<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83
  1. #11
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    A chcesz uwierzyć, że jednak mogę niczego do google'a nie wysyłać?
    Proszę: http://www.scroogle.org/
    A jak wyłączysz SmartScreen, poziom wykrywania phishingu spadnie do 0%. I myślisz, żę Microsoft robi to dla bezpieczeństwa?
    Ja nie lubię "pseudo" grafiki DOS'a, wolę Mac'a. Poza tym, Microsoft do Windowsa 95 NIE MIA? PULPITU.
    A oto pytanie: czy Google wymusił tyle pozwów o patent co Microsoft? Nie.
    Czy Microsoft nie produkuje za drogich systemów? Google udostępnia swoje materiały za darmo.
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  2. #12
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    Co do ostatniego:

    1. Czy google produkuje systemy? Nie.
    2. Część materiałów MS jest dostępnych za darmo.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  3. #13
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    Cytat Zamieszczone przez kam193
    1. Czy google produkuje systemy? Nie.
    Ale zajmuje się wieloma innymi projektami, równie dużymi i równie skomplikowanymi i (o czym mówił Acro, ale powtórzę, żeby dotarło ) oddaje je za darmo do użytku.

    Cytat Zamieszczone przez kam193
    2. Część materiałów MS jest dostępnych za darmo.
    Część. I to bardzo niewielka, mikroskopijna wręcz spośród wszystkich "materiałów", do których roszczą sobie prawa.

    Cytat Zamieszczone przez kam193
    acrobot, widziałeś może inne zrzuty Win 1.0 lub 2.0? Bo ja tak i podobały mi się. Lubię "pseudo grafikę" DOS'a.
    Lol... poważnie? Czy mam to również rozumieć jako odpowiedź na pytanie Acrobota? Uważasz "pseudo grafikę" DOS'a za lepszą od tej od Apple? No i niepodważalnym faktem jest to, że Mac był pierwszy. M$ po prostu zerżnął później wiele cech interfejsu.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  4. #14
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    1. Część produktów MS dostępnych za darmo:
    - Works 9.0 SE (z reklamami)
    - Win Live, tj.: Win Live Messenger, Win Live Movie Marker, Win Live Poczta (program pocztowy), Win Live Galeria fotografii (m. in. z opcją wykrywania i rozpoznawania twarzy), Win Live Writer (umożliwia łatwe dodawanie tekstów do popularnych serwisów blogowych)
    - MS Visual Express Edition (zestaw narzędzi dla programistów w różnych językach programowania, niestety po angielsku, ale jest program ułatwiający korzystanie z niego w różnych językach)
    - MS Virtual Earth 3D
    - Usługa Tłumacz komputerowy (internetowy)
    - Usługa Hotmail (poczta)
    - Usługa Live Spaces (blogi)
    - WebDeveloper 2005 Express (m.in. do tworzenia w ASP.NET)
    - Usługa Win Live SkyDrive (25 GB za darmo w internecie na pliki, dzięki specjalnemu, zewnętrznemu programowi także jako dysk sieciowy, bez konieczności uruchamiania przeglądarki)
    - Virtual PC
    - Usługa MS Office Live Workspace
    oraz wiele, wiele innych.

    Można tu też dołączyć darmowe dodatki do Windows'a (WMP, IE, DirectX, itd., itp.). Darmowych produktów od MS jest sporo, niestety duża część tylko po angielsku a część nie jest dostępna w Polsce. Ale wiele jest już dostępnych i do części z nich niezależne od MS firmy napisały programy jeszcze bardziej ułatwiające korzystanie z nich. Co prawda, dostęp do niektórych darmowych produktów MS w internecie wymaga przynajmniej 10 minut szukania ich. Osobiście nie znam wszystkich darmowych produktów MS, ale z wielu z nich korzystam i są bardzo pomocne.

    Aha, jeszcze jedno, MS również pozwala na stworzenie spersonalizowanej strony (odpowiednik iGoogle, choć było pierwsze).

    Nie napisałem tu wszystkiego o wszystkim bo nie mam takiej wiedzy. Nie wiem nawet ile jest wszystkich darmowych produktów, ani jak one wszystkie się nazywają i m. in. dlatego w podanych wyżej nazwach mogą występować błędy.\

    2. Nigdy nie chciałem zaprzeczać, że Mac był pierwszy. Chociaż jeszcze wcześniej był MS-DOS i pierwsze Windows'y (1.0, 2.0, 3.1, itp.) były nakładką na DOS'a. Aha, żeby nikt się nie czepiał, początkowo DOS był napisany przez MS dla IBM i ta firma posiadała prawa do niego, ale MS "ominął" nieco prawo wydając go pod nazwą MS DOS i następnie rozwijając go.
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 07-06-09 o 12:10
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  5. #15
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    Powiedział bym coś na temat microsoftu, ale Regulamin forum zabrania stosowania takich słów. Większość ich programów to gówno, w których błędy wyskakują bez powodu w zupełnie losowych momentach.
    Virtual PC jest na MSDNAA, ale trzeba mieć konto. Darmowa i ogólnodostępna jest wersja trial. Movie Maker wywala mi błędy bez powodu tak często, że nie da się go używać.
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  6. #16
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    1. Znalazłeś jakieś złe Virtual PC, bo wiem (choć nie mam), że Virtual PC chyba 2005 jest dostępne za darmo i nie tylko z MSDNA (popatrz na centrumxp.pl ).
    2. Korzystasz z Windows Live Movie Marker czy z Windows Movie Marker?

    To dwa różne programy - pierwszy jest częścią Win Live, drugi jest dołączany do Windows'a XP, Vista i 7. Z pierwszym dużo nie robiłem, ale drugiego znam dość dobrze i nigdy nie miałem z nim większego problemu (kilka razy zawiesił się pod XP, pod Vistą nie było problemu, chociaż aż tak dużo z niego nie korzystałem).
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  7. #17
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    1. Tak, nie działa tam linux, na przykład.
    2. Nie

    Co do poprzednich pytań:
    1. Czy google produkuje systemy?
    2. Część materiałów MS jest dostępnych za darmo.
    1. Tak, produkuje, słyszałeś może o Androidzie?
    2. Część. Bardzo mała część.

    A Google, z tego co znam(za darmo):
    GMail
    Youtube
    Google Video
    iGoogle
    Wyszukiwarka web, obrazków(bardzo dobra), grup dyskusyjnych
    Wiadomości ze świata
    Mapy google
    Google Earth
    Google StreetView
    Android
    Google Labs(nie będę wymieniał, dużo tu rzeczy, np. częstotliwość pojawiania się słowa/słów w sieci)
    Google Chrome
    Chromium
    Google Talk
    Google Docs
    Google Desktop
    Picassa
    Google SketchUp
    Google Web Accelerator
    Google Reader
    Kalendarz Google
    Google Gadgets
    Notatnik Google
    Google Page Creator
    Blogger
    Picassa Web Albums
    Google Mars
    Google Moon
    itd, itp.
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  8. #18
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    acrobot, wcale nie taka mała część produktów MS jest za darmo. Wymień przynajmniej 20 które są płatne, ja tylu nie wypiszę (bo np. wypisywanie każdej wersji Windows'a nie jest sposobem), zaś za większość produktów google się płaci. Reklamami i prywatnością. Mało tego, większość z tych produktów ma swoje odpowiedniki w MS. Androida nie liczę jako system, bo pod tą nazwą liczę systemy na komputery, choć można tak liczyć. Androida podpiął bym pod systemy mobilne razem z Windows Mobile, Symbain, etc.

    Słyszałeś może, że:

    a) google ma wprowadzić niewielkie opłaty za korzystanie z youtube, bo jeszcze mu za mało kasy z reklam,
    b) użytkownicy Androida donoszą o dziwnych, niezidentyfikowanych i bezpodstawnych połączeń tego systemu mobilnego z internetem,
    c) w zasadach korzystania z serwisu dokumenty google jest zapisane, że użytkownicy tegoż serwisu udzielają google "bezterminowej, nieodwołalnej, obowiązującej na całym świecie (globalnej), bezpłatnej i niewyłącznej licencji na reprodukowanie, dostosowywanie, modyfikowanie, tłumaczenie, publikowanie, publiczne wykonywanie, publiczne wyświetlanie i rozpowszechnianie treści dostarczanych, publikowanych lub wyświetlanych przez Użytkownika w Serwisie lub za jego pośrednictwem".

    Jak ktoś chce wiedzieć więcej, to niech kupi sobie gazetę Komputer Świat nr 10/2009 (z maja). Bardzo ciekawy, czterostronicowy artykuł pt."W MACKACH GOOGLE'A"

    PS. Jakbym porozbijał pakiety MS i wypisał wszytko to mogłaby wyjść więcej niż google. Jak tak patrzę i myślę, to wydaje mi się, że MS i google mają to samo, tylko pod różnymi nazwami i o różnym wyglądzie
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 07-06-09 o 21:14
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  9. #19
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    Cytat Zamieszczone przez kam193 Zobacz posta
    PS. Jakbym porozbijał pakiety MS i wypisał wszytko to mogłaby wyjść więcej niż google. Jak tak patrzę i myślę, to wydaje mi się, że MS i google mają to samo, tylko pod różnymi nazwami i o różnym wyglądzie
    Bzdura. Może i mają to samo, ale te same produkty u Googla są o niebo lepsze od Microsoftu. Powtarzam - jedyne co Microsoftowi się udało to Office i Windows(bez Visty, bo ona im sie akurat nie udała ). Poza tym nie liczy się ilość, ale jakość.

    Sądzę, że do rozpoczęcia projektu PC'towego OS'a Googla pozostało najwyżej kilka lat. I to będzie najlepszy system w dziejach ludz(kiej)kości. Windows prędzej czy później musi przegrać. Przecież nie utrzyma się na rynku przez następne kilkanaście lat! Kiedy wiedza informatyczna się upowszechni, ludzie naumieją się korzystać z np. Linuxa

  10. #20
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    Jak to Android nie jest OS'em? Słyszałeś o uruchomieniu go na komputerze? Ja tak.
    http://linuxnews.pl/android-uruchomi...asusie-eee-pc/

    I powtarzam, Google tak samo jak Microsoft zbiera dane, ale Google robi to w celu lepszych usług, a Microsoft...

    Poza tym, te połączenia to były o ile wiem sprawdzenia aktualizacji. A słyszałeś o tym, że Microsoft zbiera w Viście informacje o WSZYSTKIM, sofcie, sprzęcie, połączeniu, miejscu zamieszkania(pobiera je z GPS'a lub określa za pomocą IP providera).

    Przypominam, że Microsoft w swoich darmowych pakietach daje MASę reklam, Google - 0 lub 1% na powierzchnię portalu.
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę