<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 45

W±tek: Opinie o SCH

  1. #1
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Nov 2013
    P³eæ
    Posty
    3

    Red face Opinie o SCH

    Zszokowa³am siê widz±c ¿e na koñcu nie ma obrazka i napisu : "do zobaczenia w nastêpnych czê¶ciach!" Pocieszaj±ce jest jedynie to ¿e w "Buncie..." równie¿ nic nie pisze, Jak uwa¿acie? Podoba³a siê wam ta czê¶æ? Moim zdaniem jedna z lepszych

  2. #2
    Jestê Bukom. Awatar Bookish'a
    Do³±czy³
    Nov 2009
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domy¶lnie Odp: Kolejna czê¶æ

    Tym bym siê raczej nie kierowa³a, jednak przypominam, ¿e kiedy¶ Felix siê skoñczy, trzeba siê z tym liczyæ.

    Czê¶æ by³a wpyte osom.
    Ale nie mog³am prze¿yæ rozdzielenia paczki, ca³y czas gdy Felix by³ tylko z Nik± na obozie nie dawa³o mi to spokoju, jak Net móg³ zostaæ w domu, nosz...
    Felix i Laura, ja bym siê tak nie cacka³a z tymi wszystkimi spotkaniami, dwa razy j± wystawi³, potem nie dawa³ znaku ¿ycia przez jaki¶ czas, no ej. A potem jak gdyby nigdy nic, wszystko w porz±dku. Jak dla mnie za du¿o tej ca³ej romantyczno zwi±zkowej historii, za ma³o wprowadzenia do historii Czerwonej Hañczy i tego skarbu, jakby kto¶ wyrwa³ kilka kartek z ksi±¿ki. Zaczyna siê tak nijak.
    Ale za to Pani Helenka, czy Ekierka w Emu po prostu mnie rozwali³y Chyba nigdy sie tak nie u¶mia³am Wgl ta czê¶æ jako¶ tak bardzo "na czasie" mi siê wydaje
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drog±, to Buka rysowa³a tê nikê w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i siê domy¶l xD

  3. #3
    Zainspirowany FNiN Awatar Mogilus
    Do³±czy³
    Jun 2009
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    105

    Domy¶lnie Odp: Kolejna czê¶æ

    Uwaga! Byæ mo¿e spojlery
    Ksi±¿ka niez³a chocia¿ zdecydowanie jedna z gorszych z serii (ale nie tak jak TMK). Niektóre w±tki mi nie pasowa³y, pewne rzeczy nie by³y po³±czone, z tym co dzia³o siê wcze¶niej (wyrzucenie naszej pani dziennikarki w, o ile pamiêtam, BM). Ksi±¿ka wydaje siê byæ podzielona na dwie czê¶ci (wizyta go¶ci z zagranicy, obóz) i trochê to k³uje oczy. A rozterki uczuciowe kompletnie mi nie pasowa³y. Felix któremu w ¦wiecie Zero bardzo zale¿a³o na Laurze, w koñcu to dlatego wykonali jeden ze skoków, nagle prawie zrywa z ni± kontakt. Ok, byli zajêci, ale bez przesady, gdyby wyja¶ni³ jej co robi±, nie by³oby problemu. Ona zreszt± te¿ nie daj±c mu szans na wyja¶nienia przyjmuje, ¿e z ni± zerwa³, ale powiedzmy, ¿e to by³o uzasadnione. Najbardziej razi³o mnie jednak to, co pan Kosik nam sugerowa³ je¶li chodzi o relacjê Felix-Nika, na ca³e szczê¶cie przyjecha³ Net i wszystko wróci³o do normy.
    Co do reszty w±tków i wydarzeñ to nie pasowa³o mi:
    1. wydarzenie z traktorem na torach. Po co ono w ogóle by³o? Na nic nie wp³ynê³o, nie by³o te¿ w ¿aden sposób humorystyczne;
    2. kozo³aki. Ok, ¶mieszne i ciekawe, ale nie pasuj±ce do reszty ksi±¿ki. Po za tym i ju¿ zwyczajowymi mocami Niki nie by³o tu ¿adnych wydarzeñ dziwnych, w stylu 3K;
    3. motyw Gilberta i niechcianych wspó³przedzia³owców. Za pierwszym razem by³o ¶mieszne, za drugim zno¶ne, ale pó¼niej zrobi³o siê po prostu chamskie;
    4. Trochê przesadzona liczba gagów na przyjêciu. Có¿, by³y ¶mieszne, ale by³o ich odrobinê za du¿o;
    5. "¿ycie przesunê³o mu siê przed oczami" Neta. Ciekawy pomys³, ale to co zobaczy³ nie pasowa³o mi do niego. W ksi±¿kach nie zachowywa³ siê jak nie wiadomo jaki ³obuz. ¯artowanie i ¶mianie siê z innych-ok, ale te opisane akcje-ju¿ niezbyt;
    6. tutaj lekko przesadzê, ale nieszczególnie przypad³a mi do gusta reklama "Teorii diab³a", raz by³oby wystarczaj±co;
    7. tutaj te¿ przesadzê rozumiem, ¿e autor pragnie napisaæ ksi±¿kê jak najzabawniejsz± pod pewnymi wzglêdami, ale ci±g³e ukazywanie Gimnazjum im. Kuszmiñskiego w ten sposób, mnie osobi¶cie mêczy, dziwiê siê te¿ rodzicom, ¿e nie reaguj±

    Mimo wszystko ksi±¿ka wypada nie¼le, zabawna, weso³a, by³o pewne napiêcie, w±tek z trzema trybami tak¿e niez³y i nienachalny ale powoduj±cy zaciekawienie. A dziêki koszulce i o¶wiadczynom CyBorek ostatecznie zdoby³ moj± moj± sympatiê. Nie ¿a³ujê przeczytania, tym bardziej, ¿e zajê³a mi góra 6 godzin

    PS Oczywi¶cie to wszystko to moje prywatne zastrze¿enia, ale ju¿ tak mam, ¿e zdarza mi siê ponarzekaæ ;D
    PPS Btw pamiêta kto¶ mo¿e, czy o tata Neta nie dowiedzia³ siê o mikrobotach w BM? A i przepraszam za podwójn± spacjê-jest zbyt czu³a, a nie mam mo¿liwo¶ci naprawienia tego

    EDIT: Jeszcze jedno: reakcja Niki na rzekome podgl±danie przez Feliksa. Znaj± siê prawie od dwóch lat, prze¿yli razem tyle przygód, a ona nawet nie spyta³a go o wyja¶nienie, tylko od razu uwierzy³a w niewypowiedziane oskar¿eni CyBorka? Oj, nie³adnie
    Ostatnio edytowane przez Mogilus ; 21-11-13 o 17:26
    "Kiedy cz³owiek zstêpuje w przepa¶æ, jego ¿ycie zawsze zyskuje jasno okre¶lony kierunek."
    Terry Pratchett

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar Trebik
    Do³±czy³
    Jun 2013
    P³eæ
    Wiek
    25
    Posty
    88

    Domy¶lnie Odp: Kolejna czê¶æ

    A wed³ug mnie ta czê¶æ by³a chyba naj¶mieszniejsza. chocia¿ zdecydowanie za ma³o SF.

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Nov 2013
    P³eæ
    Posty
    3

    Domy¶lnie Odp: Kolejna czê¶æ

    Trzeba przyznaæ ¿e te¿ liczy³am na ten skarb ;/ Ale Nika bez Neta to morderstwo! Superpaczka musi trzymaæ siê razem

  6. #6
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Do³±czy³
    Sep 2010
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domy¶lnie Odp: Kolejna czê¶æ

    Bêdzie siê trzymaæ. Tylko w innej konfiguracji
    Nie no, w±tpiê, by P. Kosik sparowa³ Nikê z Felixem. Ale mo¿e bêdzie aferka chocia¿ czy co...
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sady¶ci, wiemy jak bawiæ siê bez ma³a
    Wiemy jak katowaæ, by ofiara zap³aka³a
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy no¿e, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogieñ i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  7. #7
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Nov 2013
    P³eæ
    Wiek
    25
    Posty
    10

    Domy¶lnie Odp: Kolejna czê¶æ

    Naj¶mieszniejsza, owszem, ale i tak TMK jest najlepsze.
    Czê¶æ 12 ma dwie czê¶ci- tak jak to pisa³ Mogilus- wymiana i jezioro. Liczy³am, ¿e te w±tki bêd± po³±czone. Mam na my¶li co¶ w stylu, ¿e to Giuseppe krêci³ siê nad Hañcz±. Paczka bez Neta- nie dramatyzujmy. Net a Justyna, to by³o nieco niepokoj±ce, ale bez przesadyzmu.
    Odnios³am wra¿enie, ¿e odpa³y Gilberta za bardzo przybli¿aj± siê do odpa³ów Neta (je¶li wiecie co mam na my¶li).
    To co mnie na prawdê porazi³o w SCH, to Stokrotka. Ta szko³a zawsze mia³a G³upiego Dyrektora. Nie Dyrektora Inteligentnego I Dbaj±cego O Metody Nauczania!

  8. #8
    Zafascynowany FNiN Awatar KetevaN
    Do³±czy³
    Jul 2010
    P³eæ
    Wiek
    32
    Posty
    283

    Domy¶lnie Odp: Kolejna czê¶æ

    Hmm, ksi±¿ka fajna w 3/4. Ostatnia 1/4 to tak jakby Kosik stwierdzi³, ze nie chce mu siê ju¿ pisaæ, deadline mu siê zbli¿y³ i ch....
    Ma siê wra¿enie ¿e czê¶ci ksi±¿ki brakuje a wszystko rozwi±zane zosta³o byleby skoñczyæ ksia¿kê.
    Z fajnych rzeczy ot choæby zachowanie Stokrotki nie po stokrotkowemu, po ilu¶ latach Bohaterzy maja bardziej ludzkie(egosityczne ;p) zachowania, nie takie suerwyidealizowane - potrafi± siê postawiæ.
    W±tki flirtuj±ce mo¿e, romantycznie to tam nie by³o ;] Zachowanie Laury wobec Felixa (i odwrotnie) ma³o zrozumia³e, a ju¿ to szybkie wyja¶nienie, wszystko ok, po ca³ych tych wiadomo¶ciach - zabawne... Wyczuwam brak pomys³u w tym miejscu.

  9. #9
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Do³±czy³
    May 2009
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domy¶lnie Odp: Kolejna czê¶æ

    Dlaczego tu piszemy opinie, zamiast za³o¿yæ wyra¼ny nowy temat?
    [dzi¶ 14:57]Zegarmistrz: ja mam teoriê odno¶nie tego - po prostu papier, ok³adka, zapach, to wszystko nam siê kojarzy z czytaniem, czyli czym¶ fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochê jak psy Paw³owa, widz±c now± ksi±¿kê czy czuj±c zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemno¶æ, bo te nam siê kojarz± z istot± ksi±¿ki - czytaniem
    [dzi¶ 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok ksi±¿ki?


    [dzi¶ 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kszta³ty

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Nov 2013
    P³eæ
    Posty
    3

    Domy¶lnie Odp: Kolejna czê¶æ

    Zgadzam siê z powy¿szymi opiniami, ksi±¿ka s³aba w porównaniu z pozosta³ymi. Wygl±da to tak jakby autor nie mia³ pomys³u na przed³u¿enie ksi±¿ki, wiêc w pierwszej czê¶ci da³ jeszcze jeden w±tek (wymiana) s³abo maj±cy siê do wyjazdu. Nie by³o ¿adnych specjalnych tajemnic, kozo³aki takie upchane, bo nawet nie okaza³y siê niczym szczególnym. O skarbie wspomniane, ale niedokoñczone, no po prostu widaæ, ¿e autor spieszy³ siê by skoñczyæ pisaæ (albo nie mia³ pomys³u na czê¶æ). Nie mam pojêcia o co chodzi³o z tym echem w klasztorze, te¿ taki niedokoñczony w±tek. ¯arty w poci±gu ¿a³osne, ich roz³±ka te¿ taka na si³ê. No ale rozumiem, ¿e autor nie chcia³ od razu przechodziæ do w±tku z Trzema Trybami (w koñcu zosta³a ca³a 3 klasa gimnazjum), dlatego da³ co¶ nieszczególnego, ale powoli wprowadzaj±cego do tego (facet z sygnetem). Mam nadziejê, ¿e kolejne czê¶ci bêd± lepsze.

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê