<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 117
  1. #41
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Hm... nienajgorsza część. Może nawet drugie miejsce by zajęła... Jednak była zbyt chaotyczna. Dużo opsiów, które nic nie znaczyły, potem sie okazywało o co w nich chodzi i trzeba było wracać (jeśli sie pamietało gdzie były ). Być może dlatego, że czytałem szybko i często późno w nocy (trudności ze skupieniem) nie zrozumiałem parę rzeczy:
    1. O co chodziło z tymi trzymiesięcznymi dziećmi.
    2. O co chodziło w tej rozmowie, kiedy ktoś mówił, że chciałby malować jak ten drugi, a ten drugi mówił, że wszyscy mają myśleć, że to ten pierwszy maluje.

    Oprócz tego wkurzała mnie postawa Felixa. No żal po prostu. Rozumiem, że można być nieśmiałym, ale jak ona go w usta pocałowała, to mógł z nią zrobić co chciał. Sama zainicjowała (nie wiem czy to dobre słowo ) pierwszy pocałunek, sama wzięła telefon (); no ogólnie taka dziwna. To znaczy Felix dziwny, ale ona w sumie też. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale ewentualny romans zostanie szybko zdegradowany do zwykłej przyjaźni.

    Nie powiedziałbym żeby 3K były horrorem (była właściwie). Owszem, występowały momenty grozy (tabletki, wzywanie duchów) Niby duchy nie takie straszne, ale jak sie w nocy czyta i próbuje wczuć w klimat to jest dreszczyk. Jednak w tych wszystkich "strasznych scenach" nie podobało mi sie jedno: bez wczuwania sie w klimat nie było niczego strasznego. Chodzi mi o to, że musiałem...hm, jak to nazwać... wywoływać strach. Kiedy Nika połykała tabletkę (czy chowała do zęba, nie ważne) wiedziałem, że nic jej sie nie stanie, ale jesli próbowałem sie skupić i nakręcić w sobie strach (debilnie brzmi ). Wtedy nawet strasznawe trochę było.
    Trochę mi nie pasowała Maszyna ?yczeń. Pierwszy wątek można by rzec magiczny. No ale mogło być gorzej.
    Ogólnie fajna część, gdzieś tak 7-8/10.
    Ostatnio edytowane przez Patryx ; 30-11-09 o 20:39

  2. #42
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Cytat Zamieszczone przez Patryx Zobacz posta
    1. O co chodziło z tymi trzymiesięcznymi dziećmi.
    To miało związek z imprezą rok przed wizytą wycieczki- sam Gustaw Kotwica i reszta pracownic- 9 miesięcy(ciąża) + 3 miesięczne dzieci...
    Ktoś już o tym pisał...

    Cytat Zamieszczone przez Patryx Zobacz posta
    2. O co chodziło w tej rozmowie, kiedy ktoś mówił, że chciałby malować jak ten drugi, a ten drugi mówił, że wszyscy mają myśleć, że to ten pierwszy maluje.
    O ile dobrze cię rozumiem to jest jedna ze scen z przeszłości.
    I według mnie to był Hans który mówił z Leopoldyną.
    Bo z początku malowała za niego maszyna życzeń i wspomniał że sam chciałby się nauczyć malować...

    A mnie się książka podobała. To że czytałem ją wieczorami(czasem sam w domu- jak myszy na dachu zaczęły zapierniczać to mało na zawał nie zszedłem) tworzyło ciekawą atmosferę.
    Rzeczywiście przemiany pensjonatu, przypominają to co działo się w domu Snerów.
    Ogólnie był momenty straszne, były śmieszne, ale horror z tego jakiś nie był specjalny.
    Oczywiście Felix i Laura! - no nareszcie. No i mina Felixa po tym jak wyskoczył Laurze z pod kołdry, normalnie łącze się z nim w bólu
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  3. #43
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Cytat Zamieszczone przez Klaudia xd. Zobacz posta
    Uspokój się. I ja, i Jasti już to napisałyśmy Przekneła ślinę, tabletka została w zębie, a rozpuszczała się powłoczka tabletki. Luuuzzziikk.
    Hej, nie każ mi się uspokajać, skoro ja tylko zauważyłam fakt. Nie użyłam żadnych wykrzyknień, ani znaków typu "?!", więc nie mów, że się wydzieram, czy coś.

  4. #44
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Ogólnie był momenty straszne, były śmieszne, ale horror z tego jakiś nie był specjalny.
    W sumie pozostaje jeszcze fakt że target tej książki to raczej przedgimnazialna młodzież?
    No i myśle że spora część forumka czytała jakiś normalny horror Kinga czy kogoś w tym rodzaju.


    Niemniej jak już pisałem wątki horrorystyczne za szybko miały ukręcany łeb.
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  5. #45
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Asru, zapewne większość userów, łącznie ze mną, nie uważa serii FNiN za najlepszą. Jest masa innych ciekawszych książek. W zeszłym roku nie mogłem się doczekać, aż mi książka przyjdzie, a w tym roku... Mało mnie to obchodzi.Ogólnie to siedzę jeszcze w tym temacie z 3 powodów - lubię to forum, twórczość Rafała Kosika mi się podoba... No i jestem coś winien panu Kosikowi, w końcu już 3 książki mi wysłał

  6. #46
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    FNiN nie jest najlepsza, ale jedną z lepszych na pewno. Czytałem rożne serie i zdarzały się zarówno gorsze, jak i lepsze. Fakt faktem nie trafiła mi się jeszcze chyba żadna współczesnego polskiego pisarza. Kilka lat temu czytałem jakąś polskiego autora (czy autorki) ale to była już dość stara seria.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  7. #47
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Straszna tylko w nocy. Co do reszty mojej opinii to jest w temacie o 3k ogólnie.

    W sumie schizująca mocno. No, Felix zrąbał sprawę normalnie. Ona nawet jak wzięła numer i coś tam coś tam to jak grochem o trampolinę normalnie. Inny klimat książki tak apropos.

  8. #48
    Zainspirowany FNiN Awatar djdomin
    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Wiek
    47
    Posty
    186

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Z serii dla młodzieży - z polskich ofert jest najlepsza. Z zagranicznych konkuruje Artemis Fowl i cykl o Cherubie.

    W sumie też chciałbym otrzymywać książki od p. Kosika.

  9. #49
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Pan Kosik chyba skończy FNiN na 3K. Ewentualnie dopisze ostatnią część, w której rozprostuje parę wątków typu Morten itd. Tak mi się zdaje, że FNiN mogło już go znudzić...

  10. #50
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Nieeeeee... Bez przesady. Następna ukaże się na pewno(robocik) i nie sądzę, że zostawi nas bez przygód tej trójki, ot tak.
    Wg mnie FNiN to najlepsza seria w tej kategorii.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę