<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 117
  1. #21
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Ja wiem czy taka zwykła... Przeżyłeś kiedyś lawinę błotną?
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  2. #22
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    3K jako horror? No może, za to rozwaliła mnie Regina czytająca Zmierzch. Z niej to taka chyba nie do końca gotka, ale i tak moja ulubiona postać w tej książce zaraz po superpaczce A Laura i Kleofas wkurzali mnie jak nie wiem. Ona jakaś taka... papierowa. Nie wiem czemu, ale po prostu schemat tej postaci kojarzy mi się z Paulą/Glorią - sympatyczna, ładna, mądra. To ma dla mnie wydźwięk rusztowania do budowania kreacji dziewczyny Felixa. Nie potrafię powiedzieć czemu, tak jakoś. A Kleofas to moim zdaniem prawie klon Lamberta, ma taką samą rolę w fabule jak on: uprzykrzyć bohaterom życie, by i tak w końcu zostać zdetronizowanym. Te dwie postacie wydały mi się takim...hmm...no, hamulcem mojego zapału do czytania. Za to cała reszta była super i nawet przyznam, że pojawiały się straszne elementy, np. po wyjeździe komisarza, jak Nikę odwiedziły Leox2 i kilka innych póżniej, ale nie będę zdradzać za dużo, tym co jeszcze nie czytali. Ogólnie książka bardzo fajna, jak zawsze z humorem i dla odmiany z dreszczykiem. Acha, no i okładka ma świetne kolory, takie niepokojące

  3. #23
    Zafascynowany FNiN Awatar matek-1000
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    437

    Post Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Jedynym momentem który mnie przestraszył był moment w którym Nika połknęła tabletkę. (W sumie oczywiste było że Nika przeżyje bo raczej p. Kosik nie nazwałby kolejnej książki "Felix Net i Leo-cośtam...") Później okazało się że jej jednak nie połknęła. No ale to się nie liczy. Wszystkie inne horrorystyczne momenty były rozwiązywane w kilku zdaniach .
    Ostatnio edytowane przez matek-1000 ; 27-11-09 o 22:38
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

  4. #24
    Zafascynowany FNiN Awatar Nataliasz95
    Dołączył
    Aug 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    413

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    3K horrorem bym nie nazwała, straszna była jedynie ta lawina i dwie kuzynki odwiedzające Nikę. Za to świetnie wyszły panu Kosikowi te wszystkie tajemnice. Szczególnie zaciekawiło mnie zmienianie rozmiarów domu. Niestety uważam, że w tej części jest zdecydowanie mniej humoru, niż w pozostałych. Oczywiście kilka razy się zaśmiałam, jednak bez przesady. Co do nowych bohaterów, Regina strasznie mnie irytuje. Z początku myślałam, że naprawdę lubi mroczny styl, ale po tym jak czytała Zmierzch zmieniłam zdanie. Nie lubię ludzi, którzy udają kogoś, kim nie są. Z drugiej strony Laura jest świetna, spodobał nie się jej charakter, a Felix w końcu znalazł dziewczynę.Ponadto moją ocenę znacznie obniża nieangażowanie się paczki w zagadki pensjonatu. Brak tu przede wszystkim Manfreda, niezwykłych gadżetów Felixa, a także wspólnego działania przyjaciół. Mało czasu poświęcono też pozostałym, nowym bohaterom, aby na dłużej zapadli w pamięć. Szkoda, bo mogło wyjść z tego kilka śmiesznych tekstów więcej. Ale koniec już narzekania. Fabuła jest pierwszorzędna jak na FNiN przystało. Nie wywołuje takich emocji jak poprzednie części, ale po kolejnym przeczytaniu pewnie się to zmieni. Felix znalazł świetną dziewczynę, a humor jednak kompletnie nie wyparował. Odpowiednie momenty śmieszą, inne budują delikatny klimat grodzy (raczej tajemniczy), a rozwiązanie jest z pewnością niekonwencjonalne i dosyc pomysłowe. W związku z tym książka ląduje u mnie na czwartym miejscu zaraz po PN, OS2 i TMK.
    Historie nigdy nie mają końca, chociaż książki nam to sugerują. One nie kończą się na ostatniej stronie ani nie zaczynają na pierwszej.

  5. #25
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Nie wiem o co chodzi z tym 'Zmierzchem'... ?e niby jak gotka nie może czytać 'Zmierzchu'? Pierwsze: każdy niech sobie czyta to, co lubi - może jej się podoba i to cy jest gotką nie powinno mieć nic do rzeczy. Drugie: może nawet dobrze nie zaczęła albo czyta, ale jej się nie podoba (ja zakładam, że by mi się nie podobało, ale i tak może kiedyś przeczytam - ot, tak, żeby wiedzieć czym zachwyca się połowa dziewczyn w szkole). Ja tam polubiłam postać Reginy.
    Ja tam jestem strachliwa i ogólnie było sporo momentów, które przeżywałam i chowałam się głębiej pod kołdrę. Te wszystkie tajemnice polepszały tylko nastrój
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  6. #26
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Nie bardzo wiem o co chodzi z tym "horrorem". Gdzie to miało być straszne? Moja opinia jest dość krytyczna i - choć książka naprawdę była fajna - raczej trochę rzeczy mi mocno przeszkadzało (przynajmniej na minutę po przeczytaniu, potem pare rzeczy już bardziej mi się podobało).

    1. Bardzo, ale to bardzo nie lubię czytać książek z błędami, a w tej znalazło się kilka i to jakiś dziwnych. Korektor (bądź kto inny) chyba nie miał najlepszego dnia sprawdzając książkę. Przede wszystkim, na początku jest napisane 'coma', a kilkanaście stron dalej, w tym samym znaczeniu, 'koma'. I co to ma być? Nawet jeśli miałyby być błąd (nie wiem, która wersja jest poprawna) to wolałbym, by zachowano ujednolicenie. To nie był jedyny błąd. Widziałem też jakieś bezsensowne powtórzenie, dziwną literówkę, itd. Wiem, że w każdej książce są błędy, ale te (głównie) były naprawdę dziwne i nie wiem jakim cudem można napisać raz 'coma' a drugi raz 'koma' i tego nie zauważyć.

    2. Akcja zbyt "porwana". Wydaje mi się, że p. Kosik chciał, by dużo nowych bohaterów wzięło udział w książce i całej głównej akcji, ale nie bardzo to wyszło. Wg mnie wiele wątków było za krótkich, za mało rozwiniętych, czasem trochę za wiele niewiadomych. Wydaje mi się, że głównie wątek gotki powinien być jeszcze trochę pociągnięty.

    3. Zakończenie. A może raczej, jego brak. No może nie kompletny brak, ale jak dla mnie został on wręcz "urwany". Od strony drogi dobiegał świst eksperymentalnego hybrydowego silnika Land Rovera taty Felixa. - Nie bardzo pasuje mi to jako zakończenie. Gdzie jest IBN? Co z konkurencyjną paczką? Gdzie Mamrot (jakim cudem nie ma go tam, gdzie dzieją się naprawdę dziwne rzeczy, choć przy pierścieniach z TMK był?!)?
    Policja się śmieje, z wojska tylko karetka i stołówka, a tam skała z pomocą Niki prostuje sobie w najlepsze zabytki i jeszcze gra w kółko i krzyżyk! Czy to aż tak pospolite zachowanie minerałów?
    Po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że wątek superpaczki jest stworzony tak, jakby miał się gwałtownie rozwijać w następnej części, a jeśli nie, to chyba coś tu nie tak.

    4. Manfred. Co z nim?! Te pare słówek i awaria komputera miały niby wystarczyć?


    Oprócz tego książka bardzo fajna i naprawdę warta polecenia. Szkoda tylko, że choroba obecnie bardzo utrudnia śmiech...
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  7. #27
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Jeżeli 3K to horror, to ja jestem święta...Nie wiem na co liczyłam czytając, że jest to pierwszy horror dla polskich nastolatków-na Kinga? na Koontz'a? Było wiele literówek-zazwyczaj tak dziwnych jak się da i często takich jakie popelnia się pisząc szybko (jak gdyby bez korekty). Ogólnie mówiąc książka jest niezła, lecz-niestety-nie tak dobra jak pozostałe części. Jest pewna,hm, ekscytacja? uniesienie? (bo raczej nie strach) palpitacje serca? Są sytuacje intrygujące, acz nie doskonale.

    Chyba liczyłam na wiecej, chociaż nie jest źle.

  8. #28
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Po dłuższych rozmyślaniach stwierdziłem, że ta książka mogłaby być czymś w rodzaju obszernego wstępu do następnej części. Gdzie wiele by się wyjaśniało, osoby z wyjazdu spotykały by się znowu, ale gdzie indziej. No i bez skały i kuzynek.

    Zaraz... Właśnie coś mi wpadło do głowy. Może ta organizacja, o której mówiła konkurencyjna paczka, to TT...

    Ja uważam, że 3K jest lepsze od OS2MA.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  9. #29
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Posty
    56

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Cytat Zamieszczone przez Jasti Zobacz posta
    Ja wiem czy taka zwykła... Przeżyłeś kiedyś lawinę błotną?
    No nie, ale jak się groby zaczęły otwierac to ja miałem nadzieje na zombie albo cuś tam...

  10. #30
    Zainspirowany FNiN Awatar Adri
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    132

    Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

    Może czytając tą część nie bałam się wyjść z pokoju, ale jednak była to dość tajemnicza jak dla mnie część.

    Regina - Nie zawiodła mnie ; ) Latarenka na cmentarzu była świetna Wprowadzała w "mrok" że się tak wyrażę.
    Laura - No nareszcie ! Felix i Laura. Fajnie W sumie była to chyba najbardziej romantyczna część FNiN . ;p

    Hmm... Tabletki ;] Kto by wsadził tabletkę do dziury? Zonk. Na chwilę nie wiedziałam co się dzieję. Wykałaczka, wymioty? No, ale chwila zastanowienia i cudowne olśnienie xd

    Zdziwiło mnie również to iż Felix wpadł na pomysł z 'transferem' .Trochę myślenia i gotowe. ; p

    Bardzo dobrze czytało mi się tą część. Szybko, sprawnie i przyjemnie.

    Jak już tak zaczęliście...Ma 2-gie miejsce. Tuż za TMK.

    Mniam ; D
    "Do tej pory jesteś dla mnie tylko małym chłopcem podobnym do stu tysięcy innych małych chłopców. I nie jesteś mi do niczego potrzebny. Jestem dla ciebie po prostu lisem podobnym do stu tysięcy innych lisów. Ale jeżeli mnie oswoisz, staniemy się sobie potrzebni. Wtedy będziesz dla mnie jedynym na świecie i ja będę dla ciebie jedynym na całym świecie…"

    Antoine de Saint-Exupéry


    Już zbyt wiele się stało,
    co się stać nie miało,
    a to, co miało nadejść,
    nie nadeszło.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę