<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: ...a skąd Morten bierze energię?...

    Dziobal, takie małe ilości izotopu nie muszą być osłonięte(a przynajmniej te izotopy z dłuższym czasem rozpadu)

  2. #22
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: ...a skąd Morten bierze energię?...

    Czy ja wiem, zależy od izotopu Ale ogólnie nie wyjaśnili zbytnio jak to działa. No, ale Morten mógł sobie takie strzelić do jaszczury.

  3. #23
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: ...a skąd Morten bierze energię?...

    Hmm... a może ma jakieś mega-akumulatory??? starczające na 36 godzin ruchu?
    ,,Był taki kawał--szepnął drżącym głosem Net.--jakie jest ostatnie zdanie wypowiadane w życiu przez różnych ludzi.Elektryk mówił ,,Co to za kabelek?'', kierowca ,,Ten zakręt wcale nie jest taki ostry'', a entomolog ,,Ten gatunek stonogi afrykańskiej chyba nie jest jadowity''. W naszym przypadku zdanie brzmi ,,Zróbmy to razem''.''

  4. #24
    Zainspirowany FNiN Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: ...a skąd Morten bierze energię?...

    Po pierwsze - Morten był programem AI, a one nie muszą sięładować...
    Po drugie - "ciało" Mortena skłądało się z takich elementów jak automat z batonikami, albo mikser... Je wystarczy podłączyć do gniazdka...

  5. #25
    Zainspirowany FNiN Awatar Onyks
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: ...a skąd Morten bierze energię?...

    Dziwi mnie trochę, że próbujecie do książki Since-Fiction dopasować REALNE rozwiązania. Przecież to trochę bez sensu Oczywiście, takie dyskusje na ten temat są fajne, ale zaczynacie na siebie naskakiwać..
    np.
    Bodex: sorry, ale A? TAKIE s.f. to to nie jest. Miną co najmniej tysiące lat zanim ludzkość wynajdzie takie coś.
    A rok 2060: napędy antygravitacyjne, kontrolowanie pogody, komputery w mózgu itd.? Tak to jest pikuś przecież... Za 5 lat będziemy mieli takie coś na ziemi! To jest właśnie urokiem tej książki (jednym z wielu uroków)

    Jak się chcecie trzymać spraw przyziemnych to może indukcja? Chociaż to wątpliwe, bo technologię ładowania indykcyjnego opracowano niedawno i jest ona mocno ograniczona. No ale te Baterie jądrowe są ciekawą koncepcją ;p

  6. #26
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: ...a skąd Morten bierze energię?...

    Onyksie drogi, Science-Fiction to fikcja NAUKOWA. Nie istnieje na razie, ale musi być podparte naukowo. Czyli musi istnieć realne rozwiązanie... Chociaż w sumie np. prekognicja występuje w połowie książek Dicka a jest niemożliwa. To samo perpetuum mobile...
    Ja naskakuję?
    Bateria atomowa... przepraszam, ja to rozumiem jako coś w rodzaju mini elektrowni. Czyli w pierdółce wielkości baterii rozszczepia się pierwiastki i uzyskuje z nich energię. Przepraszam bardzo, ale to jest przy naszych możliwościach tak niemożliwe, że się nie da tego słowami opisać. Chociaż jest to prawdopodobne za ileś tysięcy lat, tak jak pisałem. Może to być ew. takie coś, jak wcześniej podano - promieniotwórczość. Pomysł całkiem dobry...

    Napędy antygrawitacyjne... Zastanawiam się, czy można coś takiego skonstruować. Za 50 lat... marne szanse.
    Kontrolowanie pogody... też ciężko. To jest niewyobrażalnie skomplikowane no i może się skończyć tak, jak w TMK
    Komputery w mózgu to akurat najmniejszy problem, już za pomocą układów scalonych wszczepianych w ciało można np. używać komputera itd (zwłaszcza u sparaliżowanych).
    A więc nie można raczej tego mierzyć kategoriami naszymi, słusznie.
    Bo jeżeli będziemy się rozwijać w podobnym tempie, jak do teraz, to poczekamy tysiące... może i miliony lat. Ale jeżeli stworzymy technologiczną osobliwość (odsyłam do skali Kardaszewa i pokrewnych pomysłów), to poleci to w takim tempie, że w teorii do ~2300 roku będziemy mogli dysponować potęgą Imperium z Gwiezdnych Wojen...

  7. #27
    Zaciekawiony FNiN Awatar Lisa
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: ...a skąd Morten bierze energię?...

    Boże, że też ci się chciało tyle pisać xD
    Nie ja uważam, wracając do tematu, iż rozwiązanie Pat jest najlepsze
    Zamieszczę tu jakby komuś nie chciało się iść w górę

    Po pierwsze - Morten był programem AI, a one nie muszą się ładować...
    Po drugie - "ciało" Mortena składało się z takich elementów jak automat z batonikami, albo mikser... Je wystarczy podłączyć do gniazdka...
    Ostatnio edytowane przez Klaudia cD. ; 09-03-10 o 18:02

  8. #28
    Zainspirowany FNiN Awatar Onyks
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: ...a skąd Morten bierze energię?...

    Cytat Zamieszczone przez Lisa Zobacz posta
    Boże, że też ci się chciało tyle pisać xD
    Nie ja uważam, wracając do tematu, iż rozwiązanie Pat jest najlepsze
    Zamieszczę tu jagby (jakby) komuś nie chciało się iść w górę
    Program AI to jedno, a jego ciało to drugie. Tu raczej jest mowa o tym drugim Rozwiązanie Pat nie bardzo realne. Musiałby mieć setki kabli podłączonych do gniazdka i nie mógłby się poruszać, więc takie rozwiązanie odpada.
    Kampania na Rzecz Przywrócenia Poziomu Forum

    "Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami."

  9. #29
    Zaciekawiony FNiN Awatar Lisa
    Dołączył
    Mar 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: ...a skąd Morten bierze energię?...

    Oj, ja się na tym nie znam ;p
    Po prostu wydawało mi się najmądrzejsze xD
    //No fajnie, ale nie pisz takich postów jak ten. Bo będą usuwane - bezsensownym wypowiedzią mówimy NIE.//Klaudia
    Ostatnio edytowane przez Klaudia cD. ; 09-03-10 o 18:06

  10. #30
    Zaciekawiony FNiN Awatar Pur
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: ...a skąd Morten bierze energię?...

    Bierze i z tych swoich firm ciągnie, potem fałszuje faktury i magiczny myk! Prądu nie ma, a Morten jest!
    " - Dlaczego nie lubisz wolnego oprogramowania?
    - Bo wolę szybkie oprogramowanie. =D "

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę