<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 266
  1. #21
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Wiana
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,028

    Domyślnie Odp: Palenie

    Byłam ostatnio na wykładzie właśnie o paleniu i tam było powiedziane, że nikotyna to właśnie najmniejszy śmieć w całym papierosie. Ona ma uzależniać, a inne substancje - szkodzić. I na tym polega ten trik z plasterkami na skórę, kiedy rzucasz palenie - one dozują samą nikotynę, tak więc nie ma tego gwałtownego głodu nikotynowego. A kiedy zmniejsza się regularnie dawki to powinno się łatwiej od tego uwolnić (nie wiem, nie miałam okazji sprawdzić)

    Ja jestem absolutnie przeciw paleniu, ale najbardziej mnie wkurza jak ktoś zabija mnie. Czasami ledwo się powstrzymuje, żeby to takiemu komuś powiedzieć.

    A tak w ogóle, to palacze mogliby się czasami zastanowić - kupują paczkę z napisem "PALENIE ZABIJA" i co...? I zabijają siebie, a przy okazji wszystkich w około.

  2. #22
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Palenie

    W dużym skrócie nie zgodzę się z tym, kto to powiedział.


    Głód nikotynowy jest mniej groźny niż głód od heroiny (tzn. nie można od tego umrzeć, w każdym razie tak sądzę), ale palacz który rzuca papierosy z dnia na dzień bez żadnych plasterków, gum itp (co odpowiada odwykowi od heroiny metadonem) czuje się fizycznie chory, może mieć drgawki i zachowywać się cokolwiek dziwnie.

    //Edit - oczywiście proszę wziąć pod uwagę że tabelka nie przedstawia szkodliwości, tylko potencjał uzależniający.
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  3. #23
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Wiana
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,028

    Domyślnie Odp: Palenie

    Nie zgadzasz się z tabelką, tak? (Chodzi mi o to, czy cię dobrze zrozumiałam)

    W takiej wytuacji ja się lekko nie zgodzę z tobą. Przeczytaj podpis - "miara mocy uzależniającej", a nie skutki głodu x-ego. Bo coś może być samo w sobie mniej uzależniające, ale po nie braniu/paleniu/wciąganiu/piciu tego czegoś efekty mogą być dużo bardziej groźne i odczuwalne. I trzeba jeszcze rozróżnić dwie rzeczy - skutki psychiczne i fizyczne, choć to pewnie często na siebie nachodzi.

  4. #24
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Palenie

    No właśnie źle mnie zrozumiałaś
    Chodziło mi dokładnie o to, co napisałaś.

    Nadal utrzymuję że nikotyna w papierosach jest najgorsza. Gdyby jej nie było nikt by ich nie palił
    Ostatnio edytowane przez Woju ; 22-06-09 o 21:14
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  5. #25
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Palenie

    Pety - dym wali, ludzie walą, kase żłopią... Jak mnie irytują palacze na przystankach. Jak ktoś pali fajkę raz na dzień/ dwa raz na tydzień... to bez przesady, ale jak ktoś wypala paczkę dziennie!?!?! ... kurde ja nie zamierzam palić.

  6. #26
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Palenie

    Nikotyna uzależnia, a tolerancja na nią rośnie szybko (czyt. potrzeba coraz większych dawek, żeby zadziałała) - nałogowy palacz wchłania dziennie dwukrotną dawkę śmiertelną tej substancji.
    Więc po jakimś czasie większość palących od czasu do czasu będzie palić więcej. Zaznaczam że nie wszyscy.

    Mi również przeszkadza palenie na przystankach.
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  7. #27
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Palenie

    Mnie za to przeszkadzało, jak dziś byłam na spotkaniu klasowym i z 14 osób, które przyszły (prawie połowa, bo w klasie jest 30, i tak jestem zaskoczona wysoką frekwencją...) paliło chyba 10 (nie liczyłam, ale chyba tak to wyszło z tego, co potem sobie myślałam...), albo co najmniej 9. Ja wiem, że wszyscy chcą być fajni i w ogóle, ale przez palenie chyba nie udowadnia się nikomu, że jest się wartościowym człowiekiem..? Wróciłam totalnie zadymiona i śmierdząca tym dymem... Dla mnie to straszne, że tyle osób pali to świństwo. Umiem jeszcze zrozumieć sziszę, bo chociaż nigdy nie paliłam i wątpię, żeby to było nie wiadomo jak przyjemne (co może być fajnego w dymku?), to chociaż ładnie od tego pachnie i nawet miło się wąchało Ale i tak nie planuję próbować, bo po co? Nie mam potrzeby próbować czegoś, do czego mnie nawet nie ciągnie...
    Jest tu jakiś palacz na forum? Albo ktoś, kto kiedyś palił? Powiedzcie mi, to aż takie fajne sobie zakurzyć? Dym chyba nawet nie ma smaku... Ale może nie wiem jak to jest, bo nigdy nie próbowałam. Zatem pytam z ciekawości, może ktoś się podzieli doświadczeniami
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  8. #28
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Palenie

    Oj ma smak. Powyżej 12zł za paczkę staje się ledwo znośny. W tańszych papierosach jest paskudny. Dym poraża płuca, w pierwszej chwili tak "zatyka". Na początku kręci się od nich w głowie, co jest "przyjemne". Znosi ból i może chwilowo poprawiać samopoczucie (na np. 10 min). A co potem? Następny papieros :/
    Paliłem też sziszę, i dziwię się po tym jak ludzie mogą palić papierosy Niebo a piekło, choć oczywiście też uzależnia...
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  9. #29
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  10. #30
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Palenie

    Jasne, jasne, ludzie, śmiejcie się, żeby dzieciak wiedział, że robi dobrze...
    Jego rodzice/opiekunowie mają chyba sieczkę zamiast mózgu, bo inaczej nie umiem tego opisać.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę