<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13 21 22 23
Pokaż wyniki od 221 do 225 z 225

Wątek: Manfred PC

Zafascynowany FNiN Awatar matek-1000
    25

Domyślnie Odp: Manfred PC

1. Wielkie tabele w Excelu (na razie koło 200 wyrazów każde w około 16 formach)
    2. Czasowniki: dopasowuję rdzeń, a następnie wyszukuję fragmenty typu "prze-", "z-", "-iłem" itp, Podstawowe czasowniki są wpisane w excelu (te które będą potrzebne do robienia zdań)
    3. Liczby zapisane cyframi, URL'e, daty, czy E-Maile parsuję.

Teraz przerabiam to co mam na Django (Taki framework w Pythonie). Dla chętnych będzie API do rozmowy oraz API do syntezatora mowy. API do czytania i pisania zdań też będzie publicznie, ale zwykły śmiertelnik tego nie skuma. Będzie "inteligentny" system wstawek (W bazie jest "Teraz jest [TIME]", a rozmówca dostaje "Teraz jest 00:15") w odpowiedziach, przez co wiadomość będzie inaczej wyglądała w jabberze, czacie na stronie czy w mailu.

PS: Wiktionary się nie nadaje bo:
    1. Nie idzie określić części mowy, na stronie często napisane jest słowo "rzeczownik" mimo że wyraz jest czasownikiem.
    2. Nie ma odmiany
    3. Tabele odmian wymagają znanej koniugacji, a nawet tego nie mam.
    4. Walczyłem z tym i wierz mi że nie idzie.

http://beta.manfred.semantiq.eu/ <- nowy Manfred (Jeszcze nie działa, ale można popatrzeć)
    http://manfred.semantiq.eu/ <- stary Manfred (już nie działa, EDIT: O! zaczął się odzywać!)

Ktoś chętny do tej odmiany?
    Ostatnio edytowane przez matek-1000 ; 12-07-11 o 19:37
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

25

Przedstawiam Manfreda 0.1.2 (Pisany od nowa - numeracja od nowa)
    Jest to zbudowany od nowa chatterbot, który w przyszłości wespnie się na wyżyny inteligencji. Za niedługi czas zaczną działać gry (zgadywanie liczb i wisielec), a później pojawią się nowe funkcjonalności.

http://beta.manfred.semantiq.eu
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

Zaciekawiony FNiN Awatar Programistagd
    35

Jest to na wikisłowniku w miarę dobrze opisane.
    Ale jak uważasz.
    Mój program będzie używał wikisłownika, słowników sprawdzających(iSpell czy jak mu tam) i sieci neuronowych.
    Na podstawie wikisłownika będzie się uczył odmiany, a resztę na podstawie sieci neuronowych i innych algorytmów po podobieństwie wyrazów będzie odmieniał. Dla pewności czy dobrze odmienił, sprawdzi w słowniku do sprawdzania.
    Nie radzę robić tabel w Excelu. Jak to zamierzasz odczytać??
    Mój bot używa SnakeSQL i baza danych jest chyba najłatwiejsza do analizy.

25

W Excelu zapisuję jako CSV i dalej to już prościzna, ale teraz przechodzę na PostgreSQL. Właściwie to mam już to gotowe, pozostało wgrać dane. Mam formularze do edycji więc myślę, że jak znajdę jakiegoś chętnego to dam mu do wklepywania.

Ja sam mam zamiar do 15.07 zrobić gry oraz liniowy czytnik zdań (poprzedni był skopany). Koło 20.07 powinien generować RDF (Format zapisu danych) i SPARQL (Język zapytań), a 23.07 powinien już być połączony i będzie się gadało z bazą danych. Wgram też do bazy dane biograficzne o jakiś znanych ludziach.

Napisałem też niezwykle szybki słownik z obsługą literówek.

Masz w ogóle pojęcie że sieci neuronowej tego nie nauczysz? Nie zrobisz algorytmu nauczyciela dla tak trudnej kwestii.

ZMIANA PLANÓW: Nie będę rozwijać Manfreda do 10 sierpnia. Tego dnia pojawi się Gra w zgadywanie liczb, w wisielca i autouzupełnianie.
    Ostatnio edytowane przez matek-1000 ; 15-07-11 o 14:40
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu

Zaciekawiony FNiN Awatar so_sweet
    2

głupi ten twój manfred... nie da się z nim gadać, tylko ciągle chce grać w zgadywanie liczb!!!

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13 21 22 23

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów