<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Fan FNiN Awatar Ministerstwo Pogody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    679

    Domyślnie Problem z plikami msstyles

    Ściągnąłem sobie skin do Windowsa XP Stolen16Mx.msstyles i nie działa. Jak włączam ten plik to wyskakuje mi okno "Właściwości: Ekran" z otwartą zakładką "Wygląd" i nic się nie dzieje. Jak włączam "Kompozycje" i daję "Przeglądaj" to mogę włączyć tylko Theme. Jak zrobić żeby to działało?

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Problem z plikami msstyles

    Wstęp

    Teoretycznie z zainstalowaniem nowego skina (kompozycji) nie powinno być żadnego kłopotu. Po rozpakowaniu archiwum ZIP klikamy plik z rozszerzeniem *.msstyle lub *.theme, pojawia się okno "Właściwości: Ekran" z otwartą zakładką "Wygląd" i nie pozostaje już nic innego, jak tylko zatwierdzić wybór klikając OK. W praktyce jest jednak inaczej. Rzeczywiście, pojawia się okno właściwości ekranu, ale po za tym nic się nie dzieje - jakby Windows w ogóle nie reagował na nową kompozycję.
    Istnieje kilka sposobów "zmuszenia" systemu aby zgodził się na nowy wygląd. Jednym z popularniejszych jest pobranie programu Style XP firmy TGTSoft. Jego mankamentem jest to, że jest to program płatny, działa za darmo jedynie przez 30 dni. My pokażemy więc inny sposób, z wykorzystaniem patcha, którego zadaniem jest odblokowanie w Windows XP możliwość instalowania skinów. (Swoją droga: czy ktoś wie jaki sens miało w ogóle zablokowywanie tej opcji?)
    Uruchomienie patcha
    Pobierz patch z naszego serwera: UXTheme Multi-Patcher (Neowin Edition) 4.0 (Plik zajmuje 828 kb, działa poprawnie w systemie Windows XP z SP2).
    Rozpakuj archiwum i uruchom program.
    Kliknij przycisk Patch.


    Pokaże się kolejne okno. Poczekaj aż pojawi się komunikat "Ochrona plików systemu Windows". Wybierz Anuluj, a kolejne pytanie potwierdź klikając Tak.




    Teraz możesz już kliknąć OK w oknie "Neowin UXTheme Multi-Patcher v2.0", a następnie potwierdzić restart systemu klikając OK.
    Instalacja skinów
    Po pobraniu wymarzonej kompozycji należy rozpakować ją do folderu C:\Windows\Resources\Themes w ten sposób aby plik z rozszerzeniem *.theme znalazł się bezpośrednio w katalogu Theme. W ten sam sposób postępujemy ze wszystkimi skinami.
    Teraz wystarczy kliknąć na plik z rozszerzeniem *.theme i w oknie które się pojawi potwierdzić zmianę wyglądu klikając OK.
    Pytania?

    ?RÓD?O: centrumxp.pl
    Ostatnio edytowane przez Procesor ; 25-09-09 o 21:56

  3. #3
    Fan FNiN Awatar Ministerstwo Pogody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    679

    Domyślnie Odp: Problem z plikami msstyles

    Tak. Skoro to plik msstyles to jak wypakować z rozszerzeniem theme. I wiem że ten tekst ściągnąłeś z strony innego forum na które też wlazłem.

  4. #4
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Problem z plikami msstyles

    No właśnie, to mnie od razu zaciekawiło. Ale możesz po prostu zignorować rozszerzenie i otworzyć je nie zwracając uwagi na konieczność rozszerzenia *.Theme . A jak nie zadziała, to zmień rozszerzenie i spróbuj jeszcze raz. Możesz też poszukać jakiegoś programu konwertującego z *.msstyless do *.Theme .
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  5. #5
    Fan FNiN Awatar Ministerstwo Pogody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    679

    Domyślnie Odp: Problem z plikami msstyles

    Cytat Zamieszczone przez kam193 Zobacz posta
    ...A jak nie zadziała, to zmień rozszerzenie i spróbuj jeszcze raz.
    Nie działa.

    Cytat Zamieszczone przez kam193 Zobacz posta
    ...Możesz też poszukać jakiegoś programu konwertującego z *.msstyless do *.Theme .
    Nei pomyślałem. Rzeczywiście to dobry pomysł.

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Problem z plikami msstyles

    Oesu... A czy ja napisałem, ze to poradnik mojego autorstwa?

  7. #7
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Problem z plikami msstyles

    Cytat Zamieszczone przez Procesor
    Oesu... A czy ja napisałem, ze to poradnik mojego autorstwa?
    A i owszem! Obok każdego posta widnieje nick, wielki i wyraźny. To jest podpis każdego usera, pod jego własnymi słowami. W przypadku, kiedy nie używasz swoich słów, tylko cudzych, powinieneś podać ich źródło. To chyba nie takie trudne, prawda? W przeciwnym wypadku naruszasz prawo autorskie, bo podpisujesz się pod czymś, co nie jest Twoje... ale to taka mała dygresja.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  8. #8
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Problem z plikami msstyles

    Jest podpis. Zadowoleni ?

  9. #9
    Fan FNiN Awatar Ministerstwo Pogody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    679

    Domyślnie Odp: Problem z plikami msstyles

    Fajnie że to ustaliliście, ale i tak na razie nie wiem dlaczego to nie działa.

  10. #10
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Problem z plikami msstyles

    luk, o prawach autorskich możemy mówić wtedy, gdy ktoś zastrzeże swoje słowa jako własność intelektualną. Nawet jak to zrobi, nic nie stoi na przeszkodzie żeby przepisać w trochę innej formie
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę