<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 266
  1. #11
    Zaciekawiony FNiN Awatar JedibarteX
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Palenie

    Nikotyna jest toksyną, tyle że w porównaniu z innymi świństwami które mamy w petach jej działanie jest niczym. W słabych papierosach (tj. tańszych) znajdziecie nawet substancje promieniotwórcze.
    I właśnie ze względu na trujące włąsciwości, cenę i na to że zależy mi na własnym zdrowiu nie palę i wszystkim palaczom mówię NIE. Moi rodzice nie palą, a jak przychodzi do nas w odwiedziny jakiś palacz to go z petami wywalamy za dzwi


    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
    Albert Einstein

  2. #12
    Zainspirowany FNiN Awatar djdomin
    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Wiek
    47
    Posty
    186

    Domyślnie Odp: Palenie

    Cytat Zamieszczone przez Avalyah Zobacz posta
    Chciałbym tylko zauważyc, że nikotyna w żadnym stopniu nie szkodzi. To jest czynnik uzależniający, nie ma wpływu na zdrowie (tak mówiła ostatnio nauczycielka z biologii).
    Nie lubię podważać autorytetu nauczycieli, ale twoja pani gadała BZDURY.

    Nikotyna jest śmiertelną trucizną! Dawka taka, jak w papierosie, jest w stanie ciebie zabić! Palacze nie umierają, bo większość tego syfu wylatuje na zewnątrz trując innych. Ale gdyby zrobić wywar z tytoniu i go wypić... trup na miejscu.

  3. #13
    Zaciekawiony FNiN Awatar _mO_nika
    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Palenie

    Uważam, że jeśli ktoś zdecyduje się palić papierosy, i jeśli nie jest to jakaś bliski, to niech się truje, tylko wkurzające jest to , że zabija innych wokól. Poza tym palacze nie są tego tak świadomi, że wszystko, ich ubranie, firanki w domu itp. przesiąka dymem z papierosów....i śmierdzi. A ja nie moge oddychać w obecności palaczy i zazwyczaj musze 'uciekać' od nich palących na przystaknach przystaknch itp..... ;;//

  4. #14
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Palenie

    Ja jestem biernym palaczem i wcale mi się to nie podoba. Moi rodzice palą, a ja tym śmierdzę i się truję. No ale dobra... Dla mnie palenie jest totalną głupotą, bo po co psuć zdrowie sobie i innym i śmierdzieć? Po co za to płacić? O.o Chyba powinni dopłacać palaczom za to, że się trują, nie odwrotnie, ale dobra
    Wśród znajomych, całe szczęście, tylko jedna koleżanka pali, więc jak coś to się ją wygania na bok, żeby tym na nas nie dymiła.

    Zastanawia mnie tylko czemu tyle osób pali? Wszyscy wiedzą, że śmierdzi, wszyscy wiedzą, że to niezdrowe. Więc co jest w tym fajnego? Zakazany owoc? Wydaje mi się, że to nie jest tak. Bo od alkoholu czy dragów nie ma tylu osób uzależnionych jak od papierosów. Wszędzie widzi się palaczy, jest to właściwie dość 'akceptowany' nałóg. Jak idzie ktoś z papierosem to nie rozmyślamy nawet nad tym, że pali, że to złe i nie na miejscu, a jak mijamy jakiegoś żula z butelką mamy trochę inną reakcję. Nie wiem czemu tak jest...
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  5. #15
    Zaciekawiony FNiN Awatar JedibarteX
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Palenie

    Być może to jeszcze przyzwyczajenia z poprzedniej epoki, gdzie palenie było modne i wręcz "wskazane". Zauważcie że na wszystkich peerelowskich filmach jest pełno palaczy. Palenie w tamtych czasach było "na topie". Stąd tak dużo u nas starszych osób które palą.
    Tyle się tyczy osób starszych.

    Jeśli chodzi o osoby młodsze, które nie miały styczności z PRL-em powód może być taki: papierosy działają (przynajmniej na niektórych) odprężająco. Na dodatek nie szkodzą od razu, tylko złe czynniki kumulują się i uderzają w nas po jakimś czasie. Takie już mamy podejście: nie patrzymy w przyszłość. Więc co polakowi nie zaszkodzi w najbliższym tygodniu to uważany jest przez niego za nieszkodliwe.


    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
    Albert Einstein

  6. #16
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Palenie

    Bierne palenie jest gorsze niż czynne :/
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  7. #17
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Palenie

    Cytat Zamieszczone przez JedibarteX Zobacz posta

    Jeśli chodzi o osoby młodsze, które nie miały styczności z PRL-em powód może być taki: papierosy działają (przynajmniej na niektórych) odprężająco.
    Tak im sie tylko wydaje. Dym tytoniowy i nikotynowy pobudza przysadkę, potem są jakies sprzezenia zwrotne których nigdy nie rozumiałem w wyniku których jest produkowana adrenalina która przyspiesza bicia serca itd.

  8. #18
    Zaciekawiony FNiN Awatar JedibarteX
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Palenie

    Właśnie dlatego napisałem że na niektórych. Bo niektórych pobudza, innych uspokaja, innym pomaga myśleć, ale wszystkich zdecydowanie truje.


    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
    Albert Einstein

  9. #19
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Palenie

    Wszędzie widzi się palaczy, jest to właściwie dość 'akceptowany' nałóg. Jak idzie ktoś z papierosem to nie rozmyślamy nawet nad tym, że pali, że to złe i nie na miejscu, a jak mijamy jakiegoś żula z butelką mamy trochę inną reakcję. Nie wiem czemu tak jest...
    Poprostu przyrównujesz inne "poziomy" że tak powiem.
    Jesli mijamy żula - to owszem, reakcja jest inna, ale na to składa się wiele czynników - smród, brud, wygląd i takie tam.
    Gdy mijamy kogoś normalnie wyglądającego etc z butelką piwa reakcja jest raczej taka sama jak w przypadku fajek.
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  10. #20
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Palenie

    Okej, coś w tym jest... Ale gdybyś zobaczył kogoś 'normalnie wyglądającego', kto wlewa w siebie hektolitry alkoholu to też byś o nim dobrze nie pomyślał, o palaczu-smoku nic takiego nie przychodzi na myśl. Tak przynajmniej myślę, chociaż pewnie wynika to z tego, że po alkoholu (oczywiście mówię o konkretnych ilościach... nie że po jednym piwie czy coś) nie kontroluje się swojego zachowania, a tytoń chyba niczego takiego nie powoduje, chociaż nie wiem, nigdy nie paliłam. Według mnie jak powiesz o kimś 'ćpun' albo 'pijak' to będzie to odebrane przez ludzi o wiele gorzej niż 'palacz'.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę