<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92
  1. #11
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Kinowy szał filmowy

    Cytat Zamieszczone przez Tussa Zobacz posta
    Coraz więcej filmów jest o tańcu. Po jakimś czasie zrobi się to nudne! Przez najbliższe dwa lata nastoletnie dziewczyny będą czekać na kolejne filmy po "Zmierzchu". Jest jeszcze HP i Insygnia Śmierci. Dla małych dzieci wymyślą jakieś idiotyzmy jak "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe". A dla dorosłych? Każdy wie.
    Dla dorosłych...każdy wie...

    Właśnie wczoraj oglądałem z tatą świeżą (sprzed paru lat)francuską komedię. Faceta poraził prąd, i doznał rozdzielenia osobowości- jego ciało buntuje się przeciwko niemu.
    Z jednej strony była bardzo zabawna, ale z drugiej...

    Lubię gdy w filmach +12 +16 jest szczypta erotyki. Dorośli tego i owego potrzebują, dzieci nie rozumieją, a nastolatki- rozumiecie

    Ale, do jasnej nędzy, to co działo się w tym filmie (+16 lub +12, nie wiem bo na FilmBox nie ma oznaczeń- na pewno nie +18 ) przekraczało wszelkie granice dobrego smaku. Aż głupio mi wypisywać tutaj wszystkie nieprzyzwoite zachowania bohatera - a było tego mnóstwo. Od groma wieloznacznych tekstów, basen i maksymalnie wyeksponowane krągłości płci żeńskiej (przy "inteligentnych" tekstach bohatera), spanie w jednym łóżku ze staruszką przez przypadek (tzn. nie tylko spanie...), seks w windzie,a o tym jak się "popisywał" bohater przed swoją ukochaną nawet nie chcę wspominać, gdyż byłem zmiażdżony.
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

  2. #12
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domyślnie Odp: Kinowy szał filmowy

    Dobra, ja się wypowiem o filmach, które ostatnio obejrzałam dość długim postem, bo kino odwiedzam przy każdej możliwej okazji.

    -Dzieci Ireny Sendlerowej - film świetny, ale nie aż tak jak go reklamują. Serio. No i sentymentalni mogą się na nim utopić w łzach

    -Dystrykt 9- Niezłe efekty, ale do mnie nie przemówił. Jednak tu trzeba postawić wielkiego plusa za nawiązanie do sytuacji historycznej określanej jako(nie będę sie rozpisywać) odizolowanie czarnych od białych - z którym z resztą mamy do czynienia na co dzień. Przesłanie bardzo dobre.

    -Nowszy model - Nigdy nie lubiłam Zety-Jones, chociaż Justina Barthę uwielbiam za rolę w Skarbie Narodów. Film co tu mówić no po prostu zboczony
    Opiekunek zabawia się z pracodawczynią na kanapie i wchodzi jej dziecko...Ja bym miała ciężką skazę na psychice, a ten chyba ośmiolatek jeszcze z tego żartuje z Opiekunkiem...no comment
    Acha no i jeszcze daremna próba zrobienia z komedii - melodramatokomedii. Tak, Amerykanie wszędzie muszą wpakować problemy małżeńskie i z grubsza uczuciowe na najwyższym szczeblu...A film się nieźle zapowiadał, bo humor czasami niezły.

    -Odlot- Dobra, nie mówcie, ze jestem za stara na takie animacje, ale to jest tak wzruszające, że beczałam (ja serio rzadko płaczę) podczas pierwszych 10 minut, to jest niemych migawek z życia głównego bohatera, bo osobista tragedia staruszka z przerośniętą żuchwą była po prostu tak świetnie przedstawiona. Ale to nie wszystko - tam leciały takie teksty, że po prostu boki zrywać

    -Galerianki -...Aktorstwo na pierwszy rzut oka straszne, ale jak porównać je ze sposobem bycia prawdziwych pseudo-div, to odtwórczynie głównych ról są po prostu do bólu naturalne. Przesłanie, no wzorem dla nas być nie powinno... Dziewczyna umawia się ze starszym panem (żeby nie powiedzieć prykiem) pod presją opinii koleżanek i dlatego, że nie miała kasy na telefon. Paranoja.
    Acha, no i jeszcze słynny tekst - "Jak kupisz mi jeansy to zrobię ci loda" zaryzykuję i powiem, że moim zdaniem oddaje ono rozciągłość psychiki żeńskiej mniejszości klasy społecznej dającej się określić jako : --wstydząca się samych siebie, a zarazem swojej biedy i przekształcająca czesto to zażenowanie w narcyzm i czysty przejaw idiotyzmu--.
    Wbrew pozorom film spoko(niestety, to u mnie przejaw globalizacji) -cudza głupota zaczyna śmieszyć.

    -Dom nad jeziorem - nie mylić z domem nad rozlewiskiem!!! Tego akurat nie oglądałam w kinie, ale na jutubie i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona. Skrzynka pocztowa jako swoisty rodzaj zagięcia czasoprzestrzeni, osadzony w realich współczesnego w jednym przypadku Chicago i odległego o kilka lat w drugim. Acha, ale niekoniecznie dla jednostek lubiących mordobicia bo to, przyznaję to z trudem - film o wątku romantycznym, ale nie przesilonym na maksa na pocieszenie

    Na zakończenie dodam, że 22 listopada na HBO jest premiera "Złotego Kompasu" polecam, a jeżeli będziecie mieć okazję obejrzeć Most do Terabithii to koniecznie, bo wyobraźnia nie ma granic, ale ma swoje tragiczne skutki...Genialny i zmuszający do rozmyślań

  3. #13
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Kinowy szał filmowy

    Cytat Zamieszczone przez KamcioKowal Zobacz posta
    Faceta poraził prąd, i doznał rozdzielenia osobowości- jego ciało buntuje się przeciwko niemu.
    Pewna powieść Lema, konkretnie "Powrót na księżyc", przypomina mi to. U tego lemowskiego zostaja rozdzielone półkule mózgu i facetowi buntuje sie lewa strona. Fajna powieść.

    Objerzałem dziś Dystrykt - doskonały. Podobała mi się forma - taki dokument przemieszany z filmem akcji i science fiction. I co ważne - to nie tylko siekanina na kosmiczne bronie. Jest to film momentami nawet wzruszający, odczuwa się w pewnym momencie współczucie dla kosmitów. Moja dziewczyna się pobeczała przy jednej scenie, ale mniejsza o to. Mało który film science fiction wzbudza takie uczucia w widzu. Bardzo pozytywnie wpłynęło to na moją ocenę Dystryktu.

    To chyba najlepszy film science fiction roku.

  4. #14
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Kinowy szał filmowy

    -Galerianki -...
    Niby zgadzam się z twoją opinią, ale to jest też troche dziwne.

    Pójdziesz do klubu, postawisz 3 drinki, zakładasz gumke i jedziesz. I jest spoko, każdy o tym wie, nikomu nie przeszkadza.
    A jakaś laska "zarabia" sobie przy tym, mimo wszystko - na przyjemności, nie rozumiem zdeka gardzenia dziwkami - Robią to co lubią, jest to przyjemne, i im jeszcze za to płacą. Czyż nie jest to ideał dobrej pracy?
    Niemniej spory niesmak pozostaje do takowej profesji, ciekawe.



    //A dystrykt 9 muszę obejrzeć niedługo.
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  5. #15
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domyślnie Odp: Kinowy szał filmowy

    To kwestia stereotypu moralności Asru. Piszę stereotypu, bo moralnosć nie powinna być sucho określoną definicją, ponieważ to tak naprawdę uproszczone i nie do końca dobrze nacechowane pojęcie, które narzuca nam wiara, przekonania, a nawet szerokość geograficzna na której mieszkamy. Kobiety w RPA zmuszone do prostytucji przez biedę, po pewnym czasie się z nią godzą. Natomiast ja, zwykła Polka oglądając "Galerianki" mogę czuć się zbulwersowana i to nie tylko dlatego, ze jestem chrześcijanką, ale też z powodu znanego odwiecznie pod mianem powściągliwości. Niektóre "rzeczy" powinno się zachować dla osób, które pokochamy.
    Napisałeś, ze te dziewczyny mimo wszystko zarabiają na przyjemności. Serio? Jesteś chłopakiem być może masz w owych sprawach doświadczenie, ale nie jako dziewczyna. Ja nie mogę sie tutaj dokładnie wypowiedzieć, ale proponuję Ci porzucić kiedyś na chwilę dumę i wziąć do ręki `Wysokie obcasy` - znajdź tam odpowiedni temat i zastanów się nad tym co na podstawie Galerianek nazywasz `przyjemnością`. Wierz mi, twoje zdanie może raptownie się zmienić...

  6. #16
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Kinowy szał filmowy

    No i nie wspomniałem, że Dystrykt należy oglądać z przymrużeniem oka. Mało prawdopodobni wydają się kosmici gadający po angielsku oraz zachowujący się trochę jak pawiany w klatce, mimo iż są zdolni przylecieć na ziemię. No i ten brak obrzydzenia u ludzi - trochę zbyt obojętni są w stosunku do nich

  7. #17
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domyślnie Odp: Kinowy szał filmowy

    No dobra, a teraz o filmie, na który zapewne wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem...

    "Księżyc w nowiu"
    O ile "Złoty kompas" w reżyserii również Weitza, otrzymał Oscara za efekty specjalne, to o tyle możemy być pewni, że druga część Zmierzchu nie zostanie pozytywnie przyjęta przez żadnego normalnego człowieka. Dlaczego? Bo po pierwsze film cierpi na chroniczny zanik wszelkiej akcji.
    <UWAGA: dalsza część może zawierać informacje zdradzające treść fabuły>
    Początek da się jako tako przetrwać, bo w pewnym momencie widz może łudzić się, że do bólu naiwna Bella nie przeżyje ataku wampira. A jednak. Ostatnia nadzieja na ciekawy film prysła. Dalej pojawia się jeszcze kilka możliwości uśmiercenia bohaterki, ale głupia Bella wciąż zmienia zdanie i ani nie daje się zabić kolejnemu krwiopijcy, ani się nie topi, ani nawet nie wykańczają jej Volturi. No idiotka.
    <koniec>
    Ogólnie rzecz biorąc film jest pasmem dennych, sentymentalnych dialogów, kaloryferów i sapania.
    -Czemu kaloryferów? Bo reżyser najwyraźniej chciał się pochwalić umięśnionymi aktorami. Patrząc na wilkołaki i Pattinsona, miałam wrażenie, że zastanawiają się oni "Czy ściągnięcie koszulki to nie za mało? Może jeszcze bardziej zsunąć spodnie? Tylko jak to zrobić żeby nie obnażyć swojej męskości?" oto jest pytanie. Chłopaki serio, bardziej już się nie mogliście rozebrać.
    -Czemu sapania? Bo po 10 minutach oglądania można dojść do wniosku, że bohaterowie nie potrafią oddychać przez nos. Naprawdę.

    Podsumowując, "Księżyc w nowiu" to strata czasu i pieniędzy. To ekranizacja stanowczo najnudniejszej części sagi, więc naprawdę nie musicie się fatygować żeby ja obejrzeć. Wśród osób, które to przeczytają będzie zapewne przynajmniej jedna oddana/y fan/ka sagi, którą/ego oburzy ta opinia, no ale trudno. Mnie osobiście książki S. Meyer nawet się podobały, ale filmy to żenada. Całkowita. Bezdyskusyjna. Basta.

    P.S. Na sali kinowej podczas seansu był tylko jeden chłopak. Dziwne no nie?

  8. #18
    Zafascynowany FNiN Awatar Blondi
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: Kinowy szał filmowy

    Heh... Nie chcę podważać tego komentarza, ale jeżeli faktycznie czytałaś książki, to nie powinno dziwić cię to, że Bella wciąż się 'ratowała' a chłopcy łazili bez koszul. W książce było tak samo.
    Nie oglądąłam jeszcze 'Księżyca', ale nie wierzę, że będzie on A? tak beznadziejny.

    Miłość przychodzi sama, hę?

  9. #19
    Zafascynowany FNiN Awatar ApViKeicam
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    267

    Domyślnie Odp: Kinowy szał filmowy

    A ja wierzę. Takie filmy robione są często na odwal się, bo wiadomo, że i tak odniosą sukces komercyjny. A jeśli nawet jest lepszy od Zmierzchu, to i tak pewnie dalej jest gównem
    Sometimes I feel I don't want to change
    And think we all have to rearrange
    And now I feel there's no more losing me

  10. #20
    Zafascynowany FNiN Awatar zuxia
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Posty
    303

    Domyślnie Odp: Kinowy szał filmowy

    A ja byłam na Księżycu w nowiu i moim zdaniem był niezły. Pewnie podobałby mi się bardziej gdybym nie znała jeszcze fabuły.
    Jeśli chodzi o kaloryfery - mi jakoś to bardzo nie przeszkadzało.
    Natomiast sapanie.. przyznam, że ja żadnego sapania nie słyszałam, ale w pewnych momentach wyjątkowo irytowała mnie Bella. Ona non-stop miała otworzoną na oścież buzię..


+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę