<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83
  1. #1
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Microsoft kontra reszta świata

    Niebywale wkurza mnie spór typu "Mac i Linux są lepsze od Windowsa. Windows to gówno". Może i są pod wieloma względami lepsze, ale dosyć nieintuicyjne i do ich obsługi jest potrzebna jako taka wiedza informatyczna. Windowsa każdy ułom obsłuży, nie pogrzebie w ustawieniach zaawansowanych, ale wyśle maila, otworzy przeglądarkę itd. Windows jest najpopularniejszy z kilku powodów - jest najczesciej fabrycznie instalowanym systemem, najwięcej software jest przeznaczone dla niego. I tak będzie jeszcze baardzo - chyba że ktoś wpadnie na pomysł wydania edycji Linuxa "Windows Friendly", czyli kompatybilną z Windowsem. Albo UE wprowadzi oficjalnie wspierany przez nią system

  2. #2
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Przeglądarki internetowe

    Wytłumacz mi, co jest w Macintoshu takiego trudnego. Przypominam, nie ma być oceniany jako klon Windowsa(tak naprawdę Win to kopia częściowa MacOS).
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  3. #3
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Przeglądarki internetowe

    2. Równiez nie lubię sporu typu "Linuks, MacOs są lepsze od Windows'a". Osobiście miałem styczność ze wszystkimi tymi systemami (choć z MacOs'em bardzo mały) i choć trochę jeszcze będę korzystał z Linuksa, to najlepszy jest dla mnie Windows, zarówno 98, XP jak i Vista i 7.

    3. Co do Macintosha, to uważam, że jest on zbyt trudny w obsłudze i nie podoba mi sie jego styl, kolorystyka, wygląd. Mało tego, duży wpływ na moją ocenę ma to, że źle oceniam też jego producenta - Apple.

    EDIT 4. Uważam, że gadanie o tym, jak to niby win jest klonem MacOs, jest głupotą. Wg mnie jest nie ważne, że do Win 2.0 Apple zglosilo 189 zarzutow o lamanie praw patentowych.

    PS. Przepraszam za brak pl liter w pkt 4. Cos mi sie stalo ze skrzptem forum, bo poprzestawialo znaczenie klawiszy (np. z i y, pl litery gdzies wcielo, mzslnika nie ma, znaczenie niektorych klawiszy wzparowalo lub sie zmienilo, a w Word jest dobrze)
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 06-06-09 o 11:18
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  4. #4
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Przeglądarki internetowe

    Lol? Mac to najłatwiejszy do obsługi system. A co do kopiowania:
    - Słyszałeś o widgetach? W Mac Os'ie są od dobry kilku lat, a Win - od Visty.
    - same okna. Windows został wydany chyba rok po tym, jak W Macu dodali graficzny interfejs.
    - poza tym, czy słyszałeś, że jakiś czas Microsoft pracował dla Mac'a? Myślisz, że skąd Microsoft ma te pomysły?

    IE wykryło 69%, bo PRZESY?A ADRESY STRON DO MICROSOFTU! Oni mają tam bazę danych, a inne przeglądarki nie mają takiej albo mają Googla, która jest słaba. One SAME wykrywają phishing.

    Poza tym, wygląd Mac'a:

    podobał ci się wygląd Windowsa 1.0? Proszę, oto screen:



    A tu, co w tym czasie miał Mac:



    Które ładniejsze?

    //Przypominam o temacie //luk
    Ostatnio edytowane przez Luk ; 05-06-09 o 22:57
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  5. #5
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    Utworzyłem nowy temat, bo poprzednim zrobił się syf. Ale to nie zmienia faktu, że trzeba pamiętać o nie offtopowaniu!

  6. #6
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    No dobrze... Ale jednak byliśmy w temacie. Widać, że Microsoft kopiuje Maca, więc co do przeglądarek też to się zalicza. IE kopiuje Safari
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  7. #7
    Zafascynowany FNiN Awatar ApViKeicam
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    267

    Domyślnie Odp: Przeglądarki internetowe

    Cytat Zamieszczone przez acrobot Zobacz posta
    Lol? Mac to najłatwiejszy do obsługi system. A co do kopiowania:
    - Słyszałeś o widgetach? W Mac Os'ie są od dobry kilku lat, a Win - od Visty.
    - same okna. Windows został wydany chyba rok po tym, jak W Macu dodali graficzny interfejs.
    - poza tym, czy słyszałeś, że jakiś czas Microsoft pracował dla Mac'a? Myślisz, że skąd Microsoft ma te pomysły?

    IE wykryło 69%, bo PRZESY?A ADRESY STRON DO MICROSOFTU! Oni mają tam bazę danych, a inne przeglądarki nie mają takiej albo mają Googla, która jest słaba. One SAME wykrywają phishing.

    Poza tym, wygląd Mac'a:

    podobał ci się wygląd Windowsa 1.0? Proszę, oto screen:



    A tu, co w tym czasie miał Mac:



    Które ładniejsze?

    //Przypominam o temacie //luk
    Ale Windows przynajmniej był kolorowy xD
    Sometimes I feel I don't want to change
    And think we all have to rearrange
    And now I feel there's no more losing me

  8. #8
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    969

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    Przepraszam, że mówię, ale Mac nie był kolorowy, bo NIE BY?O kolorowych wyświetlaczy!
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  9. #9
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    Wybaczcie, że się tak nagle wtrącę - ale co ma ten temat do tego, przy czym się głównie wyżywamy???? I tak samo te wszystkie tematy o przeglądarkach internetowych...???? Bo o ile się nie mylę, to Opera nie jest grą zręcznościową? Tak samo jak IE? A do sportowych, karcianych i planszowych gier chyba też się nie kwalifikują?

    Na razie jeszcze nazwy działów i podpisy nie zostały zmienione, ale to ogólnie ma być dział o komputerach etc. //Jasti
    //Dokładnie. Na dodatek, po pierwsze używamy tylko jednego znaku zapytania (ewentualnie trzech), nigdy czterech, a po drugie takie wątpliwości proszę kierować na PW lub maila do któregoś z moderatorów. Najlepiej do mnie.//Zeg
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 06-06-09 o 19:25

  10. #10
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Microsoft kontra reszta świata

    acrobot, widziałeś może inne zrzuty Win 1.0 lub 2.0? Bo ja tak i podobały mi się. Lubię "pseudo grafikę" DOS'a. Wracając do tematu wykrywania malware, od dawna wiedziałem, że IE wysyła adresy stron do MS. Ale można to bez problemu zmienić (wyłączając filtr SmartScren). Poza tym to dobre rozwiązanie, bo jest wykorzystywane w celu zwiększenia bezpieczeństwa. No, i teraz sedno mojej wypowiedzi. acrobot, zgadzasz się na wysyłanie wyszukiwanych fraz oraz wielu informacji (tylko i wyłącznie w celu bezsensownego zbierania informacji o użytkowniku) do googl'a, a nie pasuje Ci, że IE zwiększa bezpieczeństwo wysyłając adresy witryn do MS? Mało tego, tak działa wiele zabezpieczeń (np. WOT) - wysyłają adres strony do serwera, po czym informują (np. ikonką) użytkownika o ocenie innych internautów ze świata, i to nie tyko przeglądanych stron ale i linków na stronach. I to wszystko robią dla bezpieczeństwa, a google? dla informacji i tyle.

    PS. Moduły sprawdzania linków i adresów są dołączane też do niektórych antywirusów.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę