<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 117
    Zainspirowany FNiN Awatar BłażejSzulecki
    23

Domyślnie Odp: 3K jako pierwszy horror sagi FNiN

Straszne to to nie było, ale czasami ciarki skakały po plecach. W sumie to efekt horroru nie został do końca osiągnięty, ale i tak uważam, że to najlepsze część z serii.

Zaciekawiony FNiN Awatar Letha
    45

"Trzecia kuzynka" nie przestraszyła mnie aż tak, żebym nie mogła spać po nocach, ale niepokój był... W sumie takie rzeczy, jak lawina błotna czy transfer na końcu mnie ani trochę nie przestraszyły (byłam pewna, że coś będzie nie tak i transfer nie wyjdzie, bo Nice nie może się nic złego stać), ale malujący się obraz, deformujący się dom, zjawisko w Krzywej Wsi... To trochę podnosiło ciśnienie.
    "Always the summers are slipping away..." - Porcupine Tree, Trains

Zaciekawiony FNiN Awatar Piotrek
    28

3K nie można tak całkiem nazwać "horrorem", kiedy czytałem ją latem w upalne i jasne dni nie była straszna ani trochę, postanowiłem przeczytać jeszcze raz zimą podczas ferii kiedy czuć ten zimowy klimat który opisany jest w książce, no i powiem wam że to zupełnie inne czytanie - ok.godziny 02:30 w nocy z strachu bałem się iść do WC.Zakończenie przewidywalne, jak koleżanka wyżej wspomniała wiadome było że Nice nic się nie stanie, no i te nagłe i niewyjaśnione zniknięcie Reginy...

Zaciekawiony FNiN
    3

Nie przeraziło mnie to aż tak żebym nie mogła spać po nocach, ale ciarki przebiegły mi po plecach nie raz. Szczególnie podczas lawiny błotnej na cmentarzu. Bałam się też o Nike chociaż z drugiej strony to bylo wiadome że nie może jej się nic stać. Bez niej nie byłoby kolejnej części książki.

Zainspirowany FNiN Awatar 2000ola
    21

Ja pierwszy raz czytałam tą część w styczniu. To jest prawie najbardziej wciągająca część (bardziej wciągające jest TMK). Zdarzało mi się czytać do 01:00. Najstraszniejsze było, jak byli w krzywej wsi. Wtedy najbardziej się bałam, chociaż nie nazwałabym 3K horrorem.

Dla mnie to w ogóle nie był horror, nawet mnie to zbytnio nie wciągnęło.
    "Nemo iudex in causa sua."

Moje serduszko: http://serduszko.prala.pl/ezzpt,dominika.html

Ja bym 3K nie nazwał horrorem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Najprostsze wyjaśnienie - horror zazwyczaj nie ma kontynuacji, więc zakończeniem może być równie dobrze spłonięcie dziewczyny bohatera tuż po tym, jak odkryje prawdę o czymś tam, jak i pozbycie się złych wiedźm porywających dzieci. A tu było pewne, że złego stać się nic nie może, bo kolejne części muszą być. Jednakże nawiązałbym tutaj do pewnego anime, o bardzo-trudnej-nazwie-nie-do-zapamiętania, które mimo iż trudno nazwać horrorem takim tradycyjnym, to jednak bardzo działa na psychikę. I tak samo jest w 3K, jeśli odpowiednio wczujemy się w postacie o których czytamy. Ja książkę czytałem jakoś w nocy z tego co pamiętam i również byłem nieco przestraszony po przeczytaniu, jednak nie bardziej, niż w trakcie grania w jakiś horror w środku nocy, kiedy muszę skoczyć do łazienki. Najbardziej książka wpłynęła na mnie w trakcie. Może nam nie wydaje się to straszne, kiedy siedzimy w pokoju z lampką, ogrzewaniem, laptopem, TV i komórką pod ręką w dodatku w środku miasta (ja czytałem to na wsi, więc może inna perspektywa) ale jeśli wczujecie się w któregoś z bohaterów i nagle usłyszycie, że w domu, w którym wiecie, że dzieje się coś dziwnego nagle pojawiło się jedno okno gratis... Cóż, ja bym był co najmniej przerażony. A wizyta w Krzywej Wsi, czy jak ona się zwała to w ogóle. Wątek z przejmowaniem ciała owszem, wydawał się straszny, ale tylko przez chwilę (może efekt czytania opowiadań Phillpa Dicka kilka dni wcześniej, w którym dzieje się sporo podobnych a jednak straszniejszych rzeczy). Ogólnie podobał mi się klimat w jakim była utrzymana cała książka. Jest kilka rzeczy, które nie bardzo pasowały, ale całość połączona razem trzyma wysoki poziom.
    //Przecinki! // acrobot

Wiem wiem, moja zmora. Za dużo albo za mało //?ółw
    Ostatnio edytowane przez ?oolwik ; 04-04-11 o 00:45

Zaciekawiony FNiN Awatar dative.
    24

Według mnie książka absolutnie fenomenalna. Znajduje się na wysokim, drugim miejscu w moim zestawieniu całej serii. Felix,Net i Nika zostawili narzędzia w domu i zdecydowali się nie szukać kłopotów. Mimo wszystko- to one ich znalazły. Chłopcy nie chcieli słuchać Niki,która okazała się kluczem w całej sprawie. Końcowy fragment, w którym Leopoldyna chciała ukraść ciało Niki mógłby wydać mi się straszny,ale czytałam go w środku dnia, a wtedy wszystkiemu łatwiej jest stawić czoła.
    Horror? Nie wiem,cyz tak bym to nazwała. Dla mnie to książka przygodowa pełna dobrego humoru ze starą,nierozwiązaną historią w tle. Czytając nie bałam się. Raczej śmiałam w zabawnych momentach i chłonęłam litery w najciekawszych-na przykład podczas wizyty w Krzywej Wsi.

Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    25

Bez wątpienia najstraszniejsza z części. Na początku, kiedy zobaczyłam na okładce: "pierwszy polski horror dla młodego czytelnika", westchnęłam z rezygnacją. Myślałam, że to jak ze "Zmierzchem"- nazywają go horrorem, podczas gdy z horrorem nie ma on nic wspólnego. Ale zdziwiłam się w tym punkcie. Pod koniec dosłownie podskakiwałam z ekscytacji. No i nie spodziewałam się takiego zakończenia. Świetnie wyszło.

Zainspirowany FNiN Awatar cbazac
    23

Raczej nie nazwałbym 3K horrorem, jednak ze wszystkich części FNiN ta część jest zdecydowanie najbardziej do niego zbliżona.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów