<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59
  1. #1
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Nowe wydanie "Gangu Niewidzialnych Ludzi"

    Jeśli ktoś z was odwiedza stronę Pana Rafała wie, o poprawkach jakie zostały wprowadzone w nowym wydaniu "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"

    Cytat Zamieszczone przez Artykuł ze strony pana Kosika
    Nowe wydanie Gangu Niewidzialnych Ludzi


    Od premiery Gangu Niewidzialnych Ludzi minęło pięć lat, a książka wciąż znajduje nowych czytelników. Wkrótce do księgarni trafi szóste wydanie. Postanowiłem przy tej okazji dokonać kilku zmian. Poprawiłem błędy, książka została ponownie złożona, gruntownie zredagowana i skorekcona. Przez te pięć lat nauczyłem się sporo jako autor, sporo też nauczyliśmy się jako wydawnictwo. Między innymi wiem już, że nie pisze się „faktycznie” tylko „rzeczywiście”, że nie można „za coś się wziąć” tylko „wziąć się do czegoś”. Tak, polska język, trudna język. Wiele zasad wydaje się nieżyciowych i niewygodnych, ale wypada się do nich stosować choćby po to, by skomplikowany i niespójny język polski nie stawał się jeszcze bardziej chaotyczny. Oczywiście nie ze wszystkimi zasadami się zgadzam, i tak na przykład robot występuje we wszystkich przypadkach w formie osobowej, bo w powieści roboty są jak najbardziej osobowe. Poza tym oczywiście nazwy samochodów są i będą pisane wielką literą
    To wszystko są zmiany, których przeciętny czytelnik nie zauważy. Na pewno jednak w oczy rzuci mu się nowa okładka. Zmodernizowałem ją nieco. Mam nadzieję, że wyszło lepiej niż za pierwszym razem. Dla przypomnienia obok stara okładka.
    Co sądzicie o okładce?
    Czy zamierzacie wzbogacić swoją kolekcje o "ulepszoną wersje GNL"?
    Czekam na opinię.
    Ostatnio edytowane przez acrobot ; 25-08-09 o 14:33
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  2. #2
    Zafascynowany FNiN Awatar ApViKeicam
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    267

    Domyślnie Odp: Nowe wydanie "Gangu Niewidzialnych Ludzi"

    Okładka generalnie lepsza, z wyjątkiem twarzy Felixa. Chociaż może to miało symbolizować tego goblina w zamku Hmm, może kupię, bo tej części, jako jedynej, nie mam, ale nie będę się raczej spieszył z zakupem.
    Sometimes I feel I don't want to change
    And think we all have to rearrange
    And now I feel there's no more losing me

  3. #3
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Nowe wydanie "Gangu Niewidzialnych Ludzi"

    Okładka gorsza Twarz Felixa, czupryna Neta i Nika zdecydowanie na minus

  4. #4
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Nowe wydanie "Gangu Niewidzialnych Ludzi"

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik(komentarz dodany do wątku na stronie autora)

    Rafal Kosik Says:
    July 28th, 2009 at 22:53
    Felixa trochę poprawiłem względem tego, co jest teraz na stronie. Trochę. TMK pewnie też zmodernizuję przy stosownej okazji. Chodzi o spójność graficzną serii. Na pewno jednak stare i nowe wersje przez długi czas będą dostępne jednocześnie.
    A do rysowania tych postaci użyłem jako modela mojego Jasia, który ma teraz 12.5 lat, więc za starzy to FNiN nie powinni być…
    Wygląda na to że, czeka nas parę zmian...
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  5. #5
    Fan FNiN Awatar Ministerstwo Pogody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    679

    Domyślnie Odp: Nowe wydanie "Gangu Niewidzialnych Ludzi"

    Właściwie to może być tylko te twarze trochę skopiowane od innych częsci. Ale ogólnie chciałbym mieć tą... "ulepszoną część GNL"

  6. #6
    Zainspirowany FNiN Awatar djdomin
    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Wiek
    47
    Posty
    186

    Domyślnie Odp: Nowe wydanie "Gangu Niewidzialnych Ludzi"

    Okładka zdecydowanie gorsza. A treść.... chyba aż tak duzo zmian nie ma, więc raczej nie kupię.

  7. #7
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Nowe wydanie "Gangu Niewidzialnych Ludzi"

    Niby po co mi drugi raz taka sama książka? Nie potrzebuję raczej... Treść jest ta sama, a błędy przeżyję, skoro kiedy czytałam wcześniej za bardzo mnie nie gryzły Co do okładki to bardziej podobała mi się pierwsza... Co Nika robi z tą nogą? O.o I rozumiem, że plaster zniknął, bo to jakieś szybkie leczenie ran, hm? Nie bardzo rozumiem po co są te zmiany na okładce, ale ok... Pewnie gdybym nie miała przed sobą dwóch okładek to zauważyłabym, że 'coś się zmieniło', ale nawet nie zwróciłabym na to za bardzo uwagi, więc co mi tam
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  8. #8
    Zainspirowany FNiN Awatar romek95a
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Posty
    144

    Domyślnie Odp: Nowe wydanie "Gangu Niewidzialnych Ludzi"

    mi się bardziej podoba ta druga tylko twarz felixa trochę nie wyszła. widać od razu że jest lepsza grafika, kolory są lepiej dobrane i jest większy kontrast.ale chyba i tak nie kupię bo obecnie jestem w dołku finansowym

  9. #9
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Nowe wydanie "Gangu Niewidzialnych Ludzi"

    Mi to raczej obojętnie. Choć uważam, że tą wersję okładki trzeba by odrobinę poprawić. Z drugiej strony, nie wiem, po co te zmiany?!
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  10. #10
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Nowe wydanie "Gangu Niewidzialnych Ludzi"

    ?eby było jakieś urozmaicenie Chociaż dla mnie i tak najlepsza jest stara dobra okładka którą pare lat temu ujrzałem dostawszy prezent od cioci

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę