9-10 lat i ju¿ nie pamiêtam jak to by³o, ale to i tak by³o ze szko³y (w sensie ró¿ne klasy, ale i tak wszyscy siê jako-tako znali), wiêc nie by³o problemu. Jednak jak jecha³am na obóz to wszyscy poznawali siê ju¿ w drodze, nie by³o raczej tak, ¿e ka¿dy trzyma³ siê osobno... To takie trochê niezgodne z rzeczywisto¶ci±, ale mogê to prze¿yæ
    Ogólnie ksi±¿ka baaardzo mi siê podoba³a i jestem zachwycona
    "Bar Najlepsze ¯eberka Hargi w pobli¿u portu prawdopodobnie nie zalicza siê do najlepszych lokali miasta. Obs³uguje klientów, którzy preferuj± ilo¶æ nad jako¶æ i rozbijaj± sto³y, je¶li jej nie dostan±. Nie szukaj± potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wol± dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w pow³oce jelit, plastry cia³a ¶wiñ czy bulwy bylin przypalane w zwierzêcym t³uszczu; w ich gwarze okre¶la siê je jako jajka, kie³basê, bekon i frytki."

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Nov 2009
    P³eæ
    Posty
    3

    Domy¶lnie Odp: ( Nie przeczyta³e¶ ksi±¿ki nie wchodz )Co s±dzicie o ksi±¿ce??

    Jasti przeczyta³em dok³adnie ka¿d± czê¶æ a powiedzia³em o 4. ksi±¿kach poniewa¿ tylko te ksi±¿ki nie podoba³y mi siê z ca³ej serii. Mo¿e faktycznie nie jest konieczne dowiedzieæ siê gdzie by³ pensjonat ale warto o tym podyskutowaæ.. No bo dowiedzia³em siê gdzie mniej wiêcej usytuowane by³o Milo i mam zamiar tam pojechaæ a w góry te¿ bym siê chêtnie wybra³. Ciekawe co bedzie dalej z Felixem i Laura

  5. #5
    Zainspirowany FNiN
    Do³±czy³
    Jan 2009
    P³eæ
    Posty
    56

    Domy¶lnie Odp: ( Nie przeczyta³e¶ ksi±¿ki nie wchodz )Co s±dzicie o ksi±¿ce??

    Wed³ug mnie ksi±¿ka jest super!!! Wczoraj o 22 co¶ skoñczy³em i strasznie mi siê podoba³a.
    A w³a¶nie! Na koñcu jest napis ,,Do zobaczenia w nastêpnej czê¶ci" czyli, ¿e na szczê¶cie bêdzie wiêcej FNiN-ów!!

  6. #6
    Zafascynowany FNiN Awatar matek-1000
    Do³±czy³
    Jul 2009
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    437

    Domy¶lnie Odp: ( Nie przeczyta³e¶ ksi±¿ki nie wchodz )Co s±dzicie o ksi±¿ce??

    Mi ta ksi±¿ka przypomina³a PS. Chodzi mi o te sny Niki. Jako¶æ wykonania samej ksi±¿ki mi siê nie podoba - wygl±da jakby wklejka by³a zamglona. Szkoda ¿e Netowi zepsu³ siê laptop. W ogóle Manfreda tylko raz u¿yli. Szkoda bop podobaj± mi siê w±tki z nim zwi±zane. Podoba³y mi siê wstawki z jêzyka angielskiego np. Wali rejnem.

    PS Milo = Stilo - Miejscowo¶æ nadmorska w której znajduje siê latarnia
    Ostatnio edytowane przez matek-1000 ; 27-11-09 o 21:27
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

  7. #7
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Do³±czy³
    Jun 2008
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domy¶lnie Odp: ( Nie przeczyta³e¶ ksi±¿ki nie wchodz )Co s±dzicie o ksi±¿ce?

    A ja z tym rejnem to przez chwilê zastanawia³am siê o co chodzi xD Wola³abym ¿eby p. Kosik napisa³ 'wali rainem', bo wtedy moja mózgownica od razu odbiera to jako angielszczyznê, a tak naprawdê musia³am siê przez sekundkê zastanowiæ xD
    Ja te¿ mia³am skojarzenia z Pa³acem Snów No, Nika owszem, ale w ogóle jak wszystko siê zmienia³o, obrazy przesuwa³y, okna pojawia³y (tak na dobr± sprawê to by³o dziwne, bo gdyby akurat kto¶ tam by³ to nie da³oby siê tego nie zauwa¿yæ...), stopnie dobudowywa³y, rozmiary wszystkiego zmienia³y... Mnie to od razu kojarzy³o siê z ulic± Senn±
    "Bar Najlepsze ¯eberka Hargi w pobli¿u portu prawdopodobnie nie zalicza siê do najlepszych lokali miasta. Obs³uguje klientów, którzy preferuj± ilo¶æ nad jako¶æ i rozbijaj± sto³y, je¶li jej nie dostan±. Nie szukaj± potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wol± dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w pow³oce jelit, plastry cia³a ¶wiñ czy bulwy bylin przypalane w zwierzêcym t³uszczu; w ich gwarze okre¶la siê je jako jajka, kie³basê, bekon i frytki."

  8. #8
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Do³±czy³
    Nov 2009
    P³eæ
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domy¶lnie Odp: ( Nie przeczyta³e¶ ksi±¿ki nie wchodz )Co s±dzicie o ksi±¿ce?

    Jasti, ja mia³am podobny problem z fejmem .

    Ksi±¿ka bardzo mi siê podoba³a, chocia¿ nie by³am ni± tak podekscytowana jak np. TMK, chyba mnie trochê OS`y rozczarowa³y i podchodzi³am do nastêpnej czê¶ci z lekkim dystansem. Co do skojarzeñ, to po wzmiance o zmieniaj±cym rozmiary pensjonacie, trochê b³±dzi³am my¶lami do tego rosn±cego domu na Sennej.
    W 3K przypad³a mi do gustu ok³adka, ³adne kolory, rysunki i etc (nawet fryzurê mogê Felixowi wybaczyæ).
    No a po za tym, niesamowity jest fakt, ¿e to pierwsza ksi±¿ka, od chyba zawsze, któr± mój brat nieprzymuszenie wzi±³ do reki. I jeszcze nawet zacz±³ czytaæ! Po dwóch dniach jest na 80 stronie, co dla niego oznacza wielki sukces. Chyba w koñcu siê nawróci³ z gier komputerowych .
    O i zapomnia³am dodaæ: Pan Janusz i literka s± the best. Zawsze. Regina te¿ jest super. Nie wiem czemu, po prostu j± lubiê, mimo, ¿e siê tak kreowa³a na tego gota. A Laura mnie irytuje. I tyle.

  9. #9
    Zainspirowany FNiN Awatar Mogilus
    Do³±czy³
    Jun 2009
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    105

    Domy¶lnie Odp: ( Nie przeczyta³e¶ ksi±¿ki nie wchodz )Co s±dzicie o ksi±¿ce?

    Co do klasy, to by³a ona liczna, tylko pan Kosik nie napisa³ o wszystkich uczniach. Ksi±¿ka bardzo mi siê podoba³a, wed³ug mnie lepsza od TMK.
    "Kiedy cz³owiek zstêpuje w przepa¶æ, jego ¿ycie zawsze zyskuje jasno okre¶lony kierunek."
    Terry Pratchett

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Jun 2009
    P³eæ
    Wiek
    28
    Posty
    7

    Domy¶lnie Odp: ( Nie przeczyta³e¶ ksi±¿ki nie wchodz )Co s±dzicie o ksi±¿ce?

    Z tym REJNEM to siê nawet mamy spyta³em co to rejno. xD

    Teraz siê skapn±³em ¿e 'rain' to deszcz po angielsku.

    I <3 this book.
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 29-11-09 o 12:11

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê